ŠEIMA

Šeimos gidas: Kauno turguje – kulinarinės pamokos vaikams

Ne paslaptis, kad dirbantiems tėvams vasarą kyla nemažai rūpesčių sprendžiant kuo užimti atostogaujančius vaikus. Kai stovyklos, pajūris ir seneliai jau aplankyti galima vėl imtis ir edukacinės veiklos, ypač jei ji pateikiama žaisminga ir vaikams patinkančia forma. Tinklaraščio MaistoKlubas.lt autorės Ilonos Juciūtės idėja vaikams Kaune rengti kulinarines pamokėles sulaukė išskirtinio tėvų ir vaikų dėmesio..

liepos 26, 2017/ Goda Leo

Šeimos gidas: Vasaros žaislai ir žaidimai vaikams

Pirma pasisakysiu, kad žaislų laukui iš tiesų nereikia, jeigu suteikiam vaikui sąlygas būti tikroje gamtoje. Ten, kur jis ras pagalį, saują akmenų ir kitų natūralių gėrių. Jūs savo ruožtu galite išmokyti vaikus savo vaikystės žaidimų „Tuku-tuku“, „12 pagaliukų“ ir kitų, kuriuos galite rasti šiame tekste http://www.seimosgidas.lt/senoviniai-lauko-zaidimai-vaikams/ Na, bet jeigu jau norisi kuo nors.

liepos 25, 2017/ Goda Leo

Dirbu Mama: Ne draugas

Didieji grįžo iš lauko, persirenginėja ir planuoja veiklą kartu. Mažajam sekasi greičiau. Didysis: – Būk draugas, palauk manęs. Mažasis: – Aš tau ne draugas. Aš tavo brolis ir visada tavęs palauksiu.

liepos 24, 2017/ Ieva

7 taškai: Veganiški rafaelo

Jei nebevalgau cukraus, tai dar nereiškia, kad negaliu sau leisti saldėsių – nusprendžiau. Vakar apsilankiau aliejų parduotuvėje ir prisipirkau visą maišą džiovintų vaisių ir riešutų. Kai šiandien pasakiau vaikams, kad gaminu saldainius, stovėjo į eilę išsirikiavę ir dar šaukė vienas per kitą, – „o, žiūrėkit,  mama daro rafaelo!“ – nors šito aš jiems nežadėjau. Kantriai […]

liepos 21, 2017/ Sabina D.

Dirbu Mama: Maži ir dideli iššūkiai

Šiandien aš savimi didžiuojuosi, nes man pavyko su visais trim vaikais tip top laiku ir be pykčių nuvažiuoti pas gydytoją! Viduriniajam reikėjo pas foniatrą – balso stygų specialistą. Jis nuo mažumės turi stiprų balsą, mėgsta muziką, tad praėjusį rudenį užrašiau į ankstyvojo muzikinio ugdymo klasę Liepaitėse. Neprašoviau, dainuot jam tikrai labai patinka. Dar užsispyrė išmokt groti smuiku. Taigi pavasarį.

liepos 20, 2017/ Ieva

Mamalogas: Natūralaus „Kvapų Namų“ dezodoranto apžvalga: Keista, bet veikia :)

Neslėpsiu – nors savo vaikams visada ieškau ekologiškų higienos priemonių ir kosmetikos, tačiau kai perkuosi sau – efektyvumas man svarbiau nei ekologija. Taip pat neslėpsiu, kad turėjau stereotipą, kad tam tikros ekologiškos kosmetikos priemonės, pvz. dezodorantai nuo prakaito – neišvengiamai yra mažiau efektyvios lyginant su geromis neekologiškomis priemonėmis. Tai vat – „Kvapų namų“.

liepos 20, 2017/ Mamalogas

Šeimos gidas: 9 senoviniai (mūsų vaikystės) lauko žaidimai vaikams

Gerai gerai, ne tokie jau jie ir seni, nors mano dukros mano kitaip Sakoma, kad papročiai, tradicijos ir kitas paveldas geriausiai keliauja iš lūpų į lūpas, kuomet tėvai pasakoja vaikams. O ar jūs parodėte jiems, kaip žaisti „Ali baba“, „Tuku-tuku” ir kitus žaidimus, kurie mums būdavo kasdieninių žaidimų dalis? Dalinuosi savo vaikystės žaidimais, o jeigu ką […]The post 9 senoviniai (mūsų vaikystės).

liepos 20, 2017/ Goda Leo

Šeimos gidas: Kas matėt Joną? Eleonora jus supažindins!

Visi namie žino – knygos apie Joną yra Eleonoros nuosavybė ir ji yra jo specialistė. Išties, jau ne pirmi metai, bet negaliu atsistebėti, kokie tie vaikai skirtingi. Vidurinėlė penkiametė gali valandą pradingti knygoje, kur reikia ką nors surasti, pamatyti, mano žiniomis Lietuvoje tokios knygutės yra tik „Nieko rimto“ leidžiama serija Martin Handford „Surask Joną“. Knygučių […]The post Kas matėt.

liepos 20, 2017/ Goda Leo

Mamystė: Vaikai yra pradžia

Kai sužinojau, kad laukiuosi – apsiblioviau, nes man pasidarė labai baisu, norėjosi, kad nėštumas greičiau praeitų ir galvojau, kad gyvenimas “baigėsi”. Tas gyvenimas, kur gyveni sau ir dėl savęs ir esi nepriklausomas. Dar baisiau pasidarė todėl, kad aš nieko neturiu: nei karjeros, nei kažkokių išsvajotų studijų diplomo, aš net nežinojau KAS NORIU BŪTI. O čia…

liepos 20, 2017/ Aušra Paukštytė

Mamystė: Metai. Gyventi lėtai gyvenant greitai.

Svečio rubrikoje “Vienos mamos istorija” moteris, pavadinsime ją Aukse (tikrasis vardas man/redakcijai žinomas), periodiškai visus metus laiko rašys įrašus Mamystės tinklaraščiui ir tokiu būdu su jumis dalinsis savo jausmais, patyrimais ir išgyvenimais. O mes galėsime stebėti jos raidą. Iš moters į mamą. (Kalba netaisyta) Aš esu control freak. Jei kažką planuoju, tai „nuo-iki“ ir dar po…

liepos 19, 2017/ Aušra Paukštytė

Šeimos gidas: Renginiai šeimoms liepos 21-23 d.

PENKTADIENIS Anykščių miesto šventė (paspaudus ant nuotraukos – afiša bus didesnė) ENEOS 1000 Km lenktynės Jeigu jūsų šeima mėgsta automobilių gausmą – šį savaitgalį turite praleisti Palangoje, kur tris dienas kelius drebins galingos mašinos. Atskirai renginių vaikams ar šeimoms nėra, bet pažiopsoti į svylančias padangas smagu visada. Visą programą rasite.

liepos 19, 2017/ Goda Leo

Šeimos gidas: Rugsėjo 8-9 d. Vilniuje skaitymo festivalis

Jau trečiasis Skaitymo festivalis kviečia rugsėjį pradėti „sportiškai“! Ateik ir dalyvauk skaitymo maratonuose, mankštink smegenis, treniruok vaizdutę, šokinėk per pastraipas! Gerą formą palaikyti padės Vidas Bareikis, Baltasis Kiras, Geležinė Lapė, Kristupas Sabolius, Oleg Šurajev, Marius Čepulis, Dovydas Pancerovas, Aušra Kaziliūnaitė ir dar daug kitų! Jau dabar pasižymėk rugsėjo 8-9 dienas savo.

liepos 19, 2017/ Goda Leo

Mamalogas: Tik vaikams skirtos Futuri Dentes stomatologijos klinikos apžvalga

Artėjant darželiams ir mokykloms tikriausiai dairotės vietų, kur galėtumėt išsiimti stomatologo pažymas, ir patikrinti vaikų dantis? Mes irgi  Mes tai darėmė Futuri Dentes klinikoje skirtoje tik vaikams. Yra paprastos kirpyklos, ir yra tokios kaip „Pūkis“ ar „Voveriukas“ – kuriose kaip taisyklė dirba specialistai, neturintys ilgametės kirpėjo darbo patirties, bet mylintys savo darbą ir vaikus. Ir.

liepos 19, 2017/ Mamalogas

Šeimos gidas: Aplankyk 7 objektus Kaune ir laimėk dovanų

Pažinti gimtąjį kraštą kviečia kelionių akcija „Magiškasis Kauno regiono septynetas“ Lietuvoje daug įdomių vietų, kurias smagu lankyti ne tik vasarą, tačiau dažniausiai renkamės pajūrio kurortus ar didžiuosius šalies miestus. Kauno regiono plėtros agentūra, kartu su septynių Kauno regiono savivaldybių turizmo informaciniais centrais, kviečia.

liepos 18, 2017/ Goda Leo

Pterodaktilis ir vaikai: Skaudančios gydančios knygos

Aš esu knygų kaišiotija ir straipsnių siūlytoja. „O, žinok, kokį gerą čia visai neseniai skaičiau“, „pažiūrėk, tau tikrai patiks“, „bet tai kaip man atvėrė akis“, „nori, paskolinsiu?“. Dažniausiai, nori ar nenori, bet skolinu, bruku, išeinantiem prikaišioju į rankinukus, dovanoju per gimtadienius, Kalėdas ir gimus vaikams.

liepos 18, 2017/ Veronika U-B

Neišsiųsti laiškai moterims: #98 Dvi naktys ir du atsisveikinimai

Prieš atvažiuodama ji mane įspėjo, kad neketina su manim dulkintis, o nori tik pasikalbėti ir nieko neveikti. Gerai, pagalvojau, visai mielai su ja pasikalbėčiau ir nieko neveikčiau. O be to, kas ten tas mergiščias žino, jos juk dažnai apsigalvoja. Štai ji – ateina. Tarp minios kitų žmonių, kurie ką tik išlipo iš traukinio. Pasisveikinom, neapsikabinom, nepasibučiavom […]

liepos 17, 2017/ Laiškanešys

Mamystė: Supermamos. O kas toliau?

„Na, tos jau supermamos! Joms negali duoti jokios pastabos, jokio patarimo, nes jos atseit viską žino. Iš interneto ir kitų mamų.“ „Stato ant blakstienų auklėtojas, mokytojus, gydytojus, kad ne taip prižiūri jų vaiką, nors pačios jo taip ir neišmoko jo naudotis puoduku, o verkiantį ar pykstantį ramina, įduodamos telefoną į rankas.“ „Jos atneša į darželį…

liepos 14, 2017/ Aušra Paukštytė

Šeimos gidas: Liepos 22 d. – Oninės Rumšiškėse

Liepos 26-oji – tai rugiapjūtės pradžia, naujojo derliaus ir Onų vardadienio šventė. Šiais metais Lietuvos liaudies buities muziejus Onines ir rugiapjūtę kviečia švęsti liepos 22 dieną 12 val. Aukštaitijos gatviniame rėžiniame kaime, Pagirių sodyboje. Šalia kaimo augančių rugių laukas visus pakvies padirbėti. Ansamblių „Praviena“ ir „Liktužė“ nariai parodys, kaip buvo kertami ir rišami rugiai. Kepsime.

liepos 14, 2017/ Goda Leo

7 taškai: OP!

Na ką aš žinau, kodėl mano gyvenime tiek daug keistų sutapimų. Štai vienas iš jų. Praėjusią vasarą, kai vaikų atostogos ėjo į pabaigą, vaikai prisiprašė važiuoti išsimaudyti prie ežero. Vos kojas pavilkau, bet, suguldę dvynes ir palikę jas tėvui, šokom visi į mašiną ir nukūrėm, kur akys mato. Intuityviai pasukau link Nemenčinės plento, nes iki […]

liepos 12, 2017/ Sabina D.

Šeimos gidas: Žaliakalnio turgaus festivalis – veiklos vaikams visą rugpjūtį

Jeigu manote, kad rugpjūtis ne laikas teatrui – klystate, nes Kaune būtent vasaros pabaigoje startuos labai spalvingas Žaliakalnio turgaus festivalis. Kauniečiams turbūt aišku, bet miesto svečius reikia supažindinti, kad Žaliakalnio turgus – tai vienas seniausių Kauno turgų, įsikūręs Zanavykų ir Darbininkų gatvių sankirtoje. Pagrindinis jo akcentas – Mėsos halė, į kurią nusipirkti mėsos atvyksta ne.

liepos 12, 2017/ Goda Leo