MENAI IR SKAITINIAI

kinomaistas.lt: „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“: fantastikos šedevro tęsinys, kurio laukėme 35 metus

Menai ir skaitiniai
„Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“: fantastikos šedevro tęsinys, kurio laukėme 35 metus

Spalio 6 diena taps švente mokslinės fantastikos žanro gerbėjams, nes į kino teatrus grįžta tikrų tikriausio šedevro tęsinys – trileris „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“. Filmų „Atvykimas“, „Sicario: narkotikų karas“, „Kaliniai“ režisieriaus Deniso Villeneuve’o ir Ridley Scotto bendras projektas žada nepalikti abejingų: juostoje, kurios gerbėjams teko laukti net 35-erius metus, pamatysime tokias.

rugsėjo 22, 2017/ Rasa Barčaitė

Mama su Knyga: #18 Undinė Radzevičiūtė – Strekaza

Menai ir skaitiniai
#18 Undinė Radzevičiūtė – Strekaza

Oficialiai “Strekaza” vadinamas juodojo liūdesio ir juodojo humoro romanu. Jame visas veiksmas pasakojamas pirmuoju asmeniu, kūrinys sudarytas iš 101 trupučio epizodo. Pradžioje jie atrodo, kaip atskiros gyvenimo detalės, bet eigoje susilieja į vientisą pasakojimą.

rugsėjo 21, 2017/ Jurgita Dzikienė

Mama su Knyga: Knygos vaikams. Šarūnė Baltrušaitienė – Kaip zuikis jausmus pažino

Menai ir skaitiniai
Knygos vaikams. Šarūnė Baltrušaitienė – Kaip zuikis jausmus pažino

Leidykla “Nieko rimto” ką tik pristatė naują, edukacinę knygelę vaikams apie tai, ką reiškia įvairios emocijos ir kada jos pasirodo. Šarūnė Baltrušaitienė sukūrė istoriją apie ilgaausį, kuris patirdamas įvairių nuotykių mokėsi atpažinti ir nugalėti liūdesį, baimę ir kitus netikėtai jį užplūdusius jausmus.

rugsėjo 21, 2017/ Jurgita Dzikienė

Obuolienė: 30

Menai ir skaitiniai
30

Reklama

rugsėjo 20, 2017/ Julija

kinomaistas.lt: Į Kalabriją – su katafalku ir kino kamera

Menai ir skaitiniai
Į Kalabriją – su katafalku ir kino kamera

Į darbo ir migracijos temas filmo ,,Kalabrija” režisieriaus Pierre‘as-François Sauter žvelgia laidotuvių, o tiksliau – repatriacijos kontekste. Jis ilgai ieškojo gyvų bei mirusių filmo herojų ir, galima sakyti, laidotuvių biure atliko tam tikrą stažuotę. Apie kamerų valdymą gulint greta karsto, žmogaus vienatvės klausimą ir romų dainas – netrumpoje filmo kūrimo istorijoje. – Kadaise nufilmavote.

rugsėjo 19, 2017/ Rasa Barčaitė

kinomaistas.lt: Artėjant premjerai: „Šventojo“ kūrybinė grupė apie lūkesčius bei žiūrovo poreikius

Menai ir skaitiniai
Artėjant premjerai: „Šventojo“ kūrybinė grupė apie lūkesčius bei žiūrovo poreikius

Šiandien, artėjant geriausiu metų filmu pripažinto Andriaus Blaževičiaus debiuto „Šventasis“ premjerai, įvyko filmo spaudos konferencija. Ji surengta vienoje iš „Šventojo“ filmavimo lokacijų – Kirtimų kultūros centre. Spaudos konferencijoje dalyvavo režisierius A. Blaževičius, prodiuserė Marija Razgutė, viena iš scenarijaus autorių Teklė Kavtaradzė bei aktoriai Marius Repšys, Valentinas Krulikovskis ir.

rugsėjo 18, 2017/ Rasa Barčaitė

Perskaičiau: John Irving „Vandens metodas“

Menai ir skaitiniai
John Irving „Vandens metodas“

Sakoma, kad būna dviejų tipų žmonės. Tie kurie gali mesti pradėtą skaityti knygą ir tie kurie tiesiog privalo ją užbaigti, kad ir kiek pastangų tai kainuotų. Aš priklausau pastarųjų grupei ir to pasekoje esu prisiskaičiusi keisčiausių dalykų. O šią savaitę patyriau savo požiūrio išbandymą su John Irving knyga „Vandens metodas“. Buvo akimirkų kai tikrai rimtai abejojau ar verta tęsti skaitymą, bet.

rugsėjo 18, 2017/ Ieva Visockienė

Skaitymo valandos: Oliver Sacks „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“

Menai ir skaitiniai
Oliver Sacks „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“

Oliveris Sacksas „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ – Oliverio Sackso, britų neurologo bei neuropsichologo, knyga, kurioje pateikiamos tikros pacientų istorijos. Tiesa, dėl asmeninių ir profesinių priežasčių pakeisti vardai, kai kurios aplinkybių detalės, bet visi išgyvenimai – autentiški. Tad už intriguojančio viršelio slypi ne ką mažiau intriguojantys pasakojimai, leidžiantys patyrinėti.

rugsėjo 17, 2017/ Aušrinė

Petite Monday: #giftfromhim arba dovana kalba apie meilę

Menai ir skaitiniai
#giftfromhim arba dovana kalba apie meilę

Savo gimtadienio proga ketinau rašyti apie palengva sėlinančią mirtį ir likusių dienų prasmę, bet nejučia perėjau į moteriai gerokai aktualesnę, dovanėlių temą… Laukti dovanų iš vyriškio, man regis yra vienas stipriausių moteriškų instinktų, tokių kaip kas kelias minutes paliesti savo plaukus arba pasirinkti mąslų gyvenimo partnerį vietoje įkyriai pozityvaus optimisto. Kiekviena savo sidabru kaustytose.

rugsėjo 17, 2017/ Ieva Gydrienė

Šiukšlynėlis: 888(58) Jo Nesbo „Troškulys“

Menai ir skaitiniai

Jo Nesbo „Troškulys“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Ok, reikia susikaupti ir aprašyti knygą, kurią perskaičiau jau seniausiai, kai tik pasirodė. Delsiau, nes bijau prispoilinti. Nes susitikimas su Hūle toks tarsi su senu meilužiu. Nelabai norisi girtis visiems. O ir šiaip, aš.

rugsėjo 15, 2017/ Salomėja

valiuke.lt: Mark Gungor „Per juokus į geresnę santuoką. Gyvenimo, meilės ir santuokos paslaptys“

Menai ir skaitiniai
Mark Gungor „Per juokus į geresnę santuoką. Gyvenimo, meilės ir santuokos paslaptys“

Aš sakau: Kai kuriomis knygomis reikia prieš skaitant pasidomėti ir ši būtent tokia. Kaip ir matyti ši knyga yra skirta santykių nagrinėjimui, konkrečiai santuokos, tam, kad sukurti prasmingą, darnų, buvimą drauge. Svarbus momentas, kad knygos autorius yra pastorius ir skaitant knygą ryškiai jutau, kad ši knyga skirta tikintiems, o ne bedieviams. Tai gi, jei atvirai, … Toliau skaityti "Mark Gungor „Per juokus į.

rugsėjo 15, 2017/ Vilma Valiuke

Mama su Knyga: #17 Gabija Grušaitė - Stasys Šaltoka: vieneri metai

Menai ir skaitiniai
#17 Gabija Grušaitė - Stasys Šaltoka: vieneri metai

Seniai jau buvau skaičiusi tokią aštrią knygą. Ji kitokia negu įprastiniai romanai tiek stiliumi, tiek įžvalgomis, tiek drąsa (perdėm jautrius lietuviškus kalbininkus, paskaičius bent kelis puslapius, turbūt įtrauktų juodoji skylė).

rugsėjo 14, 2017/ Jurgita Dzikienė

kinomaistas.lt: Veiksmo trileryje „Amerikietis žudikas“ – žiauri ir necenzūruota kova su terorizmu

Menai ir skaitiniai
Veiksmo trileryje „Amerikietis žudikas“ – žiauri ir necenzūruota kova su terorizmu

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 15 dieną, Lietuvos kino teatruose įvyks veiksmo trilerio „Amerikietis žudikas“ premjera. Pagal rašytojo Vince’o Flynno noveles apie slaptąjį agentą Mičą Rapą sukurto filmo tikslas nebuvo žiūrovo apakinti kino žvaigždžių pavardėmis. Kūrėjų komanda siekė susitelkti į intriguojantį siužetą: juosta apibūdinama kaip itin žiauri ir necenzūruota kova su terorizmu. „Žinoma,.

rugsėjo 13, 2017/ Rasa Barčaitė

kinomaistas.lt: Su vunderkindu X. Dolanu lyginami kino režisieriai broliai Safdie kvies į „Gerą laiką“

Menai ir skaitiniai
Su vunderkindu X. Dolanu lyginami kino režisieriai broliai Safdie kvies į „Gerą laiką“

„Jų filmai padarys juos legendomis“, – jau dabar neeilinę sėkmę niujorkiečiams Benui ir Joshua Safdie pranašauja kino kritikai, o apie naujausią brolių filmą „Geras laikas“ priduria: „Tai primena ankstyvąjį Martiną Scorcese“. Šis filmas buvo pristatytas Kanuose, pelnė apdovanojimą už geriausią muziką, buvo drąsiai pavadintas „naująja klasika“, o kūrėjai greitai užsitarnavo kino vunderkindų.

rugsėjo 12, 2017/ Rasa Barčaitė

valiuke.lt: Laurent Gounelle „Diena, kai išmokau gyventi“

Menai ir skaitiniai
Laurent Gounelle „Diena, kai išmokau gyventi“

Aš sakau: Šį autorių (taip tai vyras, nors daug žmonių kažkodėl galvoja, kad tai moteris) žinau nuo „Dievas visada keliauja incognito“ laikų. Pastaroji knyga buvo bombų bomba, skaitė visi, šnekėjo daug ir garsiai. Aš nebuvau pritrenkta jos gerumo, man buvo dalykų, kurie kliuvo. Nusprendžiau paskaityt dar kažką iš šio autoriaus klodų ir ką galiu pasakyti … Toliau skaityti "Laurent Gounelle „Diena, kai.

rugsėjo 12, 2017/ Vilma Valiuke

kinomaistas.lt: 1919 metų nebylus filmas, ginantis gėjų teises. Nacių sunaikintas, tačiau vėl atrestauruotas

Menai ir skaitiniai
1919 metų nebylus filmas, ginantis gėjų teises. Nacių sunaikintas, tačiau vėl atrestauruotas

1919 metais vokiečių režisierius Richardas Oswaldas sukūrė filmą „Different From the Others“, kuris tapo pirmuoju darbu kino istorijoje, atvirai nagrinėjančiu homoseksualumo klausimą ir, svarbiausia, palaikančiu gėjų teises. „Different From the Others“ atsirado iš režisieriaus susidomėjimo žmonijos seksualinio gyvenimo edukavimu, jį pristatant skirtingų filmų cikle. Taip pasirodė Oswaldo darbai apie.

rugsėjo 11, 2017/ Rasa Barčaitė

kinomaistas.lt: 10 filmų, įkvepiančių keliauti (Video)

Menai ir skaitiniai
10 filmų, įkvepiančių keliauti (Video)

Vasara baigėsi, tačiau kelionių troškulys tikrai nesustoja kartu su karštuoju sezonu. Geriausia išeitimi tampa filmai apie keliones, po kurių jautiesi iš dalies pakeliavęs ir galbūt net susigundai keliauti ten, kur atostogavo filmo herojai. Apie keliones sukurtų vaidybinių filmų yra išties daug, tačiau mes atrinkome dešimt gražiausių ir labiausiai įkvepiančių keliauti. Visus šiuos filmus esame matę, […]

rugsėjo 11, 2017/ Rasa Barčaitė

Petite Monday: kalbos update’as

Menai ir skaitiniai
kalbos update’as

Viena pažįstama mergaitė probėgšmiais žvilgtelėjo į veidrodį ir suriko: -Gad! Atrodau kaip bomžas! Jos draugė prisimerkusi nuskanavo veidą ir pagyrė, -Ne kaip bomžas, o kaip bamžara! Nuaidėjo juokas. Man šis groteskas pakuteno ausį. Kalbėti taisyklingai, vartoti pasyvųjį lietuvišką žodyną, vengti piktžodžių, raiškiai tarti ir tinkamai kirčiuoti – moksleivio pažadas persikėlęs į suaugusio.

rugsėjo 11, 2017/ Ieva Gydrienė

Perskaičiau: Lee Child “Vienas Šūvis”

Menai ir skaitiniai
Lee Child “Vienas Šūvis”

Jau kurį laiką renkuosi knygas, kurios, kaip tikiuosi, mane ko nors pamoko, priverčia susimąstyti ar gali padėti man tapti geresniu žmogumi. Pramoginis knygų žanras buvo primirštas ir į mano rankas šią savaitę pakliuvo su Lee Child detektyvu „Vienas šūvis“. Taip tai tikrai nėra viena tų rimtų knygų, tačiau tikrai negali paneigti, kad yra gera ir puikiai atstovauja savo žanrą. Koks detektyvas be žmogžudystės?.

rugsėjo 10, 2017/ Ieva Visockienė

Obuolienė: 909

Menai ir skaitiniai
909

Bijau savaitgalių, kuomet turiu fotografuoti. Ypatingai bijau vestuvių ir kaskart jaudinuosi taip, tarsi pati tekėčiau jau nežinia kelintą kartą. Nes, žinau, mane po jų kamuos labai didelė tuštuma, kurios negalėsiu taip paprastai užpildyti. Nes, žinau, kad ir kur aš bebūčiau, aš su savimi atsinešiu save ir nesusipratimus. Nes, žinau, bandysiu skambinti Hjustonui, o jis arba […]

rugsėjo 9, 2017/ Julija