SVEIKATA IR MITYBA

Skaniai ir Sveikai: Šokoladinis bananų pyragas

Sveikata ir Mityba
Šokoladinis bananų pyragas

Kai bananai skaičiuoja savo paskutiniąsias dienas, kad nereikėtų gero daikto mesti lauk, kepu bananų duoną arba pyragą. Receptas priklauso nuo nuotaikos ir ko tuo metu noriu, bet pasirinkimai dažniausiai būna du: šviesi saldesnė bananų duona arba tamsi, juodojo šokolado skonio, tačiau su ryškiu bananų akcentu ir ne tokia saldi. Pastarąją gaminsim dabar, […]The post Šokoladinis bananų pyragas appeared first on.

gegužės 26, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Ėriena su šparagais

Sveikata ir Mityba
Ėriena su šparagais

Šie metai buvo kupini naujų įspūdžių, svajonių išsipildymo, tikslų pasiekimo ir begalės naujų produktų išbandymo. Anksčiau apsistodavau ties mėgstamais produktais, ir nemėgindavau nieko naujo. Dabar, vos tik pasitaikius progai, išmėginu kažką, ko dar niekada nesu ragavusi arba gaminusi. Šį kartą kepiau ėrieną, kurią radau Pilnas puodas parduotuvėlėje, lankydamasi Uptown Bazaar turguje Vilniuje. […]The.

gegužės 24, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Žalios lengvos salotos

Sveikata ir Mityba
Žalios lengvos salotos

Žalios salotos iš žalumynų neturi būti nuobodžios. Dažnai prisibijome salotų lapų vien dėl to, kad būna sunku sugalvoti, kaip jas skaniai paruošti. Svarbiausia išsirinkti šviežius žalumynus, o paskui improvizuoti ir žiūrėti, kur jus nuves fantazija

gegužės 22, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Šparaginės pupelės su sūriu

Sveikata ir Mityba
Šparaginės pupelės su sūriu

Šparaginių pupelių receptas, kuris tiks tiek užkandžiui, tiek garnyrui. Sūrio skonio traškios pupelės savo skoniu papuoš bet kokį patiekalą, reikalaujantį garnyro. Arba tiesiog jeigu norite suvartoti daugiau daržovių, jos kuo puikiausiai tiks vietoj užkandžio. Visus produktus rasite Lidl parduotuvėse. Puikios kainos ir kokybės santykis garantuotas! Pripažinsiu, planavau šias šparagines pupeles patiekti su.

gegužės 19, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Rojaus Daržas: Meilės ir džiaugsmo šaltiniai

Sveikata ir Mityba
Meilės ir džiaugsmo šaltiniai

Jau ne kartą turbūt skaitėte įvairių straipsnių, net ir moksliškai pagrįstų, jog meditacija yra labai paveiki, savotiška terapijos rūšis. Įvairios kvėpavimo technikos, meditacijos vaikštant arba sėdint padeda atsikratyti nuovargio ir įtampos bei išvalyti, nuraminti protą. Visada sakau, kad didysis mokytojas ir gydytojas slypi mumyse ir.The post Meilės ir džiaugsmo šaltiniai appeared first on Rojaus daržas.

gegužės 18, 2018/ Lilė Lukminaitė

Skaniai ir Sveikai: Orkaitėje kepti smidrai su bulvėmis

Sveikata ir Mityba
Orkaitėje kepti smidrai su bulvėmis

Smidrų sezoną stengiuosi išnaudoti kaip įmanoma labiau! Garnyrui ir pietų dėžutėms renkuosi orkaitėje keptus smidrus su raudonosiomis bulvėmis. O kad skonis nebūtų nuobodus, paliekų bulvių žieveles, o daržoves gardinu savo mylimu balzaminiu actu ir česnaku. Daržovės greitai paruošiamos, skanios, atrodo gražiai. Bulves valgome vienas, arba kaip garnyrą. Keptos daržovės puikiai […]The post Orkaitėje kepti.

gegužės 16, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Rūkyto šamo užtepėlė

Sveikata ir Mityba
Rūkyto šamo užtepėlė

Šią užtepėlę galite gaminti tiek iš šamo, tiek iš bet kokios rūkytos žuvies. Šamas man patinka tuo, kad jame daug valgomos dalies, ir tuo, kad nėra įkyrių kaulų, kuriuos reikėtų išrinkinėti. Baisiai nemėgstu rankiot kauliukų! Pamenu, Kaziuko mugėje pirkau rūkytą karšį, ir jį valgiau visas 3 dienas. Net 3 dienas! […]The post Rūkyto šamo užtepėlė appeared first on Skaniai Sveikai.

gegužės 15, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Salotos su kepta vištiena ir laimu

Sveikata ir Mityba
Salotos su kepta vištiena ir laimu

Salotos su kepta vištiena ir laimo sulčių padažu. Jei mėgstate mekstikietiškasias fajitas, šios salotos tikrai turėtų sudominti, nes skoniu labai primena jas. Svarbiausias ingredientas čia yra vištiena, itin svarbus jos marinatas. Tinkamą avokadą taip pat svarbu išsirinkti atsakingai, nes dažnai jie būna nepilnai sunokę arba sugedę. Patys patogiausi mano atrasti […]The post Salotos su kepta vištiena ir laimu.

gegužės 13, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Šokoladinė avižinė košė

Sveikata ir Mityba
Šokoladinė avižinė košė

Avižos nėra nuobodžios. Pasitelkus fantaziją, galima sugalvoti dešimtis ar šimtus įvairiausių receptų. Šiandien receptą skiriu šokolado mylėtojams, kurie ieško įdomių, saldžių pusryčių receptų. Košes dažniausiai gardinu riešutų sviestu, kartais ir riešutais. Riešutais patiekalus puošiu dažniausiai tik dėl gražaus pateikimo, o įprastai riešutus valgau atskirai. Košėms gardinti visada ieškau kokybiško.

gegužės 11, 2018/ Ausra Ramanauskaite

nomnom.lt: „Vegfest LT” vasaros festivalis stebins augalinio maisto įvairove bei skoniu

Sveikata ir Mityba
„Vegfest LT” vasaros festivalis stebins augalinio maisto įvairove bei skoniu

Lygiai už mėnesio – birželio 9 d. Vilniuje šurmuliuos didžiausia Lietuvoje augalinio maisto šventė – „Vegfest LT” vasaros festivalis Tadas Bražauskas „Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą bei augalinę mitybą, supažindinti visuomemę su augalinio maisto nauda, parodyti koks įvairus ir skanus jis yra”, – sakė „Vegfest LT” organizatorė Ventė Viteikaitė. Tai bus jau šeštasis šio ciklo […]

gegužės 9, 2018/ Toma Eroglu

Skaniai ir Sveikai: Orkaitėje kepti balzaminiai grybai

Sveikata ir Mityba
Orkaitėje kepti balzaminiai grybai

Greitai paruošiamas garnyras skubantiems. Jeigu dar nebandėte kepti pievagrybių su česnaku ir balzaminiu actu- suskubkite! Grybukai sultingi, minkšti, bet turintys šiek tiek traškumo. Rekomenduoju patiekti kartu su mėsos patiekalais arba bet kokiais kitais patiekalais, reikalaujančiais ryškių skonių garnyro. Papildomai druskos neturėtų trūkti, kadangi jos yra tiek sojų padaže, tiek balzaminiame […]The post.

gegužės 8, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Azijietiški daržovių sutinukai su jautiena

Sveikata ir Mityba
Azijietiški daržovių sutinukai su jautiena

Pristatau fantastišką azijietiškų jautienos suktinukų su daržovėmis receptą, kuris idealiai tiks jau prasidėjusiam grilio sezonui. Patiekalas bus skaniausias keptas ant grotelių, o juo išdidžiai galėsite vaišinti draugus ir svečius. Šį kartą suktinukus kepiau orkaitėje, grilio rėžime. Skonis ne tas pats, lauke kepti suktinukai žymiai skanesni, na bet ir orkaitėje kepti […]The post Azijietiški daržovių.

gegužės 7, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Desertas su avių pieno jogurtu

Sveikata ir Mityba
Desertas su avių pieno jogurtu

Avių pieno jogurtas – mano naujasis atradimas

gegužės 6, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Lipnios vištienos blauzdelės su medumi

Sveikata ir Mityba
Lipnios vištienos blauzdelės su medumi

Pradėsiu nuo to, kad mėgstu vištienos blauzdeles. Jeigu reikia rinktis, ar kepti visą vištą, ar tik blauzdeles, tikrai kepsiu blauzdeles. Jos nebrangios, ir jas labai smagu bei patogu valgyti, nereikia nurinkinėti mėsos nuo kauliukų. Žinot tą jausmą, kai visi suvalgom skaniausias vištos dalis, o tada reikia nupjaustyt mėsą nuo kaulų, […]The post Lipnios vištienos blauzdelės su medumi appeared first on Skaniai ir.

gegužės 5, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Skaniai ir Sveikai: Šamas su pomidorais

Sveikata ir Mityba
Šamas su pomidorais

Šamas greičiausiai bus mano TOP 3 žuvų sąraše. Gaminau pirmą kartą, ir spėjau jį tituluot viena geriausių savo valgytų žuvų! Šamas mane sužavėjo savo išskirtiniu skoniu ir tuo, kad jis visiškai neprimena jokios žuvies ir, mano manymu, turi lengvą minkštos mėsos skonį. Iš pradžių labai dvejojau, ar šią žuvį bandyt […]The post Šamas su pomidorais appeared first on Skaniai ir Sveikai.

gegužės 2, 2018/ Ausra Ramanauskaite

Aš daktaras, aš žinau: Besąlyginė meilė

Sveikata ir Mityba
Besąlyginė meilė

Įrašas publikuotas 2018 02 14 socialiniuose tinkluose – Jei tu netiki Dievu, tai kuo tada tiki?! – Besąlygine Meile. – Bet tokia neegzistuoja. – Egzistuoja tiek pat kiek dievas. Jai bandžiau pasakyti, kad tokia gali egzistuoti, sakiau, kad pavyzdžiui tėvai … Skaitykite toliau →

gegužės 1, 2018/ Emilija Trumpaitė

Aš daktaras, aš žinau: Tagu smurtautojai bijo savo aukų

Sveikata ir Mityba
Tagu smurtautojai bijo savo aukų

Įrašas publikuotas 2018 02 05 socialiniuose tinkluose Išaiškėjus priekabiavimo, smurto šeimoje ar kitokio skriaudėjo-aukos santykiui, matoma tik tai, kad skriaudėjas yra nenusakomai bjaurus, šlykštus monstras, nuo kurio susitepimas išlieka taip ilgai, kad prireikia poros metų, kartais net dešimtmečių, kad prabiltum. … Skaitykite toliau →

gegužės 1, 2018/ Emilija Trumpaitė

Aš daktaras, aš žinau: Apie filmą: Nemeilė

Sveikata ir Mityba
Apie filmą: Nemeilė

Įrašas publikuotas socialiniuose tinkluose 2018 01 14 Kartais žmonėms užduodu tokį klausimą: Koks tavo bazinis laimės indeksas, skalėje nuo 1 iki 10, kur 1 nuolatinė nepakeliama kančia, o 10 absoliuti įmanoma laimė ir ramybė. Klausiu, kai man įdomu kaip po … Skaitykite toliau →

gegužės 1, 2018/ Emilija Trumpaitė

Aš daktaras, aš žinau: Trys būdai mąstyti apie mirtį

Sveikata ir Mityba
Trys būdai mąstyti apie mirtį

Įrašas publikuotas 2017 11 01 socialiniuose tinkluose Visų šventųjų ir Vėlinių dienos asocijuojasi su rimtimi ir mirties prisiminimu. Apie mirusiuosius gerai arba nieko. Prisimink, kad mirsi. Ir panaši nuotaika. Vienintelis džiugumas, tai žvakutės ant kapų, net tų, kuriuos visi pamiršo. … Skaitykite toliau →

gegužės 1, 2018/ Emilija Trumpaitė

Aš daktaras, aš žinau: Smurtas prieš vaikus kaip bejėgiškumas

Sveikata ir Mityba
Smurtas prieš vaikus kaip bejėgiškumas

Įrašas publikuotas 2017 01 27 socialiniuose tinkluose  Kai buvau penktoje ar šeštoje klasėje, lietuvių kalbos mokytoja per vieną pamoką, jau neatsimenu kokiame kontekste, paminėjo, kad jos tėvai niekada netaikė fizinių bausmių. Buvo labai sunku patikėti. Kaip tai netaikė. Sakė, net į … Skaitykite toliau →

gegužės 1, 2018/ Emilija Trumpaitė