SPORTAS IR SVEIKATA

Bėgiko Užrašai: Kaip Kuriamos Reikšmingos ir Įsimintinos Akimirkos?

Sportas ir sveikata
Kaip Kuriamos Reikšmingos ir Įsimintinos Akimirkos?

Ok, su popierinėm ir elektroninėm knygom vis dar krachas. Tottaly 0. Audio, tuo tarpu, kiek kitaip. Nors kartais irgi pabosta, ypač jei knyga be proto ilga, kaip ką tik klausyta. →The post Kaip Kuriamos Reikšmingos ir Įsimintinos Akimirkos? appeared first on bėgiko užrašai.

gegužės 5, 2018/ ignas dombrauskis

Bėgiko Užrašai: Bėgantys už Kadro: Citadele Kauno Maratonas ir Regimantas Tarasevičius

Sportas ir sveikata
Bėgantys už Kadro: Citadele Kauno Maratonas ir Regimantas Tarasevičius

Pasirodo, kad Citadele Kauno Maratonas yra improtinis dalykas! Iš pačios pačiausios Amerikos. Geras. Šiaip, nors varžybose bėgau nedaug, bet viskas prasidėjo nau Kauno Maratono dar 2015/06/14. Čia tik kokį trečiąjį. →The post Bėgantys už Kadro: Citadele Kauno Maratonas ir Regimantas Tarasevičius appeared first on bėgiko užrašai.

balandžio 20, 2018/ ignas dombrauskis

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: OMI Salzburg Medical Seminars - Stipendijos medicinos gydytojams (seminarams anglų kalba)

Sportas ir sveikata

Zalcburgo seminarai medikamsorganizuoja Atvirasis medicinos institutas (OMI)OMI tikslas - įgalinti dirbančius ir angliškai kalbančius medikus siekti naujų žinių ir aukštesnės kvalifikacijos suteikiant galimybę dalyvauti seminaruose ir praktikose.Zalcburgo seminarai jungia medikus dirbančius garsiausiose Amerikos ligoninėse su medikais dirbančiais rytų ir vidurio Europos, vidurio Azijos ir buvusios Tarybų sąjungos.

balandžio 12, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Vokiečių kalba nemokamai - Vasaros kursai (A2-C1) su stipendija (studentams 18-30 m. amžiaus)

Sportas ir sveikata

Vokiečių kalbos vasaros kursai Braunšvaige (Niedersachsen, 200 km nuo Hamburgo) skirti mokantiems kalbą A2-B1-B2-C1 lygiu.Stipendija padengia kursų mokestį, suteikiamas, mokymo priemones, ekskursijas/išvykas ir į kitus miestus (su nakvyne), apgyvendinimą, maitinimą ir kelionės išlaidas.Mokėti vokiečių k. bent A2 lygiu. Būti 18-30 metų amžiaus studentu.Paraiška stipendijai iki gegužės 15 d. Pretenduoti galima.

balandžio 12, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Galimybės ir darbas odontologams, dantų technikams, odontologų padėjėjams Vokietijoje

Sportas ir sveikata

Odontologų padėjėjai Vokietijoje dirba baigę profesinį mokymą (”Ausbildung”), vok. ZFA (’Zahnmedizinische Fachangestellte’ (mot.g.) arba ‘Zahnmedizinischer Fachangestellter’ (vyr.g.), ZFA).ZFA + dantų technikų, kito specialaus, pagalbinio, asistuojamojo ar admin. personalo kaip darbuotojų VOKIETIJOJE labai trūksta, todėlšansai dirbti YRA DIDELI. O juo labiau patekti į tokį mokymą.Tiesa, iš.

balandžio 3, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Pediatrija, vaikų medicina Vokietijoje (21 dalis)

Sportas ir sveikata

2017 metais VOKIETIJOJE gyd. specialisto kvalifikacija buvo suteikta gydytojams šiose srityse (t.y. baigus atitinkamą rezidentūrą + išlaikius specialybės egzaminą):* Vaikų ir jaunimo medicina (Kinder- und Jugendmedizin): 616 gyd.* Vaikų ir jaunimo psichiatrija bei psichoterapija (Kinder- und Jugendpsychiatrie u. -psychotherapie): 155 gyd.* Vaikų chirurgija (Kinderchirurgie): 54 gyd.* Kalbos, balso ir vaikų klausos sutrikimai.

kovo 30, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Ko tikimasi iš startuojančio gydytojo rezidento Vokietijoje (privalomi įgūdžiai/gebėjimai) - arba ką jau moka daryti vokiečiai, medicinos studentai (internai)

Sportas ir sveikata

1. paimti kraują iš venos2. įstatyti kateterį3. įdėti zondą4. siūti žaizdas (Intrakutannaht, Donati-Naht, Allgöwer-Naht, žr. Wikipedia)5. tvarstyti6. paimti pasėlį7. echoskopuoti (echokardiografija, pvz., doplerinis kojų kraujagyslių, širdies ultragarsinis tyrimas)8. punktuoti (atlikti punkciją)9. įvertinti + aprašyti EKG10. įsivertinti rentgenogramą11. gastroskopuotiVokiečiai med. studentai beveik viską moka.

kovo 10, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Kaip įgyti kalbinės, darbo patirties arba Darbas sveikatos sektoriuje Vokietijoje neturint išsilavinimo ar profesijos (t. y. vos tik baigus mokyklą (10 ar 12 klasių), taip pat Lietuvos studentams)

Sportas ir sveikata

Čia rašoma apie nekvalifikuotą apmokamą darbą ligoninėse, klinikose (tinka studentams, moksleiviams).Praktika Vokietijoje - paprastai ne(ap)mokamas darbas, plačiau žr. http://gvidasm.blogas.lt/pazintine-praktika-medicinosslaugosreabilitacijoskt-studentams-rezidentams-internams-moksleiviams-vokietijoje-4-dalis-424.html* Vasaros kursai (4 sav. ‘Sommerkurse‘, tam jau nuo 18 metų po 1 semestro studijų Lietuvoje stipendijas.

kovo 5, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: KAIP rasti praktikos vietą (su apgyvendinimu) Vokietijoje ar Šveicarijoje, mokant tik anglų k.

Sportas ir sveikata

http://gvidasm.blogas.lt/pazintine-praktika-medicinosslaugosreabilitacijoskt-studentams-rezidentams-internams-moksleiviams-vokietijoje-4-dalis-424.htmlRodyk draugams

vasario 25, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Bėgiko Užrašai: Mažvydas Bartašius, 366 dienos bėgant ir 1720 kilometrų

Sportas ir sveikata
Mažvydas Bartašius, 366 dienos bėgant ir 1720 kilometrų

Pernykštis 365 dienų bėgimo iššūkis padėjo surast ir daugiau panašių bepročių, kurie bėgtų keistus laiko tarpus. Štai Mažvydas Bartašius, buvo užsibrėžęs nubėgti viena diena daugiau nei aš. Kadangi jis savo. →The post Mažvydas Bartašius, 366 dienos bėgant ir 1720 kilometrų appeared first on bėgiko užrašai.

vasario 6, 2018/ ignas dombrauskis

Bėgiko Užrašai: Trys Tūkstančiai Šimtas Kem Aštuoni Kilometrai ir Durni Iššūkiai

Sportas ir sveikata
Trys Tūkstančiai Šimtas Kem Aštuoni Kilometrai ir Durni Iššūkiai

Bėgti kasdien, visus metus ir dar bent po 5 kilometrus kasdien. Nu ir durną iššūkį sugalvojau metų pradžioje! Nors nežinau, kas durniau – pats iššūkis ar tai, kad metams pasibaigus. →The post Trys Tūkstančiai Šimtas Kem Aštuoni Kilometrai ir Durni Iššūkiai appeared first on bėgiko užrašai.

sausio 28, 2018/ ignas dombrauskis

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Darbas gydytojams (9.000 EUR - CH, 4.000 EUR - DE). Rezidentūra Šveicarijoje (CH) + Vokietijoje (DE): 6.000 Eur (”į rankas”) - CH, 2.000 Eur (”į rankas”) - DE gyd. rezidentui

Sportas ir sveikata

Alga Šveicarijoje: 13.000-14.000 EUR “į rankas” (apibendrintas vidurkis). Šeimisto startas Šveicarijoje - 8.500 Eur. Rezidento - 6.000 Eur (vidurkis “į rankas”).Alga Vokietijoje: Rezidentas startuoja nuo 2.000 Eur (”į rankas”). Chirurgijos rezidentai - ir nuo 3.500 EUR “į rankas”. Vyresnieji rezidentai (nebūtinai chirurgijos) gauna ir 4.000 EUR “į rankas”. Gyd..

sausio 22, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Chirurgijos rezidentūra Vokietijoje ar Šveicarijoje: DE 11.000 chirurgų išeis į pensiją 2020 m. Tuo tarpu CH: labai daug chirurgų + skandalai dėl nebūtinų, perteklinių operacijų

Sportas ir sveikata

Žiniasklaidoje pasakojama, kaip kraujag. chir. rezidentė lietuvė, atvykusi į DE nemokėdama vokiečių k., ją išmoko po 4 mėn. intensyvių kursų. Pirmaisiais rezid. metais alga siekė 3.500 EUR/mėn. (”į rankas”). Kodėl?Chirurgų poreikis.DE: pasak DE chirurgų draugijos, 2030 m. Vokietijoje trūks 9.000 chirurgų. 2020 m. DE į pensiją išeis 11.000 chirurgai.DE 1/3 pirmakursių svajoja apie chirurgiją, po

sausio 19, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Farmacija ir farmacininkai Vokietijoje: vaistininkai, vaistininkų padėjėjai, techniniai pagalbininkai - alga, paklausa ir galimybės

Sportas ir sveikata

Kokios galimybės įsidarbinti farmacininkui DE?Yra bent 3 profesijos - vaistininkas, farmacijos techninis asistentas ir farmacijos administracinis/verslo tarnautojas. Trūksta labiau kaimuose/miesteliuose. Profesija moteriškėja, o moterys vis labiau linkusios dirbti ne pilną darbo dieną, atsidėti šeimai, ir dėl to iš dalies yra paklausa.87 % vaistinių vadovai baiminasi ateity nerasiantys personalo.64% vadovų sako, personalo.

sausio 19, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Vokietija v. Šveicarija (reikalavimai, darbo rinka): C1 kalbos egzaminas Gydytojų rūmuose v. orientacinė B2 lygio pažyma (DE/FR/IT/RM), reikalinga tik darbdaviui

Sportas ir sveikata

Aprobacija Vokietijjoje yra terapeuto praktikos licencija.C1 niekas nereikalauja tik laikoma, medic.k. egzamino vokiečių kalba yra C1 lygio pagal EU bendruosiuos metmenis. Galima tuo abejoti, nes turbūt išmokus grynai med. terminologiją ir bazinę gramatiką, galima išlaikyti vad. Med.k. egz., bet neišlaikyti B2 lygmens egzamino, nes šis apima daug platesnę leksiką ir žodyną, ne tik mediciną, bet

sausio 19, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Bėgiko Užrašai: Kuo Ateities Spėliojimai yra Susiję su Produktyvumu?

Sportas ir sveikata
Kuo Ateities Spėliojimai yra Susiję su Produktyvumu?

Atsiverti knygą, paskaitinėji ją savaitę ir padedi į lentyną. Nusiperki naują knygą. Padedi į lentyną iškart. Pasiskolini knygą iš draugo. Perskaitai 30 puslapių, o paskui prisimeni ją po mėnesio, kai. →The post Kuo Ateities Spėliojimai yra Susiję su Produktyvumu? appeared first on bėgiko užrašai.

sausio 7, 2018/ ignas dombrauskis

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Ligoninės Saksonijoje (Rytų Vokietija) direktorius lietuvį ateityje įsivaizduoja vadovausiant Ligoninei

Sportas ir sveikata

Lietuviui gydytojui po 1m. darbo rezidentu Vokietijoje pasiūlė po rezidentūros iš karto dirbti vyresniuoju gyd-ju. Ligoninės vadovas įkalbinėjo pasilikti įstaigoje, nes lietuvį ateityje įsivaizdavo vadovausiant Ligoninei (Direktorius per 20 m. neturėjo geresnio rezidento), todėl norėjo patikimo įpėdinio.http://www.skrastas.lt/?data=2014-09-19&rub=1065924821&id=1408981782&pried=2014-08-26Rodyk draugams

sausio 4, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: 415+ gydytojų iš Lietuvos yra vien Vokietijoje, bent 4 tapo med. profesoriais + 3 habil. Dr. + 26 med. m. dr. (DE/AT/CH)

Sportas ir sveikata

Ar žinote, kad Vokietijoje/AT/CH:…. bent 4 lietuviai tapo profesoriais + 3 habil. Dr.?…bent 4 lietuviai yra vyriausieji gyd. (Chefarzt) + vadovauja Klinikai/Centrui/Institutui/Sektoriui? (3-4 pakopa).21+ lietuvių tapo vyresniaisiais gydytojais (Oberarzt), ty. ≈Skyrių vedėjais? (2 pakopa)… 3 tapo vadovaujančiais vyresn. gyd. (DE/AT/CH)… 26+ yra medicinos mokslų daktarai?… 415+ gydytojų vien.

sausio 4, 2018/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Angiologija; Endokrinologija ir Diabetologija; Gastroenterologija, Hematologija ir Onkologija, Kardiologija; Nefrologija; Pulmonologija, Reumatologija kaip Rezidentūra Vokietijoje (13 dalis)

Sportas ir sveikata

Vokietijoje nėra rezidentūrų tokiais pavadinimais kaipAngiologija / Endokrinologija ir diabetologija / Gastroenterologija / Hematologija ir Onkologija / Kardiologija / Nefrologija / Pulmonologija / Reumatologija. Yra tik vidaus ligų gydytojo atitinkamos specializacijos.Po baigtos vidaus ligų rezidentūros ir specializacijos Vidaus ligų gydytojas (specialistas), jei įgyja, pvz., specializaciją pavadinimu “Hematologija ir.

gruodžio 14, 2017/ GvidasM.Blogas.lt

Medicina, sveikatos profesijos, rezidentūra, internatūra, praktika Vokietijoje ir Šveicarijoje: Vidaus ligos (internistika) - Vidaus ligų gydytojas (internistas) Vokietijoje: Rezidentūra (12 dalis)

Sportas ir sveikata

Būsimasis Vidaus ligų gydytojas (internistas) Vokietijoje mokosi bent 5 metus (Rezidentūra). Norintis įgyti 1 specializaciją (iš 8) - iš viso bent 6 metus, norintis įgyti 2 specializacijas - 8 metus.Trukmė: 3 metai - Vidaus ligų stacionaras + 3 metai pagal specializaciją (iš jų 18 mėn. gali būti atlikta ambulatoriškai). Rezidentu galima dirbti neribotą laiką (alga

lapkričio 25, 2017/ GvidasM.Blogas.lt