ŠEIMA

7 taškai: Kava su Roma

O ar negalime lėkti abi su juodom suknelėm? Ne kaip džinsuotos turistės, o tiesiog. Su juodom suknelėm. Aš ir skrybėlę juodą turiu. Gal galime imti ir negalvoti apie nieką, tik apie vaizdą pro langą? Taip. Tiesiog pabūti dviese kaip kadaise? Bent kelias dienas. Galim nusilakuoti nagus raudonai. Abi, aa? Taip, vyšnine. Neimti kuprinės? Žinoma, neimti. […]

sausio 12, 2018/ Sabina D.

Mandriu: Didysis persikraustymas ir daug mažų dalykų

Jau buvau užsiminusi ankstesniame įraše, kad mes naujuose namuose. Naujoje vietoje, kažkur ramaus miško pakraštyje tarp Olandijos ir Belgijos. Šis išsikėlimas toks įspūdingas (labiausiai mano galvoje), nes dar niekada neteko ilgesniam laikui išvykti su tiek nedaug daiktų, be aiškaus plano, su vaiku ir su dideliu pokyčių diskomfortu. Jau maždaug pusantro mėnesio esame čia, mokomės su […]

sausio 11, 2018/ Morta Andriulionė

Šeimos gidas: Žaidimų kambariai Vilniuje pagal rajonus

Žaidimų kambarių atsiranda (arba jie užsidaro) vos ne kas savaitę, todėl sudariau sąrašą pagal rajonus. Jeigu žinote nepaminėtą žaidimų kambarį parašykite komentaruose arba atsiųskite seimosgidas@gmail.com. Ir ypač laukiu jūsų komentarų (juos vėliau įkelsiu prie žaidimų kambarių). p.s. rajonai išvardinti abėcėlės tvarka, pasvirusiu tekstu mano asmeninis pastebėjimas iš kambarių, kuriuose buvau

sausio 10, 2018/ Goda Leo

LeFemily.lt: Man vienam pabūti šiandien reikia su mamaaa.

„Man vienam pabūti šiandien reikia su mamaaa“ – žodžiai iš dainos, bet juose tiek daug tiesos. Vienas pabūti su mama ar tėčiu nori kiekvienas vaikas, o labiausiai nori tie vaikai, kurie turi brolių ar sesių. Laikas kai yra vienas vaikas + vienas tėvas labai ypatingas, nei vienas nesidomi niekuo kitu, tik vienas kitu. Klauso ir […]

sausio 9, 2018/ Vilma Juškienė

Dirbu Mama: Ar šeriate žiemą antis?

Vilnius pilnas ančių ir jas šerti – vienas iš smagesnių užsiėmimų žiemą. Britai pasidomėjo, kuo žmonės paprastai šeria laukines antis ir ką antys iš tiesų mėgsta. Ir jie suprato, kad tai, kuo šeria dauguma žmonių, yra visiškas blogis. Balta duona – tai junk food antims, kitaip sakant, ne maistas, o šlamštas. Be to, kad antims mitybiškai netinka, tai dar užteršia vandenį, jei nesuvalgoma iš karto..

sausio 8, 2018/ Ieva

Pterodaktilis ir vaikai: Kodėl mums reikia maištingų mergaičių? Interviu + renginys

Dvi merginos, Francesca Cavallo ir Elena Favilli, sugalvojo genialią idėją – išleisti inspiruojančią iliustruotą knygą apie šimtą neeilinių pasaulio moterų. Negalėdamos šio ambicingo projekto įgyvendinti vien savo jėgomis, jos pasitelkė sutelktinio finansavimo platformą „Kickstarter“ ir net pačioms sau netikėtai tapo rekordininkėmis. Francescos ir Elenos knyga surinko virš milijono dolerių ir.

sausio 8, 2018/ Veronika U-B

Šeimos gidas: „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms” – privaloma knyga kiekvienai

Ir net nesvarbu, koks tavo amžius – tau dešimt ar trisdešimt, tokia knyga yra privalomų perskaityti sąraše. O susidūriau aš su ja atsitiktinai – pamačiusi kvietimą dalyvauti filmavime pradinukę mergaitę, paklausiau devynmetės Smiltės ar ji nori. Aišku, kad nori, tokie iššūkiai labai smagūs, tad vieną popietę nusifilmavome. Rezultatas čia, o dovanų gavome spaustuvės dažais kvepiančią […]The.

sausio 8, 2018/ Goda Leo

7 taškai: Kas yra šeima

Netikėtai šiandien atkapsčiau paaiškinimą pati sau, kas yra šeima. Truputį nupasakosiu kontekstą. Šiandien norėjau pasitaupyti sekmadieninį laiką ir pasidalinti su jumis senu blogo įrašu. Juk greitai bus du metai kai rašau, tiek visko esu primąsčiusi. Juk primiršti ir apdulkėję mano tekstukai visiškai nereiškia, kad nebeaktualūs?.. Tačiau aš nieko neradau, kas man ten patiktų! Todėl, kad […]

sausio 7, 2018/ Sabina D.

Dirbu Mama: Šešių mėnesių visureigis

Tik pusmetis praėjo, o jau turim visureigį eksplorerį. Dar tik ką, norėdamas pajudėti iš vietos, įsisiūbuodavo ant keturių ir dėdavo į priekį ant nosies. Dabar jau nujuda ten, kur nori, be jokių traumų. Būtų ne kartą aukštielninkas susitrenkęs galvą, bet bravo, kad nuo antro mėnesio nuolat praktikuoja atsispyrimą alkūnėmis gulint ant nugaros – galva taip ir nenusileidžia ant pagrindo. Dienos su tokiu.

sausio 6, 2018/ Ieva

Šeimos gidas: Trys karaliai Kaune

Šį šeštadienį, sausio 6 d., Kauno tautinės kultūros centras ragina Kauno miestobendruomenę iškilmingai pasitikti Tris Karalius ir tradiciškai užbaigti Kalėdų švenčių laikotarpį. 13 valandą Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, nešini žibintais ir karališkomis dovanomis, keliaus nuo S.Daukanto gatvės Laisvės alėja, Vilniaus gatve į Rotušės aikštę, kur 14:30 valandą prasidės teatralizuotas koncertas „Trys.

sausio 5, 2018/ Goda Leo

7 taškai: Atiduodu

Nesiversk per galvą, bandydama “sustyguoti” kasdienybę. Chaosas įkvepia, triukšmas padrąsina, o skausmas gimdo. Pradžia gali likti be pabaigos. Tačiau pabaiga visuomet turi pradžią. Balto lapo baimė yra ne kas kita, kaip trumpa akistata su ateitimi, kurioje tavęs nėra. Todėl geriau niekada savęs negąsdinti “aš pradėsiu ryt”. Geriau sakyti “aš pradedu”. Klaidos kartais būtinos. Kitaip prarasčiau […]

sausio 4, 2018/ Sabina D.

Šeimos gidas: KITOKS’18 – vaikiškų spektaklių festivalis sausio 10-17

Netyčia atradusi, tapau prisiekusi festivalio KITOKS gerbėja, kuris kasmet vyksta metų pradžioje “Menų spaustuvėje”. Tai galimybė ne tik vaikams, bet ir man pajusti teatro formų įvairovę ir suprasti, kad teatras nebūtinai turi apsiriboti aktoriais ir scena. Pernai, pavyzdžiui, spektaklį praleidome tikrame oro balione! Dalinuosi šių metų spektaklių, kurie vyks sausio 10-17 d. apžvalga, o bilietus […]The.

sausio 4, 2018/ Goda Leo

Šeimos gidas: 5 idėjos šeimos iššūkiams

Nauji metai, nauja pradžia, kuomet sau pasisakome mesiantys svorį, pradėsiantys sportuoti, išmoksiantys šokti tango ar panašiai. Puikios idėjos, bet… Tai yra skirta tik vienam žmogui, jo individualiems poreikiams, o auginant vaikus, nori nenori tenka pagalvoti ir apie bendrus, šeimos poreikius. Todėl į savo sąrašus įtraukite dar vieną iššūkių punktą – skirtą visai šeimai. Jau ne […]The post 5.

sausio 4, 2018/ Goda Leo

Pterodaktilis ir vaikai: Milda Pivoriūtė – jaunimo tyrėja, žongliruojanti socialiniais burbulais

Sutrikę, pasimetę, ieškantys ir nerandantys savęs nei darbuose, nei santykiuose. Arba visiškai priešingi – aršūs karjeristai, dėl profesinės sėkmės aukojantys meilę, draugystę ir net sveikatą. „Šiuolaikinio jaunimo atstovai vienu metu yra ir tokie, ir anokie“ – sako jaunosios kartos sociologė, tinklaraščio „Sociali Sociologija“ redaktorė Milda Pivoriūtė.

sausio 3, 2018/ Veronika U-B

Pterodaktilis ir vaikai: Ieva Narkutė – apie motinystės meną ir mokslą

Dainininkė, dainų kūrėja Ieva Narkutė-Šeduikienė užpernai lapkritį prisijungė prie mamų genties, susilaukusi pirmagimės Onos. Kaip scenoje fatališkos moters įspūdį keliančiai Ievai sekasi kurti naują – mamos – vaidmenį? Kaip ji išgyveno nėštumo patirtis? Keliolikos auklių komanda prižiūri dukterį Ievai grįžus koncertuoti ir kurti? Ar prie šeimos prisijungusi Ona pakeitė tėvų gyvenimą iš pagrindų?

sausio 3, 2018/ Veronika U-B

Pterodaktilis ir vaikai: Simonas Bendžius: „Šeimoje turi save dovanoti – kitaip nieko nebus“

LRT radijo žurnalistas Simonas Bendžius, kuriam laikui dingęs iš eterio, su žmona Inga Cironkaite-Bendžiene augina prieš metus gimusius dvynius Kristoforą ir Bernardą bei penktąjį komandos narį, keturmetį vyresnįjį sūnų Benediktą. Taip ūmai tapęs daugiavaikiu tėčiu Simonas prisiminė dar vieną savo talentą – rašo trumpus ir nerimtus pastebėjimus tinklaraštyje „Tėčio užrašai“.

sausio 3, 2018/ Veronika U-B

Pterodaktilis ir vaikai: Išmintingas ir ramus auklėjimas pagal danus

Kokia pirma mintis šauna į galvą pagalvojus apie Daniją? Viena mažesnių Europos valstybių, negalinti pasigirti giedrų dienų skaičiumi per metus (čia jis – vienas mažiausių), jau daug metų garsėja kaip giedros nuotaikos receptą atradusi šalis. Įvairiausi tyrimai Daniją dažniausiai mini pirmoje vietoje tarp valstybių, kuriose gyvena daugiausiai laimingais save laikančių piliečių.

sausio 3, 2018/ Veronika U-B

Pterodaktilis ir vaikai: Kalėdinis hygge fiureris

Man be galo patiko knyga apie danišką auklėjimą „The Danish Way of Parenting“, o paskutiniame jos skyrelyje rašoma apie tai, kaip danų vaikams laimingai augti padeda jaukumo ir bendrystės – arba hygge – atmosfera šeimos susibūrimuose ir šventėse. O Kalėdos – tai juk visiškas hygge metas. Tas knygos skyrius prasideda nuo „Hygge priesaikos“.

sausio 3, 2018/ Veronika U-B

Pterodaktilis ir vaikai: Aušra Paukštytė: kaip informacijos amžiuje vyksta „motinos raida“?

„Mes, mamos, labai domimės vaiko raida, bet kodėl nėra net tokios sąvokos kaip „motinos raida“?“ Kūrybininkė, blogo ir fotoprojekto „Mamystė“ įkvėpėja ir Aistės mama Aušra Paukštytė dalinasi savo patirtimis apie karjeros moters virsmą mama, būdų patirti motinystę įvairovę ir iššūkius, su kuriais susiduriame augindami vaikus dabar – informacijos amžiuje. Atvirumas – būdas susidoroti su iššūkių.

sausio 2, 2018/ Veronika U-B

7 taškai: Apie vieną gyvenimo svarbumą

Jau maniau, visos mano naujųjų metų priesaikos būti kantria kantria kantriausia mama eis šuniui ant uodegos. Jis pradėjo verkšlenti, dusti iš pasiutimo ir visaip kaip priešintis: – Nerašysiu, nemoku, nesuprantu, negaliu. Ir išvis, man atostogos! – Privalai. Parašyk. Tai užduotis atostogoms. Vienintelė, beje. – Nemoku. Nesuprantu. – Nėra ko nesuprasti. – Tai tau taip atrodo. […]

sausio 2, 2018/ Sabina D.