PSICHOLOGIJA IR TOBULėJIMAS

Kliukarka: Bulgarijos pajūryje įsikūrusi žemaitė kiekvienoje šalyje ir žmonėse ieško ko nors gero

Psichologija ir tobulėjimas
Bulgarijos pajūryje įsikūrusi žemaitė kiekvienoje šalyje ir žmonėse ieško ko nors gero

Su Burgase gyvenančia Rima Kairyte Marinova kurį laiką draugaujame Facebooke, tačiau telefonu kalbėjomės pirmą kartą. Mane maloniai nustebino betarpiškas bendravimas ir pozityvus požiūris į gyvenimą, tad pokalbis greitai pakrypo nuo jos kelio į Bulgariją ir pirmųjų įspūdžių į jos kelią savęs link ir pastangų filtruoti kalbą, mąstyti pozityviai ir būti geriausiu įmanomu pavyzdžiu savo vaikams.

kovo 20, 2018/ Justina Mikeliūnaitė

Koučingo blogas: Naujausi tyrimai apie grįžtamą ryšį: kritika – beprasmiška

Psichologija ir tobulėjimas
Naujausi tyrimai apie grįžtamą ryšį: kritika – beprasmiška

Bet kokia kritika yra suvokiama kaip psichologinė grėsmė, kuri ilgainiui sukelia depresiją ar nerimo priepuolius. Gavę kritiką žmonės dažniausiai ne pasimoko, bet nutraukia ryšius su kritikos davėjais ir ieško patvirtinančios aplinkos – žmonių, kurie jų nekritikuoja ir su kuriais galima gyventi saugiai, – sako Paul Green, kuris kartu su trimis kolegomis atliko tyrimus apie kritikos

kovo 19, 2018/ Tomas Misiukonis

Kliukarka: Vilma Paškūnaitė Aleksandrova: „Keliaudami saugokite dokumentus kaip savo akį“

Psichologija ir tobulėjimas
Vilma Paškūnaitė Aleksandrova: „Keliaudami saugokite dokumentus kaip savo akį“

Be savo kasdienių darbinių pareigų, Vilma yra patikima Lietuvių bendruomenės Bulgarijoje iždininkė, aktyvi narė, nepailstanti renginių organizatorė ir dalyvė, pagarbą užsitarnaujanti ne žodžiais, o darbais. Ji sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie Bulgariją ir patarimais, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį tiek vykstant čia gyventi, tiek lankantis trumpoms atostogoms.

kovo 12, 2018/ Justina Mikeliūnaitė

Kliukarka: Rasa Zavišaitė-Patarinska prisirpo Bulgarijoje

Psichologija ir tobulėjimas
Rasa Zavišaitė-Patarinska prisirpo Bulgarijoje

Rasos neįmanoma nepastebėti. Ji – ryški, garsi, charakteringa asmenybė. Garsiai juokiasi, drąsiai rėžia savo tiesą į akis ir gyvenimo kelią visad sąmoningai, ryžtingai rinkosi pati. Ji tikrai nepaskęstų pilkoje masėje ir panašu, kad tokią sodrią, išskirtinę moterį subrandino ne tik menininkų tėvų genai, bet ir ketvirtą dešimtmetį besitęsiantis gyvenimas Bulgarijoje.

Kliukarka: 3 šventės, kurias bulgarai švenčia kovo pradžioje

Psichologija ir tobulėjimas
 3 šventės, kurias bulgarai švenčia kovo pradžioje

Pavasario pradžia Bulgarijoje derlinga švenčių. Jas lengva pastebėti ne tik sekant kalendorių, bet ir tiesiog gatvėje bei prekybos vietose. Nuo vasario pradžios išstatomi stendai su baltai raudonomis apyrankėmis, kovo 3-iąją mieste plėvesuoja vėliavos ir siūloma jų įsigyti – nuo mažyčių ant kotelio tos dienos šventei iki didžiulių namams ar įstaigoms, o kovo 8 d. sėkminga ne tik gėlių parduotuvėm

Geležinė Lapė: Ką daryti, jei sufeilinai feisbuko postą

Psichologija ir tobulėjimas
Ką daryti, jei sufeilinai feisbuko postą

Pratęskime feisbuko patarimų srautą, nes iš jūsų gaunamas fydbekas aiškiai rodo, kad tokie patarimai tikrai duoda naudos, gavau padėkų ir net vintažinį pakelį sausainių „Gaidelis“.

vasario 25, 2018/ Geležinė Lapė

Sielos namai: Kaip nustoti nerimauti ir įgyti daugiau vidinės ramybės

Psichologija ir tobulėjimas

Aurelija Veršininė Kaip ir visas kitas temas savo straipsniams – taip ir nerimo temą pasirinkau ne atsitiktinai. Šį paralyžiuojantį jausmą pažįstu ne vien tik iš kalbų. Sakyčiau – kad tai viena dažniausių neharmoningų mano išgyvenamų emocijų, kurią atpažinti, suprasti kilmę ir išmokti valdyti mokausi jau ne vienerius metus. Būtent tokie – per asmeninę prizmę ir […]The post Kaip nustoti nerimauti ir.

vasario 23, 2018/ Sielos namai

Koučingo blogas: Koučinge negalima patarinėti? Baikit, nemanau.

Psichologija ir tobulėjimas
Koučinge negalima patarinėti? Baikit, nemanau.

Aš taip pat buvau koučingo romantikas. Pamenu, kaip mokydamasis šios praktikos išpažinau vieną esminį jos principą – koučingo specialistas nepataria, o jeigu pataria klientui, tai jau nėra koučingas, nes tai jau konsultacija. Pradedantys koučingo specialistai į konsultacijų teritoriją nekėlė kojos, lyg ji būtų už magiško rato, kuris saugo nuo burtų ir raganų. Šiemet sukanka dešimt

vasario 23, 2018/ Tomas Misiukonis

Kliukarka: Lietuvių bendruomenė Bulgarijoje Atkurtos Lietuvos gimtadienį šventė kartu

Psichologija ir tobulėjimas
Lietuvių bendruomenė Bulgarijoje Atkurtos Lietuvos gimtadienį šventė kartu

Šiemet kaip niekad anksčiau pajutau tiek Lietuvoje gyvenančių, tiek po visą pasaulį pasklidusių lietuvių vienybę, bendrystę, pasididžiavimą savo šalimi. Pagaliau Lietuva išaugo iš graudulingų valstybinių švenčių minėjimų, skirtų uždėti pliusą projektų biudžetų ir metinių planų eilutėse, bet ne žmonėms.

vasario 19, 2018/ Justina Mikeliūnaitė

Sielos namai: Geriausios rekomenduojamos knygos – 6 dalis

Psichologija ir tobulėjimas

Aurelija Veršininė   Sveiki, mielieji. Po pertraukėlės vėl grįžtu į eterį su naujausiu rekomenduojamų geriausių psichologinių ir asmeninio tobulėjimo knygų sąrašu. Tiksliau – jo 6 dalimi. Anksčiau rekomenduotas ir aprašytas knygas, kurių pristačiau jau net 74, rasite svetainės skiltyje Rekomenduojamos knygos. Šioje dalyje rasite dar 10 puikių knygų. 4 iš jų – harmoningų santykių su savimi.

vasario 19, 2018/ Sielos namai

Koučingo blogas: Ką supratau ir ko išmokau iš PokemonGo?

Psichologija ir tobulėjimas
Ką supratau ir ko išmokau iš PokemonGo?

Dešimt atvejų iš dešimt pasakęs kam nors, kad žaidžiu PokemonGo sulaukiu dviejų klausimų: ar žaidimas dar vyksta? Ar dar yra žaidėjų? Dažna reakcija būna palydėta lengvos ironijos ar nuostabos. Turėčiau susinepatoginti – 42 metų žmogus su pradėjusia žilti galva, kažkiek kažkur žinomas ir turintis kažkokį įvaizdį, gaudo skaitmeninius žvėrelius. Laksto paskui juos miesto pakampėmis, kovoja

vasario 19, 2018/ Tomas Misiukonis

Kliukarka: 100 metų Lietuvai – 100 + metų vienkiemiui

Psichologija ir tobulėjimas
100 metų Lietuvai – 100 + metų vienkiemiui

Esu laiminga, kad šiandien esame laisvi, vis stengiuosi išsilaisvinti ir iš vidinių rėminančių nuostatų, noro vertinti, teisti, reikalauti, iš perteklinių lūkesčių, iš dvasinių skolų, iš puikybės pinklių. Esu laiminga, kad galiu rinktis, kur gyventi, kaip, su kuo, rinktis savo veiklas ir už visus sprendimus prisiimti atsakomybę.

vasario 16, 2018/ Justina Mikeliūnaitė

Geležinė Lapė: V16 vėliavėlės pagal Geležinę Lapę (DIY)

Psichologija ir tobulėjimas
V16 vėliavėlės pagal Geležinę Lapę (DIY)

Ką daryti, jei parduotuvėse vėliavų nebėra, o mažų vėliavėlių Vasario 16 patiekalams ar tiesiog namams papuošti niekada pirkti ir nebuvo? Tenka pasidaryti patiems ir pajusti tikrą pogrindžio dvasią.

vasario 14, 2018/ Geležinė Lapė

Kliukarka: Atsiprašymų savaitė arba ko galime pasimokyti iš bulgarų

Psichologija ir tobulėjimas
Atsiprašymų savaitė arba ko galime pasimokyti iš bulgarų

Kol lietuviai kepa blynus ir veja žiemą iš kiemo, bulgarai pavasary širdy ir mintyse prisišaukti bando atsiprašydami. Prasidėjo atsiprašymų ir atleidimo savaitė - man viena gražiausių šionykščių tradicijų.

vasario 13, 2018/ Justina Mikeliūnaitė

Vyriskumas.eu: Išsamus laikrodžių gidas

Psichologija ir tobulėjimas
Išsamus laikrodžių gidas

Ko gero, išsamiausias laikrodžių gidas Lietuvoje, kuriame apžvelgiamos tokios temos kaip laikrodžių istorija, tipai, veikimo principai, tikslumo specifika. Taip pat, pateikta nemažai įdomių faktų apie brangiausius laikrodžius ir juos gaminančias kompanijas. Pateikiama informacija apie komplikacijas, patarimai kaip išsirinkti geriausią lakrodį už turimą biudžetą ir pridedama keletas įdomių nuorodų.

vasario 11, 2018/ Vygantas Šimkus

Geležinė Lapė: Meilės laiškai

Psichologija ir tobulėjimas
Meilės laiškai

Tikrai nesitikėjome, kad projektas Kvepiantys #pakoučinimai su AromaLab.lt sulauks tokio susidomėjimo. Paskatinti sėkmės nusprendėme toliau kurti džiugias, tačiau praktiškas dovanas. Idėja paprasta: ne visi žmonės yra ryžtingi, vieni nestokoja pasitikėjimo savimi ir rėžia viską iš peties, kai tik prireikia, kiti gi ilgai tempia gumą net tada, kai atrodo nėra čia ko tempti – imk ir pasakyk, kad ji tau svarbiausia.

vasario 9, 2018/ Geležinė Lapė

Geležinė Lapė: Kaip pasidaryti selfį

Psichologija ir tobulėjimas
Kaip pasidaryti selfį

1. Jau sakiau, kad profilio nuotraukai geriau selfio nesidaryti, išimtis galėtų būti, jei nusiselfinai su kokiu nors selebričiu, sakykim, su Donatu Montvydu arba Vaidu Baumila, tada tai kokybė iš viso nesvarbu. Jei yra galimybė, stenkis selebričiui pridėti savo delną ant sikspeko. Tą patį būtinai daryk, jei fotografuojiesi su savo vaikinu, dar kilstelėk koją 45–90 laipsnių kampu. Čia toks jau kaip ir standartas,.

vasario 4, 2018/ Geležinė Lapė

Koučingo blogas: Kaip metinį veiklos aptarimo pokalbį padaryti įdomesnį?

Psichologija ir tobulėjimas
Kaip metinį veiklos aptarimo pokalbį padaryti įdomesnį?

Ką daryti, kad metinis veiklos vertinimo pokalbis nebūtų nuobodus? Daug vadovų metų pradžioje kalbėsis su savo darbuotojais apie jų metinę veiklą ir planuos naujus tikslus 2018 m. Metinių pokalbių vedimo būdus skirstau į tris rūšis: a) formalus anketų užsipildymas, nes „mums ir taip viskas aišku, mes pastoviai kalbamės“, b) formalus pasikalbėjimas „ant smūgio“: kaip tu?

vasario 3, 2018/ Tomas Misiukonis

Kliukarka: Eglė Barauskaitė Volkė: „Žmonės buvo, yra ir bus mano oras“

Psichologija ir tobulėjimas
Eglė Barauskaitė Volkė:  „Žmonės buvo, yra ir bus mano oras“

„Mano tikslas vienas – kad būtume kaip muškietininkai: „vienas už visus, visi už vieną“. Tokio jausmo gyvenant svetimoje šalyje labai reikia“, - sako Lietuvių bendruomenės Bulgarijoje pirmininkė Eglė Barauskaitė Volkė. Visiškai jai pritariu. Tas jausmas išties suteikia stiprybės ir bendrumo pojūtį.

vasario 1, 2018/ Justina Mikeliūnaitė

Vyriskumas.eu: Auginkime vyrišką santuokinį samoningumą

Psichologija ir tobulėjimas
Auginkime vyrišką santuokinį samoningumą

Kodėl vyrui verta tuotis? Ar tikrai vyrai supranta ką daro sužadėtuvių metu? Ar tikrai verta paaukoti asmeninę laisvę vardan santuokos, kuomet toks didelis skyrybų skaičius? Kaip pasipiršti? Ar prašyti rankos? Kalbame apie santuokos prasmę, procesą ir apie tai kylančias dvejones.

sausio 25, 2018/ Vygantas Šimkus