ŠEIMA

Mamystė: Apkalbų korsetas

  – Bet, žinok, ji labai sustorėjo. – Labai?. – Labai. Taip baigėsi trumpas kolegės pasakojimas apie tai, kaip pas ją kelioms dienoms buvo atvykęs sūnus su savo šeima, kurioje auga dar 2 metų neturinti dukrelė. Tiksliau, mūsų pokalbis baigėsi mano nuraminimu, kad tai, jog marti po gimdymo priaugo svorio – nieko tokio, viską įmanoma…

rugsėjo 22, 2017/ Aušra Paukštytė

Daugiau nei Virtuvė: Ilgoka pauzė. Nežinojau, kad trumpam sustojus, reikalai ima ir susidėlioja patys.

Visų pirma prisipažinsiu, kad niekaip nerandu nuostabios ir iškalbingos foto šiam straipsniui, nes telefonas kone visą vasarą buvo kažkur. O ji buvo nuostabi ir jei turėtų garso takelį, tai skambėtų kaip Sakamoto Amore ir heinali Sway. Kaip koks nerimo išlydėjimas ir ramus susitupėjimas.   Šiuos metus pradėjau su #12dalyku planu. Tikėjau, kad darant dalykus galima pakeisti savo elgesį .

rugsėjo 22, 2017/ Daugiau nei Virtuvė

Dirbu Mama: Merino vilna kaulų nelaužo

Orai atvėso ir nejučia imi galvot apie žiemą. Patyrusios ir „vystyklinės“ mamos gerai žino merino vilną: plonytė, nešlampanti ir šilta, o kai pasluoksniuoji, tai net labai labai šilta. Kaip „sena“ „vystyklinė“ mama, su merino vilna, bambuko, kanapės pluoštais pirmiausia asocijuoju Green Rose. Kai auginau pirmagimį, jie garsėjo kokybiškomis sauskelnėmis. Dabar sauskelnių jų asortimente tik mažytė dalis..

rugsėjo 21, 2017/ Ieva

Šeimos gidas: Rumšiškių muziejus skelbia konkursą

Turi fotoaparatą ar išmanųjį telefoną? Dalyvauk Lietuvos liaudies ir buities organizuojamame nuotraukų konkurse „Rudens pasaka muziejuje“! Atvyk į Lietuvos liaudies buities muziejų ir įamžink auksinį rudenį! Jūsų nuotraukos lauks iki spalio 13 d. el. p. konkursas@llbm.lt. Laiške nurodykite savo  vardą, pavardę, nuotraukos pavadinimą ir metus, kada nuotrauka forografuota. Nuo spalio 13 d. iki spalio 30 […]The.

rugsėjo 21, 2017/ Goda Leo

Dirbu Mama: Savaitės anekdotas: derybos

Šešiametis:  Mama, duok keturis eurus, kad vaikai galėtų ką nors nusipirkti… Aš: Ne, juk mes nieko neplanavom pirkti. Šešiametis: Na tai nors tris devyniasdešimt devynis…

rugsėjo 21, 2017/ Ieva

Pterodaktilis ir vaikai: Labas, mamuliukų heiteri, aš tave matau

Ką darai, kai turi 128 degančius darbus, ir nežinai nuo kurio pradėti? Aš tai rašau laišką supermamų heiteriui, kuris jo neskaitys, nes viskas, kas susiję su mamuliukais ir jų prieaugliukais yra fuuuu. Ne, juokauju, iš tiesų heiteris skaitys būtinai, kompą pasikišęs po kaldra, naktį, kai niekas nematys, nes skaityti mamuliukus – jo slapta, daug slaptesnė už porno pramoga.

rugsėjo 20, 2017/ Veronika U-B

Šeimos gidas: Kulinarinė gimtadienio šventė PJAZZ restorane

Padovanokite savo vaikui įsimintiną gimtadienio šventę PJAZZ restorane. Smagus gimtadienio scenarijus ir geriausi draugai garantuos puikų gimtadienį! Kviečiame susipažinti su PJazz gimtadienio švente! Jubiliatas galės pasirinkti picų, sausainėlių ar keksiukų kepimo šventę. Kiekvieną šventės dalyvį papuošime PJazz kepėjų atributika: kepurėmis ir spalvingomis prijuostėmis. Gaminsime minkydami tešlą, dėliosime.

rugsėjo 20, 2017/ Goda Leo

Šeimos gidas: „Emojito“ – stalo žaidimas vaikams ir suaugusiems

Stalo žaidimus žaidžiame dažnai ir turime jų labai daug. Todėl tvirtai galiu pasakyti, kad rasti tokį, kuris tiktų ir vaikams, ir suaugusiems – labai sunku. Jeigu įdomu mažiesiems, tuomet tėvai krapšto nosį. O rimtų stalo žaidimų jie dar neįkerta. Tad kai žaidžiame visi,  renkamės „Zooloret“, „Dixit“ ar „CodeName“, todėl labai džiaugiuosi, kad galėsime papildyti kolekciją. Dar festivalyje.

rugsėjo 19, 2017/ Goda Leo

Šeimos gidas: Kodėl reikia „GameOn“ įtraukti į tėvų ugdymo programą?

Taip, žinau, kad tokios programos nėra. Ir nors turime daug „tėveliams skirtų mokyklėlių“ (du deminutyvai viename pavadinime mane užmuša), bet visai mažai programų, skirtų paaugintų vaikų augintojams. Na taip, rasite vieną kitą paskaitą, kaip kovoti su ožiukais, ką daryti, kai serga ar kaip išsirinkti mokyklą, bet… nuoseklios programos nėra. O reikėtų! Tuomet visus programos dalyvius susodinčiau.

rugsėjo 18, 2017/ Goda Leo

Šeimos gidas: Savaitgalį Kaune – jaunimo folkloro festivalis „Baltų raštai-2017“

2017 m. rugsėjo 22-24 dienomis Kaune vyks tarptautinis devintasis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Baltų raštai -2017″, skirtas Piliakalnių metams. Festivalis “Baltų raštai”– folkloro renginiai vaikams ir šeimai Kaune, skirti populiarinti etninės kultūros vaikų ir jaunimo renginius, išsaugoti bei skleisti baltų tradicinę muziką, stiprinti latvių ir lietuvių ryšius. Kauno vaikų folkloro festivalis.

rugsėjo 18, 2017/ Goda Leo

Atradimuose: SAVAITĖS ATRADIMAI. KŪRYBINGAI

Laikas bėga kažkokiu kosminiu greičiu (akiplėšiškai per anksti pradėjo šmėžuoti pirmosios kalėdinės reklamos). Tokiomis akimirkomis ateina supratimas, kad laikas visuomet buvo ir bus gerokai greitesnis už mus. Vis labiau norisi įgyti gebėjimų jį suvaldyti. Sustabdyti, ištęsti vos užsimanytum ir įsidėti į atmintį tų akimirkų nepaprastą saldumą.

rugsėjo 18, 2017/ Sonata

Atradimuose: SAVAITĖS ATRADIMAI. KŪRYBINGAI

Laikas bėga kažkokiu kosminiu greičiu (akiplėšiškai per anksti pradėjo šmėžuoti pirmosios kalėdinės reklamos). Tokiomis akimirkomis ateina supratimas, kad laikas visuomet buvo ir bus gerokai greitesnis už mus. Vis labiau norisi įgyti gebėjimų jį suvaldyti. Sustabdyti, ištęsti vos užsimanytum ir įsidėti į atmintį tų akimirkų nepaprastą saldumą.

rugsėjo 18, 2017/ Sonata

Šeimos gidas: „Riešutortas“ apie melą, draugystę ir gimtadienius

Kaip smagu, kad vaikų literatūros padangėje žiebiasi naujos žvaigždės! Benas Bėrantas ir Vilija Kvieskaitė – jauni autoriai, surėmę pečius ir kūrybingas galvas kartu su leidykla „Nieko rimto“ išleido labai gražią tiek vizualiai, tiek ir moraliai knygą „Riešutortas“. Pagrindiniai knygos herojai – voveriukas Kirnis ir varniukas Tiklis. Tai neišskiriami draugai voveriukas ir varniukas, kuriuose.

rugsėjo 18, 2017/ Goda Leo

7 taškai: Maksimalistės pusryčiai

“Mama, tu maksimalistė.” – sako suaugusi dukra. Mane net nupurtė – nejaugi šalia manęs dar kažkokia mama stovi?! O vėliau apsiraminau – jei ne aš maksimalistė, tai kas tuomet galėtų ja vadintis? Taip, man reikia visko, reikia maksimaliai ir reikia greitai. Tai nepagydoma. Kai penktadienį įspėjau muzikos mokykloje sūnaus mokytoją, kad vaikai kelias savaites gyvens […]

rugsėjo 17, 2017/ Sabina D.

Šeimos gidas: Renginiai šeimoms rugsėjo 15-17 dienomis

PENKTADIENIS TAUTŲ MUGĖ Jau devintąjį kartą Vilniaus senamiestyje rengiama TAUTŲ MUGĖ šiemet vyks Rugsėjo 15- 17 dienomis. Pagrindinis mugės tikslas – surengti Lietuvoje gyvenančių Tautinių bendrijų, amatų, nacionalinių valgių, papročių ir buities tradicijų pristatymą. Šiemet mugės pramogos vyks visame Gedimino prospekte, Odminių, Žemaitės skveruose, Lukiškių aikštės prieigose ir Arkikatedros aikštėje..

rugsėjo 14, 2017/ Goda Leo

Šeimos gidas: Pramoga – žygis Nemuno kilpomis!

Neturime kalnų, kur galime haikinti į valias, bet užtat turime nerealų kraštovaizdį, kuriuo galime džiaugtis visai šalia! Spalio 7 d. „TrenkTuras“ kviečia nesnausti ir auksu tviskantį rudens savaitgalį žygiuoti Nemuno kilpomis. Patyrusių žygeivių laukia maršrutai tapo ilgesni ir drieksis į priešingą pusę nei praėjusiais metais, o tie, kurie žygiuos pirmą kartą, primenama, kad pėsčiųjų žygio metu visų.

rugsėjo 14, 2017/ Goda Leo

Mamystė: Kai baigiasi euforija

Kai mąstau, kada man buvo pats sudėtingiausias laikas auginant savo dukrytę, tai tikrai ne pirmieji mėnesiai. Nors maniškė ir buvo tas vadinamasis dirglus vaikas, kuris, atrodė, ištisai verkia ir verkia, ir vienintelė išeitis buvo ją visą laiką nešioti savo glėbyje. Visų vargų neišpasakosi, tačiau svarbiausia, kad tuomet aš jaučiausi labai tvirtai. Tarsi vilkė kovojau už…

rugsėjo 13, 2017/ Aušra Paukštytė

Šeimos gidas: KAUNO LĖLIŲ TEATRE – PREMJERA „„Mažylis R-r-r-r“

Kauno valstybinis lėlių teatras, 60-tąjį sezoną pasitinka su naujienomis. Rugsėjo 24 d., sekmadienį, 12 val. mažųjų žiūrovų laukia vieno  garsiausių Amerikos vaikų rašytojo ir iliustratoriaus T. Geizelio ir legendinio anglų rašytojo D. Bisseto pasakų motyvais paremtas spektaklis „Mažylis R-r-r-r“ . Spektaklį režisavo  marionečių teatro Ukrainoje pradininkas, daugelio tarptautinių teatrų festivalių.

rugsėjo 13, 2017/ Goda Leo

Dirbu Mama: Problema – drabužiai nėščiosioms ir žindančioms mamoms

Kai buvau nėščia, labai norėjau puoštis. Norėjau sijonų, suknelių… Nėra! Sijonų nėščiosioms apskritai neradau, tik vis tuos pačius kelis džinsinius modelius. Suknelių reikalai šiek tiek geresni, bet… Dauguma jų baigiasi aukščiau kelių: Be to, labai ieškojau spalvų: O radau tik ir labai daug Nuo – bo – du ! Įdomesni modeliai ir įdomesnių spalvų tik sportiniame, laisvalaikio stiliuje. Bet.

rugsėjo 13, 2017/ Ieva

Pterodaktilis ir vaikai: Metai su Antanu, metai su trijule: įspūdžiai ir įkvėpimai

Pasirodo, vienas vaikas tuo pat metu gali būti ir trečias, ir antras, ir pirmas. Trečias – nes turi dvi vyresnes seses, antras – nes gimė po dvynių, pirmas – nes davė tiek daug pirmų patirčių. Pirmų normalaus gyvenimo su kūdikiu patirčių. Pirmagimes dvynukes bent iki metų man užaugino visas kaimas (vyras, mūsų mamos, mano sesės, kitos giminės ir artimosios).

rugsėjo 12, 2017/ Veronika U-B