SPORTAS IR SVEIKATA

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Ko tikimasi iš startuojančio gydytojo rezidento Vokietijoje (privalomi įgūdžiai/gebėjimai) - arba ką jau moka daryti vokiečiai, medicinos studentai (internai)

Sportas ir sveikata

1. paimti kraują iš venos2. įstatyti kateterį3. įdėti zondą4. siūti žaizdas (Intrakutannaht, Donati-Naht, Allgöwer-Naht, žr. Wikipedia)5. tvarstyti6. paimti pasėlį7. echoskopuoti (echokardiografija, pvz., doplerinis kojų kraujagyslių, širdies ultragarsinis tyrimas)8. punktuoti (atlikti punkciją)9. įvertinti + aprašyti EKG10. įsivertinti rentgenogramą11. gastroskopuotiVokiečiai med. studentai beveik viską moka.

kovo 10, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Kaip įgyti kalbinės, darbo patirties arba Darbas sveikatos sektoriuje Vokietijoje neturint išsilavinimo ar profesijos (t. y. vos tik baigus mokyklą (10 ar 12 klasių), taip pat Lietuvos studentams)

Sportas ir sveikata

Čia rašoma apie nekvalifikuotą apmokamą darbą ligoninėse, klinikose (tinka studentams, moksleiviams).Praktika Vokietijoje - paprastai ne(ap)mokamas darbas, plačiau žr. http://gvidasm.blogas.lt/pazintine-praktika-medicinosslaugosreabilitacijoskt-studentams-rezidentams-internams-moksleiviams-vokietijoje-4-dalis-424.html* Vasaros kursai (4 sav. ‘Sommerkurse‘, tam jau nuo 18 metų po 1 semestro studijų Lietuvoje stipendijas.

kovo 5, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: KAIP rasti praktikos vietą (su apgyvendinimu) Vokietijoje ar Šveicarijoje, mokant tik anglų k.

Sportas ir sveikata

http://gvidasm.blogas.lt/pazintine-praktika-medicinosslaugosreabilitacijoskt-studentams-rezidentams-internams-moksleiviams-vokietijoje-4-dalis-424.htmlRodyk draugams

vasario 25, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Bėgiko Užrašai: Mažvydas Bartašius, 366 dienos bėgant ir 1720 kilometrų

Sportas ir sveikata
Mažvydas Bartašius, 366 dienos bėgant ir 1720 kilometrų

Pernykštis 365 dienų bėgimo iššūkis padėjo surast ir daugiau panašių bepročių, kurie bėgtų keistus laiko tarpus. Štai Mažvydas Bartašius, buvo užsibrėžęs nubėgti viena diena daugiau nei aš. Kadangi jis savo. →The post Mažvydas Bartašius, 366 dienos bėgant ir 1720 kilometrų appeared first on bėgiko užrašai.

vasario 6, 2018/ ignas dombrauskis

Bėgiko Užrašai: Trys Tūkstančiai Šimtas Kem Aštuoni Kilometrai ir Durni Iššūkiai

Sportas ir sveikata
Trys Tūkstančiai Šimtas Kem Aštuoni Kilometrai ir Durni Iššūkiai

Bėgti kasdien, visus metus ir dar bent po 5 kilometrus kasdien. Nu ir durną iššūkį sugalvojau metų pradžioje! Nors nežinau, kas durniau – pats iššūkis ar tai, kad metams pasibaigus. →The post Trys Tūkstančiai Šimtas Kem Aštuoni Kilometrai ir Durni Iššūkiai appeared first on bėgiko užrašai.

sausio 28, 2018/ ignas dombrauskis

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Darbas gydytojams (9.000 EUR - CH, 4.000 EUR - DE). Rezidentūra Šveicarijoje (CH) + Vokietijoje (DE): 6.000 Eur (”į rankas”) - CH, 2.000 Eur (”į rankas”) - DE gyd. rezidentui

Sportas ir sveikata

Alga Šveicarijoje: 13.000-14.000 EUR “į rankas” (apibendrintas vidurkis). Šeimisto startas Šveicarijoje - 8.500 Eur. Rezidento - 6.000 Eur (vidurkis “į rankas”).Alga Vokietijoje: Rezidentas startuoja nuo 2.000 Eur (”į rankas”). Chirurgijos rezidentai - ir nuo 3.500 EUR “į rankas”. Vyresnieji rezidentai (nebūtinai chirurgijos) gauna ir 4.000 EUR “į rankas”. Gyd..

sausio 22, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Chirurgijos rezidentūra Vokietijoje ar Šveicarijoje: DE 11.000 chirurgų išeis į pensiją 2020 m. Tuo tarpu CH: labai daug chirurgų + skandalai dėl nebūtinų, perteklinių operacijų

Sportas ir sveikata

Žiniasklaidoje pasakojama, kaip kraujag. chir. rezidentė lietuvė, atvykusi į DE nemokėdama vokiečių k., ją išmoko po 4 mėn. intensyvių kursų. Pirmaisiais rezid. metais alga siekė 3.500 EUR/mėn. (”į rankas”). Kodėl?Chirurgų poreikis.DE: pasak DE chirurgų draugijos, 2030 m. Vokietijoje trūks 9.000 chirurgų. 2020 m. DE į pensiją išeis 11.000 chirurgai.DE 1/3 pirmakursių svajoja apie chirurgiją, po

sausio 19, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Farmacija ir farmacininkai Vokietijoje: vaistininkai, vaistininkų padėjėjai, techniniai pagalbininkai - alga, paklausa ir galimybės

Sportas ir sveikata

Kokios galimybės įsidarbinti farmacininkui DE?Yra bent 3 profesijos - vaistininkas, farmacijos techninis asistentas ir farmacijos administracinis/verslo tarnautojas. Trūksta labiau kaimuose/miesteliuose. Profesija moteriškėja, o moterys vis labiau linkusios dirbti ne pilną darbo dieną, atsidėti šeimai, ir dėl to iš dalies yra paklausa.87 % vaistinių vadovai baiminasi ateity nerasiantys personalo.64% vadovų sako, personalo.

sausio 19, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Vokietija v. Šveicarija (reikalavimai, darbo rinka): C1 kalbos egzaminas Gydytojų rūmuose v. orientacinė B2 lygio pažyma (DE/FR/IT/RM), reikalinga tik darbdaviui

Sportas ir sveikata

Aprobacija Vokietijjoje yra terapeuto praktikos licencija.C1 niekas nereikalauja tik laikoma, medic.k. egzamino vokiečių kalba yra C1 lygio pagal EU bendruosiuos metmenis. Galima tuo abejoti, nes turbūt išmokus grynai med. terminologiją ir bazinę gramatiką, galima išlaikyti vad. Med.k. egz., bet neišlaikyti B2 lygmens egzamino, nes šis apima daug platesnę leksiką ir žodyną, ne tik mediciną, bet

sausio 19, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Bėgiko Užrašai: Kuo Ateities Spėliojimai yra Susiję su Produktyvumu?

Sportas ir sveikata
Kuo Ateities Spėliojimai yra Susiję su Produktyvumu?

Atsiverti knygą, paskaitinėji ją savaitę ir padedi į lentyną. Nusiperki naują knygą. Padedi į lentyną iškart. Pasiskolini knygą iš draugo. Perskaitai 30 puslapių, o paskui prisimeni ją po mėnesio, kai. →The post Kuo Ateities Spėliojimai yra Susiję su Produktyvumu? appeared first on bėgiko užrašai.

sausio 7, 2018/ ignas dombrauskis

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Ligoninės Saksonijoje (Rytų Vokietija) direktorius lietuvį ateityje įsivaizduoja vadovausiant Ligoninei

Sportas ir sveikata

Lietuviui gydytojui po 1m. darbo rezidentu Vokietijoje pasiūlė po rezidentūros iš karto dirbti vyresniuoju gyd-ju. Ligoninės vadovas įkalbinėjo pasilikti įstaigoje, nes lietuvį ateityje įsivaizdavo vadovausiant Ligoninei (Direktorius per 20 m. neturėjo geresnio rezidento), todėl norėjo patikimo įpėdinio.http://www.skrastas.lt/?data=2014-09-19&rub=1065924821&id=1408981782&pried=2014-08-26Rodyk draugams

sausio 4, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: 415+ gydytojų iš Lietuvos yra vien Vokietijoje, bent 4 tapo med. profesoriais + 3 habil. Dr. + 26 med. m. dr. (DE/AT/CH)

Sportas ir sveikata

Ar žinote, kad Vokietijoje/AT/CH:…. bent 4 lietuviai tapo profesoriais + 3 habil. Dr.?…bent 4 lietuviai yra vyriausieji gyd. (Chefarzt) + vadovauja Klinikai/Centrui/Institutui/Sektoriui? (3-4 pakopa).21+ lietuvių tapo vyresniaisiais gydytojais (Oberarzt), ty. ≈Skyrių vedėjais? (2 pakopa)… 3 tapo vadovaujančiais vyresn. gyd. (DE/AT/CH)… 26+ yra medicinos mokslų daktarai?… 415+ gydytojų vien.

sausio 4, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Angiologija; Endokrinologija ir Diabetologija; Gastroenterologija, Hematologija ir Onkologija, Kardiologija; Nefrologija; Pulmonologija, Reumatologija kaip Rezidentūra Vokietijoje (13 dalis)

Sportas ir sveikata

Vokietijoje nėra rezidentūrų tokiais pavadinimais kaipAngiologija / Endokrinologija ir diabetologija / Gastroenterologija / Hematologija ir Onkologija / Kardiologija / Nefrologija / Pulmonologija / Reumatologija. Yra tik vidaus ligų gydytojo atitinkamos specializacijos.Po baigtos vidaus ligų rezidentūros ir specializacijos Vidaus ligų gydytojas (specialistas), jei įgyja, pvz., specializaciją pavadinimu “Hematologija ir.

gruodžio 14, 2017/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Vidaus ligos (internistika) - Vidaus ligų gydytojas (internistas) Vokietijoje: Rezidentūra (12 dalis)

Sportas ir sveikata

Būsimasis Vidaus ligų gydytojas (internistas) Vokietijoje mokosi bent 5 metus (Rezidentūra). Norintis įgyti 1 specializaciją (iš 8) - iš viso bent 6 metus, norintis įgyti 2 specializacijas - 8 metus.Trukmė: 3 metai - Vidaus ligų stacionaras + 3 metai pagal specializaciją (iš jų 18 mėn. gali būti atlikta ambulatoriškai). Rezidentu galima dirbti neribotą laiką (alga

lapkričio 25, 2017/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Negaliu sau leisti privataus vokiečių k. mokytojo, nors individualių pamokų man labai reikia. Ką daryti?

Sportas ir sveikata

nemokamai išmokti vokiečių k. galima tokiu keliu:1) pradedama savarankiškai nuo nemokamų resursų internete, įskaitant medicinos kalbą (garso įrašai, tekstai) žr. http://www.imed-komm.eu/kurs_aerzte2) kažkiek pramokus, nuvykti ten stebimosios praktikos (su nemokamu apgyvendinimu+maitinimu) ir toliau įstaigoje lavinti šnek. k.3) nemokamai mokytis vokiečių k. kursuose toliau galima Darbo biržos siuntimu arba sudarius.

lapkričio 13, 2017/ GvidasM.Blogas.lt

Bėgiko Užrašai: Motyvacija Bėgti: 9 Itin Lengvi Būdai Jai Išlaikyti, o Gal Net Surasti

Sportas ir sveikata
Motyvacija Bėgti: 9 Itin Lengvi Būdai Jai Išlaikyti, o Gal Net Surasti

Ar tikrai įmanoma lengvai bėgti nuolatos? Bėgu tik 310 dienų. Iš eilės. Nukoriau virš 2000 kilometrų. Bet vis vien nemanau, kad galiu atsakyti ar tai įmanoma, ar ne. O kiek. →The post Motyvacija Bėgti: 9 Itin Lengvi Būdai Jai Išlaikyti, o Gal Net Surasti appeared first on bėgiko užrašai.

lapkričio 10, 2017/ ignas dombrauskis

Bėgiko Užrašai: Kaip Saugiai Bėgioti Šaltuoju Metų Sezonu?

Sportas ir sveikata
Kaip Saugiai Bėgioti Šaltuoju Metų Sezonu?

Dauguma vasaros sezonu parkuose bėgančių entuziastų, baimindamiesi šaltų orų bei įvairių peršalimo ligų, atvėsus orams grįžta į sporto sales. Ar tikrai visuomet taip elgtis teisingiausia? Kaip turėtų atrodyti bėgiojimas žiemą?. →The post Kaip Saugiai Bėgioti Šaltuoju Metų Sezonu? appeared first on bėgiko užrašai.

spalio 29, 2017/ ignas dombrauskis

Bėgiko Užrašai: Reebok Running Crew: Kas Gi Čia?

Sportas ir sveikata
Reebok Running Crew: Kas Gi Čia?

Eina sau. Gegužės 30’ąją pamenu kaip šiandien. Iš tikrųjų, vargu ar net gali būti kitaip, bo retai kada pasitaiko išsikeltus tikslus perlipti daugiau nei 5 kartus! Tad manau, kad galvoje. →The post Reebok Running Crew: Kas Gi Čia? appeared first on bėgiko užrašai.

spalio 27, 2017/ ignas dombrauskis

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Reumatologija Vokietijoje - rezidentūra, darbas ir poreikis (11 dalis)

Sportas ir sveikata

Pasak Vokietijos reumatologų draugijos, trūksta dvigubai tiek reumatologų nei jų dabar dirba.Ambulatoriškai trūksta 600 Reumatologų. Stacionaruose - 400. Reabilitacijoje - bent 80.Rezidentūra: Internistika (vidaus ligų medicina) trunka 5-6 m. Pirmieji 3 metai - bendrieji dalykai.Būsimasis Vidaus ligų gydytojas, norintis oficialiai įgyti Reumatologijos specializaciją, mokosi bent 6 metus. Jei pageidauja 2 specializacijų.

spalio 14, 2017/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Galvoju apie rezidentūrą Vokietijoje, bet svarstau ir apie Lietuvą: ar nereikės iš naujo baigti tą patį, jei Vokietijoje apsigalvosiu - keisti rezidentūrą, grįžti į LT, vykti į užsienį kitur… (10 dalis)

Sportas ir sveikata

Asmeninės konsultacijos Tel. 8 (653) 161 3 devyni Girdėjote nuomonę, kad Lietuvoje gerai paruošia gydytojus rezidentus, todėl geriau išvažiuoti tik pabaigus rezidentūrą Lietuvoje?Esminis klausimas yra tai, ar rezidentūroj leisi sau dirbti už 1,3 EUR/h naktimis (žr. knygą “Pragaro ambulatorija”, rezid. Andrius Černiauskas, VU MF), SoDros algą, prilygstančią kišenpingiams (380e./mėn.), priiminėdamas.

spalio 13, 2017/ GvidasM.Blogas.lt