PSICHOLOGIJA IR TOBULėJIMAS

Geležinė Lapė: Tau seksis

Psichologija ir tobulėjimas
Tau seksis

sausio 13, 2018/ Geležinė Lapė

Geležinė Lapė: Lussekatter arba karališkos bandelės, kurių neatsisakytų net Trys Karaliai

Psichologija ir tobulėjimas
Lussekatter arba karališkos bandelės, kurių neatsisakytų net Trys Karaliai

Šios mielinės bandelės su šafranu yra labai mėgstamos švedų. Paprastai jos kepamos Šv. Liucijos (šved. Lucia) dieną, gruodžio 13, taigi nuo šios šventosios vardo ir kilęs jų pavadinimas. Taip pat dar vadinamos lussebulle, saffranskuse ir t.t. – pavadinimų daug, dažnai tai priklauso nuo tešlos suraitymo būdo. Internete galite rasti įvairių schemų. Pavyzdžiui, vienas iš tešlos suraitymo būdų yra vadinamas.

sausio 6, 2018/ Geležinė Lapė

Sielos namai: Užrašyk ir išpildyk! Užrašinių rašymo idėjos

Psichologija ir tobulėjimas
Užrašyk ir išpildyk! Užrašinių rašymo idėjos

Kaip jau turbūt supratote – mėgstu rašyti. Ir nors mielai naudojuosi šiuolaikinėmis technologijomis, leidžiančiomis itin greitai ir patogiai dirbti su tekstu klavišų pagalba, visgi yra dalykų, kurie man artimesni savo autentiška energija ir forma, kurią galiu gyvai pačiupinėti. Neilgas tekstas, parašytas ranka gražiame sąsiuvinyje, vartant tikrus popieriumi ir klijais kvepiančius lapus, jaučiant kaip raidės liejasi.

sausio 4, 2018/ Sielos namai

Metas Augti: Nori drąsiau kalbėti viešai? – pamilk savo kūną!

Psichologija ir tobulėjimas

Štai ta svarbi akimirka, kuriai taip ilgai ruošiausi! Dar kartą užmetu akį į savo atspindį ant stiklinės sienos – sijonėlis nepersisukęs, marškinių sagutės susagstytos, plaukai tvarkingi ir net ta nuolat pasišiaušusi sruoga pagaliau paklusniai nugulė už ausies. Mintyse dar kartą pasikartoju, ką kalbėsiu. Hm…, bent jau mintyse skamba visai neblogai. Lėtai ir atsargiai atsidūstu – laikas! Žengiu į priekį,.

sausio 4, 2018/ Metas Augti komanda

Kliukarka: Ką veikė Kliukarka ištisus metus

Psichologija ir tobulėjimas
Ką veikė Kliukarka ištisus metus

Kitais metais labai norėčiau gyventi šiek tiek lėčiau, rasti darbo ir laisvalaikio balansą. Prioritetą teikti asmeniniams projektams, sumanymams, idėjoms – Kliukarkai, knygai, šeimai, mažiau plepėti, daugiau klausytis, mažiau planų – daugiau veiksmų, mažiau skubos – daugiau tikrumo. Linkiu sau mažiau tikslų ir prasmingesnio kelio link jų, daugiau kantrybės, vidinės laisvės ir lengvumo.

gruodžio 31, 2017/ Justina Mikeliūnaitė

Geležinė Lapė: Labai gerų šližikų receptas

Psichologija ir tobulėjimas
Labai gerų šližikų receptas

Kai įdėjau į instagramą šližikų nuotrauką, tai ėmėte klausinėti recepto. Prieš pačias Kalėdas nebuvo laiko, tai tarpušvenčiu iškamantinėjau žmoną kiek ten ko reikia, kad gautusi tokie geri. Tai surašau esmę punktais, kaip esu įpratęs:1. Pas mus Šiaulių krašte kūčiukus vadina šližikais, tai ir mes šeimoje taip vadinam. 2. Yra dar tokių davatkų, kur sako, kad, atseit, gink Dieve negalima naudoti.

gruodžio 30, 2017/ Geležinė Lapė

Sielos namai: Ačiū jums už tai, kad esate

Psichologija ir tobulėjimas
Ačiū jums už tai, kad esate

  Bėga paskutinės metų dienos. 2017-iesiems ritantis į pabaigą, norisi atsisukti atgal, apžiūrėti nueitą kelią, išmoktas ar neišmoktas pamokas, įvertinti pažangą ir pasiekimus, o svarbiausia – padėkoti visiems, ėjusiems kartu. Tiems, kuriems reikėjo padėti atsikelti ir įkvėpti eiti toliau. Padėdama jums stiprėjau pati. Tiems, kurie padėjo keltis ir stiprėti man. Be jūsų nebūčiau to padariusi. […]

gruodžio 29, 2017/ Sielos namai

Geležinė Lapė: Sąkandis

Psichologija ir tobulėjimas
Sąkandis

gruodžio 14, 2017/ Geležinė Lapė

Geležinė Lapė: Baltą baltą nosinaitę

Psichologija ir tobulėjimas
Baltą baltą nosinaitę

Visi davinėja patarimus. Būna, kad nieko neišmano, bet davinėja tuos patarimus ir vargo nemato. Aš išmanau apie eglutes, nes kadaise baigiau miškininkystę. Tai duosiu jums patarimų apie kalėdines eglutes. Surašiau punktais, be jokių ten bla bla bla, gryną esenciją.1. Neverk dėl eglutės, kuri jau nukirsta ir pardavinėjama – atgal nebepriklijuosi.2. Jei žmogus augina eglutes specialiai Kalėdoms Lietuvoje – pirk.

gruodžio 13, 2017/ Geležinė Lapė

Metas Augti: Komplimentai sau

Psichologija ir tobulėjimas

Neseniai naršydama socialiniuose tinkluose pastebėjau vienos žinomos visuomenės veikėjos puslapyje rengiamą konkursą, kuriame moterų buvo prašoma parašyti komplimentą sau. Moterys buvo prašomos įvardinti už ką, kodėl, arba ką savyje labiausiai myli, kuo labiausiai džiaugiasi ir didžiuojasi. Konkurso trukmė buvo kelios dienos, prizas – knyga. Prisipažinsiu, smalsumo vedina perskaičiau visus komentarus, kurių buvo.

gruodžio 12, 2017/ Metas Augti komanda

Geležinė Lapė: Niekada

Psichologija ir tobulėjimas
Niekada

gruodžio 9, 2017/ Geležinė Lapė

Sielos namai: Paskutinė mano šių metų paroda-pardavimas

Psichologija ir tobulėjimas
Paskutinė mano šių metų paroda-pardavimas

Vakar atidariau dar vieną, jau paskutinę šiais metais savo tapybos parodą. Šį kartą paveikslai itin jaukiai ir spalvingai susigrupavo ant senamiesčio galerijos “Menika” sienos. Gera matyti savo kūrybos vaikus, lyg paukščiai jau nuo spalio pradžios keliaujančius per skirtingas erdves ir džiuginančius aplinkinius. Vieni bekeliaudami surado savo namus, nauji iš jų papildė senųjų gretas. Visgi visuomet […]

gruodžio 3, 2017/ Sielos namai

Geležinė Lapė: Kvepiantys #pakoučinimai

Psichologija ir tobulėjimas
Kvepiantys #pakoučinimai

AROMA LAB ir Geležinės Lapės projektas – aromaterapinių žvakių kolekcija su pakoučinimais. Tai puiki dovana sau, šeimos nariams ar draugams. Gyvenkite su šypsena!

gruodžio 3, 2017/ Geležinė Lapė

Metas Augti: Vos tik užgeso Vėlinių žvakutės

Psichologija ir tobulėjimas

Vos tik užgeso Vėlinių žvakutės, kartu su jomis išsisklaidė rimtis, susikaupimas ir už parankės kurį laiką mus lydėjusi ramybė. Prekybos centrų vitrinos, gatvės, televizijos reklamos ir miestų aikštės kviečia švęsti, linksmintis, išlaidauti ir dovanoti dovanas! Lyg ir kas čia blogo? Tamsusis metų periodas, visur šalta, šlapia, niūru. Tai gal ir gerai, kad stengiamasi žmones prablaškyti, įnešti šviesos.

lapkričio 22, 2017/ Metas Augti komanda

Sielos namai: LAIŠKAI. O jei šalia “dienos – be patyčių” dar “dešimtmetis be kritikos”?

Psichologija ir tobulėjimas
LAIŠKAI. O jei šalia “dienos – be patyčių” dar “dešimtmetis be kritikos”?

Kalbasi dvi pradinių klasių mokytojos: „Na, kaip tavo mokiniai? Maniškiai –  tai, žinok, visiški kerėplos ir parazitai. Ir kasmet jie vis blogėja, nors nuolat jiems apie tai sakau! Kita mokytoja atsako: „Žinai, o mano klasė nuostabi! Mano mokiniai labai šaunūs bei kūrybingi ir kasmet jie vis gerėja. Ir aš irgi jiems nuolat apie tai sakau. […]

lapkričio 17, 2017/ Sielos namai

Koučingo blogas: Kaip mes parašėme knygą „Vadovas per 24 h“? (Paskelbtas knygos turinys ir keli skyriai)

Psichologija ir tobulėjimas
Kaip mes parašėme knygą „Vadovas per 24 h“? (Paskelbtas knygos turinys ir keli skyriai)

Šios knygos idėja gimė vieną 2017 m. sausio mėnesio rytą. Jaučiausi gerokai peršalęs, tačiau tądien vedžiau mokymus vadovams. Vienos iš užduočių metu mane aplankė mintis: o jeigu, visa tai, ko vadovai klausia ir apie ką jie kalba mokymų metu, surinkčiau į vieną vietą ir iš to parašyčiau knygą? Galbūt prisidėjo mano peršalimas ir lengvas nuovargis,

lapkričio 15, 2017/ Tomas Misiukonis

Sielos namai: Laiškai skaitytojams. Kaip pamilti tuos “bjaurius” pirmadienius?

Psichologija ir tobulėjimas
Laiškai skaitytojams. Kaip pamilti tuos “bjaurius” pirmadienius?

Šiandien eilinį sykį susimąsčiau, kokia gi savaitės diena. Ai, tiesa – šiandien daugelio nekenčiamas pirmadienis. Ne pirmas ir ne paskutinis kartas, kai taip pasimečiau…

lapkričio 13, 2017/ Sielos namai

Kliukarka: Ugninga virtuvės šefė vaikystės svajones įgyvendina Bulgarijoje

Psichologija ir tobulėjimas
Ugninga virtuvės šefė vaikystės svajones įgyvendina Bulgarijoje

Nuo „Napaleono“ senelio virtuvėje iki kulinarinių apdovanojimų JAV. Viktorijos Baltutytės keliasi iš Mažeikių į Bulgariją vedė ne klimato ar gamtos – ji atvyko mokytis kulinarijos. Mergina kelia sau aiškius tikslus – iki 30-ies norėtų susilaukti vaikų ir atidaryti restoraną. Neabejoju, kad viskas išsipildys: ant piršto jau spindi sužadėtuvių žiedelis, o bendraamžis mylimasis – patyręs šefas.

lapkričio 10, 2017/ Justina Mikeliūnaitė

Sielos namai: Mano parodos atidarymo šventė

Psichologija ir tobulėjimas
Mano parodos atidarymo šventė

Tas nepakartojamas jausmas, kai atidarai pirmąją oficialią viešai pasiekiamą savo tapybos parodą… Virpu iš džiaugsmo, jaudulio, palengvėjimo, kad viskas praėjo sklandžiai. Žiūrėdama šio vakaro nuotraukas dar ir dar kartą suku tas nuostabias akimirkas, šypsausi savo nesumeluotai šypsenai ir pasididžiavimui veide. Ačiū jums mielieji visiems, kurie buvote kartu su manimi, džiaugėtės ir jaudinotės už mane..

lapkričio 9, 2017/ Sielos namai

Sielos namai: “Meilė beldžia du kartus” ir “Vidinio kritiko burtažodžiai”

Psichologija ir tobulėjimas
“Meilė beldžia du kartus” ir “Vidinio kritiko burtažodžiai”

Aurelija Veršininė Kartais mano eilės būna filosofiškos, romantiškos, rimtos. Kartais skaudžios ir sunkios. O kartais groteskiškos ir linksmos. Šįkart noriu pasidalinti naujausiu savo žaismingu eilėraščiu apie vis didėjančią meilę. Toks geras jausmas, kai bėgant metams jausmas antrąjai pusei ne blėsta, o tik didėja ir plečiasi.

lapkričio 7, 2017/ Sielos namai