ŠEIMA

Atradimuose: SAVAITĖS ATRADIMAI #7 BANGAVIMAS

Kaip visuomet pas mus visko daug vyksta. Nuotaikos svyruoja nuo ramybės iki visiško pasimetimo, chaoso, suvaldomos beprotybės. Einame kelias dienas į darbą, o po to mūsų mažoji suserga. Užtat pasilikimai namuose tampa vis smagesni ir įdomesni. Pradėjau labiau vertinti mūsų laiką. Visgi, neišvengiamai gaunasi toks nuolatinis bangavimas — gerai/blogai. Tada suprantu, kaip svarbu ieškoti vidinės … SAVAITĖS.

lapkričio 16, 2017/ Sonata

7 taškai: Mano laiškas Kalėdų Seniui

Pas mane namie prasidėjo laiškų rašymo vajus. Kalėdų Seneliui rašo visi, o kas dar nemoka rašyti – diktuoja broliams ir sesėms. Tad ir pati nusprendžiau šiandien brūkštelti Tau, seni, laišką. Nežinau ar mane beprisimeni, bet esu tikra, kad mano septynis vaikus tai jau tikrai! Juk kartu sudėjus tu jiems nešei per gyvenimą bent septyniasdešimt dovanų […]

lapkričio 15, 2017/ Sabina D.

Dirbu Mama: Jei kalėdinės dovanos – žaislai

Aš turbūt – didelė laisvamanė. Manau, kad dovana gali būti beveik bet kas: marškinėliai ar kepurė su mėgstamu herojumi, knyga, bilietas į teatrą, kuponas į kiną ar kokią kitą pramogą, gražiai įpakuotas skanėstas ir t. t. Bet vidurinėlis mane vis nusodina ant žemės. Jis mielai priims bet ką, tačiau jo žodyne „dovanėlė“ = „žaislas“. Tikiu, kad jis šioje žemėje toks ne vienas! Anądien naršiau.

lapkričio 15, 2017/ Ieva

Šeimos gidas: Girinukų klube – nemokama ekskursija vaikams

Neries regioninio parko bičiulis, gamtininkas, eigulys Raimundas iš organizacijos “Pasimatuok eigulio kepurę”  kviečia visus mažuosius Vilniaus gamtos mylėtojus jungtis į Girinukų klubą! Pirmoji mažųjų gamtininkų NEMOKAMA išvyka į gamtą vyks jau šį šeštadienį, lapkričio 18 d., Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje, Vilniuje. “Sveiki, esu miškininkas Raimundas. Ieškau motyvuotų 6-9 metų vaikų –.

lapkričio 14, 2017/ Goda Leo

Mamalogas: Top 5 Priemonės Vaikams Nuo Peršalimo Ligų

Kadangi įsibėgėja peršalimo ir slogų sezonas, noriu pasidalinti man labiausiai pasiteisinusiomis natūraliomis priemonėmis nuo peršalimo, kurias ĮMANOMA naudoti būtent VAIKAMS.  Sakydama „įmanoma“, turiu omenyje, kad naudojant šias priemones, jums nereikės vaiko pririšti prie kėdės, ir kaimynai jums neiškvies policijos „nes vaikas rėkia kaip pjaunamas, tikriausiai tie tėvai jam kažką blogo daro“. Nes kai.

lapkričio 14, 2017/ Mamalogas

7 taškai: Saldi rudens melancholija

Man labai patinka savaitgalinis lietus. Dieną užvaldo rudens melancholija su kavos puodeliu ir cukruoto imbiero gabalėliu. Liūdesys lyg iš niekur atsiremia į pečius ir ramina: “juk žinai, jei nebūtų rudens, niekad neišauštų pavasaris.” Atsimeni, tas naivus padūkęs pavasaris su milijonais pienių pūkų pažastyse, skambantis gimusių kūdikių riksmais, viltingais meilės dūsavimais. Jis ateis vėl su drąsiausiais.

lapkričio 12, 2017/ Sabina D.

Šeimos gidas: Renginiai šeimoms su vaikais lapkričio 17-19 d. savaitgalį

PENKTADIENIS Kauno šviesų festivalis Šviesų festivalis grįžta į Kauną! Tamsą sklaidysime nuo lapkričio 10 d. iki pat Naujųjų metų. Lapkričio 17 – 19 dienomis šviesime Kauno pilį Nemuno ir Neries santakoje. Lapkričio 24 – 25 dienomis šviesų žaismas pasiglemš Jėzuitų bažnyčią Rotušės aikštėje. Gruodžio 1 – gruodžio 31 dienomis visi mūsų šviestuvai bus nukreipti į Kauno muzikinį.

lapkričio 12, 2017/ Goda Leo

7 taškai: Mintys apie ciniką

Man atrodo, kad cinizmas mūsų visuomenėje pasiekė apogėjų. Tapo madinga neigti, tiesiog būtina niekuom netikėti, ironizuoti skausmą, įtarti klastą ir visur kur sėti nepagarbą žmogiškąjam jautrumui. Nebesuprantu, kodėl taip madinga viską kategoriškai vertinti, stigmatizuoti, skirstyti ir smerkti. Šventaisiais pas mus tampama per naktį, o per kitą naktį tas pats šventasis gali būti negailestingai nulinčiuotas..

lapkričio 11, 2017/ Sabina D.

Su Vaikais: Pakalbėkime apie žaislus: kur iškeliauja nenaudojami ir kokie labiausiai tinka vaizduotei ir kūrybiškumui lavinti

Ar gali šventės, tokios kaip gimtadienis ar Kalėdos, gąsdinti? Tomis dienomis vaikai gauna daugybę dovanų ir dažniausiai tai būna žaislai. Galite jau dabar įsivaizduoti, kiek naujų ir nebūtinai jums patinkančių žaislų nuguls į tą krūvą, kurią turite jau dabar. Jei jums, kaip ir daugeliui kitų tėvų, tai skamba gąsdinančiai ir labai pažįstamai, skaitykite toliau. Gali būti, … Toliau skaityti.

lapkričio 10, 2017/ Elena

Šeimos gidas: Kortų žaidimas ir suaugusiems, ir vaikams nuo 5 m.

Praėjusiais metais pasirodęs ir iškart labai populiariėjęs kortų žaidimas “Codenames” užkariavo ir mūsų namus. Palyginimai, kad tai “naujasis ALIAS” mane išgąsdino, todėl ryžomės įsigyti vaikišką versiją ir tikrai neapsirikome – labai smagus žaidimas tiek namuose, tiek keliaujant, vaikams ar rimtiems žaidėjams. “Codenames” yra dvi rūšys: “Pictures” vaikiška.

lapkričio 10, 2017/ Goda Leo

Dirbu Mama: Nesibaigiantis džiaugsmas – Lego

Lego – turbūt vienas šaunesnių žaislų. Tiesa, pas mus jų jau tiek, kad džiugina tik nauja dėžė su instrukcija ir visom detalėm vienoj krūvoj, bet tai gimtadienis, tai svečiai užėjo, tai dar kokia proga ir tų dėžučių vis atsiranda. Šįkart – policijos laivas. Vaikinai pasidalijo objektus pagal dydį ir tuoj pat sukonstravo. Pykstu ant Lego, kad jie taip smarkiai nutolo nuo tradicinės kaladėlės ir.

lapkričio 10, 2017/ Ieva

Moku žaisti: Eksperimentas: džiovintuvas ir kreidelės

      Per pastaruosius metus šį užsiėmimą esu mačiusi klaidžiojantį ne kartą, tačiau prisiminiau kažkada netikėtai, kai tvarkiau vaikų dailės reikmenis ir radau maišelį su aplūžinėjusiomis vaškinėmis kreidelėmis. Jomis mūsų namuose piešti nėra mėgstančių (na, nes tos tradicinės vis lūžta ir lūžta), bet jų visada kažkaip yra visur išsimėčiusių. Taigi prisiminiau idėją su.

lapkričio 8, 2017/ Neringa

Atradimuose: PUSRYČIAI SU BALERINA IR PRINCESE

Gabiją pirmą kartą sutikau Verslių mamų susibėgime. Po to kartu turėjome skanią kavą ir dar skanesnį mūsų pokalbį. Sekantį kartą ji atėjo į mano ekskursiją po Antakalnio Sapiegų rūmus ir jau tada nekilo jokių abejonių, jog būtent ją noriu prisikalbinti ISTORIJŲ rubrikai. Sekmadienio ankstyvą rytą, gausiai lyjant ir valytuvams nė kiek nespėjant valyti langų, bemaž … PUSRYČIAI SU BALERINA IR PRINCESE.

lapkričio 8, 2017/ Sonata

Šeimos gidas: Lapkričio 10-12 d. savaitgalio renginiai šeimoms ir vaikams

PENKTADIENIS LAPKRIČIO 10 d. Paroda EKO LOGIKA 2017 Gal labiau suaugusiems skirtas, bet tikrai naudingas ir vaikams renginys, kuriame galima plačiau pakalbėti apie ekologiją, rūšiavimą, atsakingą vartojimą. Paroda vyks lapkričio 9 –11 d. LITEXPO rūmuose, Vilniuje. Tris dienas LITEXPO taps susibūrimo vieta visų, mėgstančių ir propaguojančių “žalią” gyvenimo būdą bei norinčių sutikti bendraminčių.

lapkričio 8, 2017/ Goda Leo

7 taškai: Idėja Lietuvai arba lyčių balansas vaikų darželyje ir Seime

Tiesą pasakius, ir pati nepastebėdavau, kad ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose labai mažai dirba vyrų. Matyti darželiuose ir mokyklose vien tik moteris tapo daugiau nei įprastu reiškiniu. Tokiu įprastu kad, greičiausiai, labiau dabar mane nustebintų vyras auklėjantis vaikų darželio grupę, nei vienai dienai prisikėlusios legendinės graikų amazonės. Lopšeliuose-darželiuose beveik šimtaprocentinė moteriškos.

lapkričio 7, 2017/ Sabina D.

Pterodaktilis ir vaikai: Gimdymo šešėlis arba kaip kylama iš pelenų

Gimdymo šešėlis – turbūt tiksliausias pavadinimas fizinei ar dvasinei gimdyvės traumai įvardinti. Jį sugalvojo dula, poetė, lektorė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė, su kuria kalbėjausi apie tai, kaip atsikratyti nuolatinės įtampos ir neigiamo emocinio krūvio, lydinčio emociškai ir/arba fiziškai sužalojusio gimdymo prisiminimus. Apie tai, kaip išeiti iš gimdymo šešėlio.

lapkričio 7, 2017/ Veronika U-B

Mamalogas: Geriausių ekologinių skalbiklių top 7-tukas

Taip jau nutiko, kad gyvenimas privertė mane naudoti ekologiškus skalbiklius. Privertė tikrąja to žodžio prasme – tiek dėl to, kad turiu individualią nuotėkų sistema ir būtina naudoti skalbiklius be fosfatų, tiek dėl to, kad vaikai turi astmas, alergiją ir atopinį dermatitą. Per pastaruosius kelis metus, išbandžiau labai daug įvairių ekologiškų skalbiklių ir mane apėmė liūdnas […]The post Geriausių.

lapkričio 7, 2017/ Mamalogas

Šeimos gidas: Kakės Makės gimtadienis-miuziklas

Kakė Makė švenčia gimtadienį ir kviečia jus į įspūdingą šventę, kuri vyks visoje Lietuvoje, o pirmoji – jau šį sekmadienį, lapkričio 12 d. 16 val. Siemens arenkoje Vilniuje! Gimtadienis bus švenčiamas didžiausiose arenose, nes Kakė Makė – populiariausia Lietuvos mergaitė ir į mažesnę salę jos svečiai tiesiog netilptų. Būtinai ateik ir tu! Su mama, tėte, […]The post Kakės Makės.

lapkričio 6, 2017/ Goda Leo

Šeimos gidas: Šeštadienio žygis mažiesiems lauko darželyje

Manote, į darželį galima eiti tik darbo dienomis? Anaiptol! Atskriejo Vilniaus Lauko darželio kvietimas, kur 3-5 metų pipiriukai kviečiame praleisti visą šeštadienį pramogaujant lauke. Lauko darželis kviečia mažuosius į miško tyrinėjimo meninę stovyklėlę lapkričio 11 dieną nuo 10 val., Pučkorių g. 5, Vilniuje. Gražioje rudeninėje aplinkoje visi eis į žygį, mokysis pažinti miško žvėrelius, dalyvaus.

lapkričio 6, 2017/ Goda Leo

Su Vaikais: Rudens sudoku

Vakarai ilgėja, tamsėja. Norisi jaukiau įsitaisyti, žaisti, skaityti, būti kartu. Mes kartais žaidžiame stalo žaidimus, o kartais paruošiu vaikams užduotėlių. Šį kartą tai – rudens sudoku.  Paspaudę ant nuorodos atsispausdinkite ir žaiskite

lapkričio 5, 2017/ Elena