Pterodaktilis ir vaikai

pterodaktilis.com
Pterodaktilis yra paukštis-dinozauras arba žmogus, bandantis derinti nesuderinamus dalykus - vaikus ir visa kita.
Pterodaktilis yra paukštis-dinozauras arba žmogus, bandantis derinti nesuderinamus dalykus - vaikus ir visa kita.

Kada ateina suaugystė? (ats.: kai save randi „Verslo klasėje“)

Šeima
Kada ateina suaugystė? (ats.: kai save randi „Verslo klasėje“)

Jeigu laikai save (vis dar) jaunimo dalimi, tai turbūt atsimeni tekstą, prieš pusę metų nunešusį internetus nepaisant to, kad gylio ir ilgio jam labai nestigo – turiu omeny sociologės Mildos Pivoriūtės opusą Šiuolaikinis jaunimas: „Darom karjerą, bet nakčiai grįžtam pas tėvus“. Milda tyrinėja jaunimą ir tapsmą suaugusiu, o šiais laikais to proceso ribos vis labiau blykšta.

spalio 17, 2017

Apie žindymą ir teisę pasiduoti

Šeima
Apie žindymą ir teisę pasiduoti

Po teksto apie aršiai besidirginančius nuo visko, kas susiję su motinyste, tėvyste ir vaikyste, gavau daug komentarų, sakančių, kad patys didžiausi mamų heiteriai iš tiesų yra ne kas kitas kaip kitos mamos. Tai tokia šiurpi tiesa, kad apie ją tiesiog norisi negalvoti. Nematyti. Pakišti galvą po kompiuteriu, kai.

spalio 5, 2017

Tapom tėvais nei per anksti, nei per vėlai – 40-ies

Šeima
Tapom tėvais nei per anksti, nei per vėlai – 40-ies

Jonas Mekas dukters Oonos, savo pirmojo vaiko, susilaukė būdamas penkiasdešimt dviejų. O sūnaus Sebastiano – dar po septyneto metų. Gyvena, žinia, ilgai ir laimingai, puikiai sutaria su savo vaikais, filmuoja ir džiaugiasi gyvenimu kaip ne kiekvienas per pusę jaunesnis. O prieš tris metus Jonas susilaukė ir pirmosios anūkės, jam buvo virš devyniasdešimt.

rugsėjo 27, 2017

Labas, mamuliukų heiteri, aš tave matau

Šeima
Labas, mamuliukų heiteri, aš tave matau

Ką darai, kai turi 128 degančius darbus, ir nežinai nuo kurio pradėti? Aš tai rašau laišką supermamų heiteriui, kuris jo neskaitys, nes viskas, kas susiję su mamuliukais ir jų prieaugliukais yra fuuuu. Ne, juokauju, iš tiesų heiteris skaitys būtinai, kompą pasikišęs po kaldra, naktį, kai niekas nematys, nes skaityti mamuliukus – jo slapta, daug slaptesnė už porno pramoga.

rugsėjo 20, 2017

Metai su Antanu, metai su trijule: įspūdžiai ir įkvėpimai

Šeima
Metai su Antanu, metai su trijule: įspūdžiai ir įkvėpimai

Pasirodo, vienas vaikas tuo pat metu gali būti ir trečias, ir antras, ir pirmas. Trečias – nes turi dvi vyresnes seses, antras – nes gimė po dvynių, pirmas – nes davė tiek daug pirmų patirčių. Pirmų normalaus gyvenimo su kūdikiu patirčių. Pirmagimes dvynukes bent iki metų man užaugino visas kaimas (vyras, mūsų mamos, mano sesės, kitos giminės ir artimosios).

rugsėjo 12, 2017

Snyk pyk: kaip danai užaugina tvirtus ir jautrius vaikus?

Šeima
Snyk pyk: kaip danai užaugina tvirtus ir jautrius vaikus?

Knygos apie prancūzes, prancūzus ir Prancūziją pasislinko į išpardavimų lentynas, o prožektorių šviesos susispietė aplink pilkaplaukę Daniją. Visam pasauly taukši klaviatūros, rinkdamos rietuves tekstų apie tai, kaip iš danų mokytis laimės. Nes danai pačių įvairiausių tyrimų duomenimis – lamingiausi žmonės pasaulyje.

rugsėjo 3, 2017

Ką skaito kūdikiai?

Šeima
Ką skaito kūdikiai?

Taip, kūdikiai skaito. Ne, ne tik medžiagines kramtomas ir pypsinčias knygeles. Kūdikiai yra žmonės ir jie nusipelnė normalių knygų. Truputį liūdna, kad bent kol kas jiems dar sunku skaityti lietuviškai. Nors turim įstabių knygų vaikams maždaug nuo trejų, bet neturim beveik nieko, kas pasižymėtų storais puslapiais ir tikrai geru skoniu. Todėl skaitinių kūdikiams belieka dairytis.

rugpjūčio 16, 2017

Prisijaukinti namus

Šeima
Prisijaukinti namus

Kokie tu būtum namai? Koks namas, kambarys ar butas? Kokioje vietoje? Kas ten gyventų? Aš tai būčiau dviejų kambarių butas palėpėje, kokiame nors jaukiame senamiestyje, galbūt Paryžiaus. Daug knygų, eklektiškas interjeras, triukšminga kompanija gyventojų. Daug gyvybės, judėjimo, mažai tvarkos. Tokia mano vizija, bet tikrovėje teko ištekėti už ramaus tautiečio. Taip nuplaukė bohema ir Paryžius.

rugpjūčio 2, 2017

Skaudančios gydančios knygos

Šeima
Skaudančios gydančios knygos

Aš esu knygų kaišiotija ir straipsnių siūlytoja. „O, žinok, kokį gerą čia visai neseniai skaičiau“, „pažiūrėk, tau tikrai patiks“, „bet tai kaip man atvėrė akis“, „nori, paskolinsiu?“. Dažniausiai, nori ar nenori, bet skolinu, bruku, išeinantiem prikaišioju į rankinukus, dovanoju per gimtadienius, Kalėdas ir gimus vaikams.

liepos 18, 2017

Tvarkos neramybė

Šeima
Tvarkos neramybė

Kai buvau maža, didesnė dalis suaugusiųjų man atrodydavo tokie švelniai apgailėtini buitiniai bėdžiai. Visada užsiėmę Labai Rimtais darbais (buitiniais niekais), visiškai nemokantys būti čia ir dabar, o jų mėgstamiausi žodžiai – „tuoj“, „palauk“ ir „pažiūrėsim“. Dar pats baisiausias – „gal“. Pati sau prisižadėjau niekada netapti tokia. Žūtbūt išsaugoti vidinį vaiką – ne iki galo tvarkingą.

liepos 4, 2017

Kokius demonus užveisia tėvų skyrybos?

Šeima
Kokius demonus užveisia tėvų skyrybos?

„Gyventi dėl vaikų“ – vienas tų keistų įsitikinimų, kuriais vadovaujasi tėvai, kai balansuoja ant skyrybų ribos. Tik tada, kai tau sueina -niolika ir – baaam – tu staiga nebe vaikas, „gyventi dėl vaikų“ galiojimas baigiasi. Tėvai pagaliau išsiskiria, o tu lieki chaose ir nebesupranti – kaip dabar reikės su tuo visu tvarkytis? Mūsų daug – besikapstančių po tėvų šeimos griuvėsius ir besimokančių.

liepos 4, 2017

Snyk pyk: Simono Bendžiaus kasdienybės nuotykiai

Šeima
Snyk pyk: Simono Bendžiaus kasdienybės nuotykiai

Kai ruošiausi interviu žurnalui „Tavo vaikas“ su Simonu Bendžium, „Tėčio užrašų“ blogo autorium, radijo žurnalistu ir trijų sūnų tėčiu, galvoje sumirguliavo idėja jam nunešti dovanų Axel’io Hacke’s knygelę „Mažasis patarėjas auklėjimo klausimais“. Nemažą jų pundą buvome jau kadais nusipirkę ir dovanodavom draugams pirmagimio proga, kad pasisemtų ramybės ir juoko.

gegužės 31, 2017

Gyvenimas su vaikais švediškai

Šeima
Gyvenimas su vaikais švediškai

Kad Švedija yra įsimylėtina šalis, sužinojau dar nemokėdama skaityti, bet šiaip jos paveikslą labai ryškiai nupiešė knygos (taip taip, Astrida Lindgren). Ir nors pati ten nuvažiavau jau visiškai suaugusi, lūkesčiai buvo dideli. Ir Švedija nenuvylė! Pradedant oro uostu, kur neįgalieji ir vaikų vežimėliai važiuoja be kliūčių, baigiant tos pačios Lindgren muziejumi Junibacken.

gegužės 15, 2017

Kūno baimė, kūno ramybė

Šeima
Kūno baimė, kūno ramybė

Nuogas kūnas domina, ar ne? Vasarą, netgi tokią kaip ši, nuogų kūnų tuoj bus visur – tingiuose paplūdimiuose ir prakaituotose saunose, vos vos pridengtų stotelėje, supermarkete, troleibuse. Nereikia laukti net karščių, kad gausybę nuogalių sutiktum sporto klubo ar baseino persirengimo kambariuose. Ir būtum vienu iš jų – arba. ne. Viešai nuogas kūnas trikdo. Ar ne?

gegužės 3, 2017

Kūrybiškumas kaip iššūkis

Šeima
Kūrybiškumas kaip iššūkis

Laukiantis lankyti paskaitas apie vaikų auginimą ir tikėtis, kad iš jų išmoksi tvarkytis su savo būsimu džiaugsmo ir nerimo ryšulėliu, tai čia tas pat kaip po teorinių paskaitų vairavimo mokykloj eiti tiesiai į praktinį „Regitros“ egzaminą. Šansų išlaikyti sėkmingai, be nuostolių sau ir aplinkiniams, kažkaip nedaug.

balandžio 24, 2017

Berlyno vinys vaikams

Šeima
Berlyno vinys vaikams

Pirmą kartą prie jūros buvau nuvežta šešerių. Ir kaip manot, kas mano pačios žodžiais po savaitės intensyvios pažinties su Klaipėda man paliko didžiausią įspūdį? Ogi kambarys, kuriame buvome apsistoję. Ir gal dar murena iš Jūrų muziejaus. Vaikai medžioja visiškai kitokius įspūdžius nei mes, todėl nieko keisto, kad Berlyne įspūdžiu nr. 1 dviems judriems bernams gali būti miesto žaidimo aikštelės.

balandžio 11, 2017

Apie prievolę veisti ir auginti kates

Šeima
Apie prievolę veisti ir auginti kates

Gal ir miela, galvoju, visai faini padarėliai tos katės, murkia, ir viską ten. Bet man pačiai kažkaip nesinori namų ir viso savo gyvenimo užleisti joms, užtenka atėjus į svečius paniurkyt vieną kitą ir tiek. Bet ne, kiekvieną kartą turiu atklausyti tiradą apie tai, kokia aš egoistė (šitiek nabagų katukų prieglaudose be namų, ką tu sau galvoji), kaip nepamąstau apie ateitį.

balandžio 4, 2017

Vieno vaiko mamai

Šeima
Vieno vaiko mamai

Vieno vaiko mama, kaip aš tau pavydžiu. Tu tokia graži, matau, šiandien turėjai laiko susišukuoti. O gal net pasidažyt? Net jei tavo veide šmėkšteli lengvas neišmiegotų naktų ar nuovargio pėdsakas, jį vis dar stelbia gaiva iš priešvaikiniais laikais sukauptų sveikatos ir gyvenimo sau atsargų.

kovo 28, 2017

Vilnius – žaidimų aikštelė su kliūtimis

Šeima
Vilnius – žaidimų aikštelė su kliūtimis

Žalgirio gatvėje stendas, kažkada buvęs reklaminiu, prieš kurį laiką klausė: „Ar Vilnius yra „oho“ miestas?“ provokuodamas bent trumpai sekundei išlįsti iš patogaus minčių apstingimo ir susimąstyti apie tai, kas tau yra „oho“, „miestas“ ir „Vilnius“. Man „oho“ miestas visų pirma yra tas, kuriame visada jautiesi patogiai. Ir kūnu, ir dvasia.

kovo 23, 2017

Įkvepiantys tėčiai #2

Šeima
Įkvepiantys tėčiai #2

Dar vienas rinkinys ne iš kelmo spirtų tėčių – antra įkvėpimo dozė kaip gyvenant su vaikais būti ne nuolat užsiėmusiu niurzga ir nuobodyla, bet vienu iš pačių svarbiausių žmonių, su kuriuo norisi kalbėtis apie viską, veikti veiklas ir užkariauti pasaulį. Kad tokių pavyzdžių trūksta, sako švedų fotografas Johan Bävman, kai pats išėjęs tėvystės atostogų pajuto, kad būti tėčiu – toli gražu ne savaime

kovo 16, 2017