MENAI IR SKAITINIAI

Mama su Knyga: #26 Vaiva Rykštaitė – Kostiumų drama

Menai ir skaitiniai
#26 Vaiva Rykštaitė – Kostiumų drama

Tai drąsus, aštrus pasakojimas apie jaunų žmonių troškimą patirtį nuotykių. Jie prisigalvoja įvairiausių „akcijų“ idant sulauktų dėmesio net iš kartu gyvenančių žmonių. Ir labai, labai skauda, kai paaiškėja, kieno dėmesys buvo tikras, nesuvaidintas, o kieno tik kostiumų drama.

lapkričio 16, 2017/ Jurgita Dzikienė

Šiukšlynėlis: 905(4) Iona Grey „Laiškai iš praeities“

Menai ir skaitiniai

Iona Grey „Laiškai iš praeities“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Patinka Jojo Moyes ar Sarah Jio knygos? Tada turėtumėte įvertinti ir šią. Gana tipinė istorija, kai dabartyje kokia nors vargšė mergaitė pradeda sekti kažkokiais praeities įvykiais ir kas antrą skyrių pasakojama.

lapkričio 15, 2017/ Salomėja

pegaso šnabždesys: hitlerio draugelis arba prahos kapinės

Menai ir skaitiniai
hitlerio draugelis arba prahos kapinės

Didelių simpatijų Umberto Eco nepuoselėjau. Privalomų mokyklos skaitymų laikais su „Rožės vardu“ vykusi pirmojo pažintis nebuvo itin sėkminga. Galbūt šiandienos skaitytoja manyje galvotų visiškai kitaip, bet anuomet man skaityti tą kūrinį buvo tikra kančia ir Umberto Eco kūrinių ilgą laiką privengiau. Bet mano knygų iššūkiai būtent ir yra tokiems atvejams, taigi antro šanso kategorijoje įsirašiusi.

lapkričio 15, 2017/ konstanta

Šiukšlynėlis: 904(3) Joel Dicker „Baltimorės knyga“

Menai ir skaitiniai

Joėl Dicker „Baltimorės knyga Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Kadangi man patiko „Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“, žinoma, aš norėjau paskaityti ir „Baltimorės knygą“ Ir turiu pasakyti, kad ji mane įtraukė labiau. Pirmoji buvo tokia tarsi ir detektyvinė, tik.

lapkričio 13, 2017/ Salomėja

Perskaičiau: Kristina Sabaliauskaitė „Silva Rerum III“

Menai ir skaitiniai
Kristina Sabaliauskaitė „Silva Rerum III“

Jei anksčiau sakiau, kad Silva Rerum I ir Silva Rerum II kaip skirtingos vieno obuolio puselės, tai Silva Rerum III jau visai kitas obuolys. Trečioji dalis man pasirodė kitokia nei ankstesnės knygos. Istorija čia pateikiama tik iš vieno veikėjo perspektyvos, mažiau ištęsta laike ir erdvėje – veiksmas vyksta keliose vietose, sąlyginai trumpu laikotarpiu, 1748-1749 metais. Tiesa, knygos gale peršokama į 1770 metus, bet.

lapkričio 12, 2017/ Ieva Visockienė

Šiukšlynėlis: 903(2) Joseph Delaney „Ankstesnė mergina“

Menai ir skaitiniai

Joseph Delaney „Ankstesnė mergina“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Jau senokai mane traukė šios knygos aprašymas ir pamačiusi, kad atsirado „Milžino“ prenumeratose, prisiminiau, kad buvau gavusi gimtadienio nuolaidų kodą, su kuriuo galiu skaityti nemokamai. Kad ir kokia miela.

lapkričio 12, 2017/ Salomėja

Obuolienė: Western Union pas “Lesės“ draugus

Menai ir skaitiniai
Western Union pas “Lesės“ draugus

Nemaniau, kad savanoriavimas gali atnešti tiek daug teigiamų ir šviesių emocijų. Trumpam gali pasijusti kaip superherojus su raudona skraiste, kai mažas aklas šunelis, išsiilgęs šilumos ir meilės, avansu tavimi pasitiki ir glaudžia savo nosį prie tavo peties. Ir nereikia versti kalnų ar skinti žvaigždžių, padovanojęs kitam meilės, tu pripildai savo sielą to paties. Kartais net […]

lapkričio 12, 2017/ Julija

Obuolienė: Kai sudaužo širdį…

Menai ir skaitiniai
Kai sudaužo širdį…

…gydau savo protą.

lapkričio 12, 2017/ Julija

Mama su Knyga: #25 Lavija Šurnaitė – Optimizmo genas

Menai ir skaitiniai
#25 Lavija Šurnaitė – Optimizmo genas

Būsiu atvira. Nesu skaičius panašaus pobūdžio knygų. Net apie nėštumą, vaikų auginimą, auklėjimą tesu perskaičiusi vieną knygą. Nemėgstu, kai kas nors bando lysti man į galvą ir primesti kažkokias teorijas. Taip pat esu įsitikinusi, kad tokiose knygose yra pateikiamos kažkokios tiesos, instrukcijos kaip gyventi, elgtis ir panašiai. O, kaip žinia, kas taikoma visiems, tas netinka niekam.

lapkričio 9, 2017/ Jurgita Dzikienė

valiuke.lt: Albert Sanchez Pinol „Šalta oda“

Menai ir skaitiniai
Albert Sanchez Pinol „Šalta oda“

Aš sakau: Būna blogų knygų: lėkštų, nuspėjamų, veikėjai buki kaip bato aulai. Šios knygos tokia nepavadinsi. Tai gera knyga, bet jai reikalingas savas skaitytojas. Aš mėgstu realesnes, konkretesnes, aiškesnes knygas. Čia toks vienas didelis pafilosofavimas, daugiareikšmiai dalykai, perkeltinės prasmės. Trumpai tai, žmogus atgabenamas į nuošalią salą, ten sutinka dar vieną žmogų ir kovoja prieš naktines ….

lapkričio 7, 2017/ Vilma Valiuke

Šiukšlynėlis: 902(01) Simon Kernick „Paskutinės 10 sekundžių“

Menai ir skaitiniai

Simon Kernick „Paskutinės 10 sekundžių“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Kartais visai neblogai besti pirštą į kažkokį nematytą negirdėtą pavadinimą. Pataikiau į detektyvą. Gana greitą, nors ir neypatingo siužeto. Lygiagrečiai rutuliojamos dvi istorijos. Inspektorė Tina.

lapkričio 6, 2017/ Salomėja

kinomaistas.lt: Įdomiausi faktai apie filmą „motina!“

Menai ir skaitiniai
Įdomiausi faktai apie filmą „motina!“

Kiekvieno savo filmo pasirodymu audrą visuomenėje sukeliantis režisierius Darrenas Aronofsky, regis, būtent to ir siekia. „Mėgstu mesti granatą į pop kultūrą ir žiūrėti kas iš to bus“, – viename interviu savo elgseną pakomentavo vyras, užkariavęs gražuolės Jennifer Lawrence širdį. Spalio 27-ąją Lietuvoje pradedamas rodyti dar vienas režisieriaus filmas, kurio išsijuosę laukia visi jo talento gerbėjai..

lapkričio 6, 2017/ Rasa Barčaitė

Petite Monday: Laikas nėra pinigai

Menai ir skaitiniai
Laikas nėra pinigai

Žmogui visada kažko trūksta. Nuolat trūksta žemiškos valiutos, kiekvieną mąslią sekundę trūksta jutiminių dovanų nuo savo valdančiųjų, su amžiumi pradeda trūkti vidinių išteklių, dažnam, jau šiek tiek priklausomam nuo savo trūkumo – aplinkybių, nepakaltinamų ir atsitiktinių. Jei apsilanko akimirka nesupančiota stygiaus nuojautų ją galima pavadinti laimės apsireiškimu. Trūkumas ir jo dėsninga kaita.

lapkričio 6, 2017/ Ieva Gydrienė

Perskaičiau: Kristina Sabaliauskaitė „Silva Rerum II“

Menai ir skaitiniai
Kristina Sabaliauskaitė „Silva Rerum II“

Silva Rerum II – dar vienas Kristinos Sabaliauskaitės šedevras. Antroji knyga tokia pati gera kaip ir pirmoji, nepaisant to, kad yra žymiai niūresnė. Vilniuje ir visoje Lietuvoje siaučiant karui, marui ir badui toliau tęsiama Norvaišų giminės istorija, kurios laukia ne tokia jau ir šviesi ateitis kaip galima pamanyti užvertus paskutinius pirmosios Silva Rerum puslapius. Laiko šuolis Pradėsiu nuo to, kad smarkiai.

lapkričio 5, 2017/ Ieva Visockienė

Skaitymo valandos: Jochananas Fainas „Berniukas su smuiku“

Menai ir skaitiniai
Jochananas Fainas „Berniukas su smuiku“

Jochananas Fainas „Kartais aiškinamasi, kas buvo tie žmonės, kurie rizikavo savo gyvenimu, kad išgelbėtų kitus. Kas jie? Mokslininkai? Moralės žinovai? Ideologai?“ – klausia knygos autorius Jochananas Fainas. Ir čia pat pateikia atsakymą – dažnai pagalbos ranką ištiesia patys paprasčiausieji. Paprastai nepaprasta buvo ir Paulavičių šeima, kuri Antrojo pasaulinio karo metais iš mirties gniaužtų.

lapkričio 2, 2017/ Aušrinė

Mama su Knyga: #24 Rūta Šepetys – Tarp pilkų debesų

Menai ir skaitiniai
#24 Rūta Šepetys – Tarp pilkų debesų

1940 m. birželio 15 d., sulaužydama tarptautines sutartis ir pasiųsdama per 150 tūkstančių raudonarmiečių, Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvos Respubliką. Prasidėjo 50 metų trukusi Lietuvos okupacija. Būtent tą naktį prasidėjo romano “Tarp pilkų debesų” istorija”. Į Vilkų šeimos namus įnirtingai ėmė belstis sovietų kariai. NKVD davė šeimai dvidešimt minučių, kad susiruoštų.

lapkričio 2, 2017/ Jurgita Dzikienė

Šiukšlynėlis: Skaitymo statistika 9 = Šiukšlynėlio devintasis gimtadienis

Menai ir skaitiniai

Metai prabėgo taip greitai, kad nelabai aš čia ką tespėjau perskaityti. Visgi, tradiciškai, švenčiu gimtadienį skaičiuodama. Per devintuosius skaitymo metus įveikiau 71 knygą. Tai mažiausias skaičius per visą Šiukšlynėlio gyvavimą. Kodėl? Nežinau. Gal senstu ir nebesu tokia godi. Man nebereikia visą naktį skaityti, galiu baigti ir ryt. O gal nepasitaikė tokių knygų, kurios verstų nemiegoti. Ir dar visokie.

lapkričio 1, 2017/ Salomėja

Šiukšlynėlis: 901(71) Indrė Vakarė „Vienos nakties nuotykis“

Menai ir skaitiniai

Indrė Vakarė „Vienos nakties nuotykis“ Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Štai ir paskutinė mano skaitymo metų knyga. Labai juokinga. Po Grange galvojau kažką lengvo sugraušiu. Na ir man visada įdomu kaip rašo lietuviai. Ir labai jau retas autorius, ypač tokios lengvutės.

spalio 31, 2017/ Salomėja

Šiukšlynėlis: 900(70) Jean Christophe Grange „Kaikenas“

Menai ir skaitiniai

Jean Christophe Grange „Kaikenas“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Grange detektyvai visada įdomūs, savotiški ir skirtingi. Kupini žiaurumo ir net savotiškai keista, kad autorius prancūzas, o ne skandinavas. Kas man patiko: tempas, intriga, policininko charakteris ir keletas pametėtų.

spalio 31, 2017/ Salomėja

Šiukšlynėlis: 899(69) Charles Martin „Kalnas tarp mūsų“

Menai ir skaitiniai

Charles Martin „Kalnas tarp mūsų“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: reikia susiimti ir paskutinę mėnesio dieną užprotokoluoti visas perskaitytas knygas. Tad šiandien bus dar pora įrašų. Knyga labai atsitiktinė ir vėl iš serijos „nenorėjau tuščiomis grįžti iš.

spalio 31, 2017/ Salomėja