MENAI IR SKAITINIAI

Šiukšlynėlis: 936(35) Stephenie Meyer „Sielonešė“

Menai ir skaitiniai

Stephenie Meyer „Sielonešė“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Skaitydama „Chemikę“, aš gavau rekomendaciją „Sielonešei“. Paskaitinėjusi atsiliepimus, supratau, kad įvertinimai daugiausiai teigiami, tad kodėl gi ne? Aš neturėjau jokios išankstinės nuomonės, iki tol ši.

kovo 20, 2018/ Salomėja

Šiukšlynėlis: 935(34) Stephenie Meyer „Chemikė“

Menai ir skaitiniai

Stephenie Meyer „Chemikė“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Nesu didelė autorės gerbėja, nors, žinoma, skaičiau „Saulėlydžio“ sagą. Visgi, mane pakankamai sudomino aprašymas. Kadangi jau esu perskaičiusi ir „Sielonešę“, apie tai bus kitas mano įrašas, galiu pasakyti,.

kovo 20, 2018/ Salomėja

pegaso šnabždesys: svajonė ar košmaras, arba paganinio kontraktas

Menai ir skaitiniai
svajonė ar košmaras, arba paganinio kontraktas

Vadinti šiuos autorius Stieg Larson įpėdiniais yra labai stipru. Štai jau antrą jų knygą iš serijos apie Joną Liną perskaičiau ir nors įspūdis šiek tiek geresnis nei Hipnozuotojo, vis tiek detektyvas jis labai vidutiniškas. Šį kartą viskas buvo gerokai nuosekliau, nebebuvo išvis nesisiejančių nusikaltimų, nereikšmingų neištikimybės dramų ir panašių dalykų. Nors aišku kaip dieną, kad autoriai labai.

kovo 17, 2018/ konstanta

Knygos.lt blogas: „Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį“ – Lisbeta Salander GRĮŽO!

Menai ir skaitiniai
„Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį“ – Lisbeta Salander GRĮŽO!

IV Millennium serijos dalis pagaliau pasiekė skaitytojus! Visi išsiilgę pašėlusios programišės Lisbetos vėl gali pasinerti į kibernetinius nuotykius ir nusikaltimų kupiną pasaulį. „Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį“ – Lisbetos Salander ir žurnalisto Mikaelio Bliumkvisto nuotykių tęsinys. Mirus Millennium knygų autoriui Stiegui Larssonui, jo kūriniai ir sukurti personažai nebuvo greit pamiršti. Lisbeta.

kovo 15, 2018/ Knygos.lt

Perskaičiau: Kazuo Ishiguro “Dienos likučiai”

Menai ir skaitiniai
Kazuo Ishiguro “Dienos likučiai”

Kazuo Ishiguro vardas nuskambėjo plačiai – retas turbūt negirdėjo, kad šiam Didžiosios Britanijos (iš Japonijos čia atvyko būdamas penkerių) rašytojui 2017 įteikta literatūros Nobelio premija. Autorius jau išleido nemažai knygų ir nuo pat pirmosios pasirodymo gyvena užsiimdamas tik rašymu. Kazuo Ishiguro kūryboje vyrauja atminties, laiko ir saviapgaulės temos, o Nobelio premija rašytojui paskirta už „mūsų.

kovo 14, 2018/ Ieva Visockienė

Knygos.lt blogas: Su kokiomis problemomis šiandien susiduria paauglys ir kaip reikėtų jas spręsti?

Menai ir skaitiniai
Su kokiomis problemomis šiandien susiduria paauglys ir kaip reikėtų jas spręsti?

Keičiasi laikai, keičiasi žmonės, keičiasi net ir idėjos, kurios mums atrodo priimtinos. Žmonės visą savo gyvenimą mėgina susitaikyti su pokyčiais, kurie vyksta visuomenėje, o kur dar pokyčiai, kurie metams bėgant vyksta žmogaus viduje. Vienas sudėtingiausių laikotarpių žmogaus gyvenime visada buvo paauglystė. Taip ir dabar. Tai laikas, kai visai netikėtai pradedame nesutarti su savimi, pykti ant…The post Su.

kovo 14, 2018/ Knygos.lt

Knygos.lt blogas: Nadios Murad sekso vergijos ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija

Menai ir skaitiniai
Nadios Murad sekso vergijos ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija

Nadia Murad – žmogaus teisių aktyvistė, nominuota Nobelio taikos premijai, apdovanota Vaclavo Havelo žmogaus teisių ir Andrejaus Sacharovo premijomis, pirmoji Jungtinių Tautų Prekybos žmonėmis aukų orumo geros valios ambasadorė. 2014 metais „Islamo valstybė” užpuolė Nadios Murad gimtąjį jazidų (kurdų religinė mažuma) kaimelį šiaurės Irake ir jos, 21 metų moksleivės, gyvenimas sudužo į šipulius. ISIS.

kovo 13, 2018/ Knygos.lt

Šiukšlynėlis: 934(33) Mario Vargas Llosa “Penki kampai”

Menai ir skaitiniai

Mario Vargas Llosa “Penki kampai” Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: šio Nobelio premijos laureato knyga “Bjaurios mergiotės išdaigos”, buvo tapusi mano metų geriausia, tad nieko keisto, kad norėjau perskaityti ir naujausią išverstą (visas kitas keturias, žinoma, skaičiau)..

kovo 11, 2018/ Salomėja

pegaso šnabždesys: konspiracijos dokumentika arba 99 metai po įvykio

Menai ir skaitiniai
konspiracijos dokumentika arba 99 metai po įvykio

Iš karto pamačiusi Liudo Mažylio knygą žinojau, kad turiu ją perskaityti. Nujaučiau, kad turbūt bus ne visai tai, ko tikiuosi, bet smalsu pažiūrėti ką jis prikurpė buvo labai. Tai ką galiu pasakyti – perskaičiau greitai ir buvo gana įdomu, bet tokio tipo postmodernizmo lietuvių literatūra man niekada nebuvo labai prie širdies, taigi toli gražu nelikau sužavėta. Labai fragmentiškas, chaotiškas ir sunkiai.

kovo 11, 2018/ konstanta

valiuke.lt: Nathan Filer „Skausmingas krytis”

Menai ir skaitiniai
Nathan Filer „Skausmingas krytis”

Aš sakau: Kadangi visą gyvenimą mėgau ir tebemėgstu skaityti, esu kažkiek išlepus. Vis dažniau man knygų siužetai pasirodo „tas pats per tą patį“. Suprantu, kad žmonės rašo apie tai kaip gyvena, ką mato arba apie tai, kas galėtų būti (fantastika) ir principe kitaip negali būti, todėl vis jaučiu, kad noriu kažko pati nežinau ko. Ši … Toliau skaityti "Nathan Filer „Skausmingas krytis”"

kovo 10, 2018/ Vilma Valiuke

Perskaičiau: Przemysław Wechterowicz „Apkabink mane“

Menai ir skaitiniai
Przemysław Wechterowicz „Apkabink mane“

Skaitymas vaikui man yra vienas tų dalykų, kurių labai laukiau dar ilgokai prieš tapdama mama. Žinoma realybėje vaizdas visai kitoks nei piešiau savo vaizduotėje ir to idiliško vaizdelio kuomet laimingas vaikas lovoje atidžiai klausosi pasakos dar matyt teks ilgai laukti. Dabar mano septynių mėnesių Ąžuolas klausosi (jei iš vis klausosi, tinkamo momento tenka paieškoti) labai trumpą laiką ir visais įmanomais būdais.

kovo 8, 2018/ Ieva Visockienė

pegaso šnabždesys: pavėluoti knygų mugės atgarsiai

Menai ir skaitiniai
pavėluoti knygų mugės atgarsiai

Praėjo jau kuris laikas nuo knygų mugės, o aš vis neturėjau laiko prisėsti ir parašyti komentaro ir aptarti gėrybių. Nors gal ir gerai, nes jau nuvilnijo visas šurmulys ir gal netgi bus įdomu prisiminti ir apsvarstyti tam tikrus jos apsektus. Kalbant apie knygų mugę aš vis ryškiai matau dvi stovyklas – viena kiekvienais metais važiuoja, vis prisiperka maišus knygų reikia jų ar nereikia ir negali suprasti kaip.

kovo 8, 2018/ konstanta

pegaso šnabždesys: mokslas vs religija arba kilmė

Menai ir skaitiniai
mokslas vs religija arba kilmė

Laikau save gana didele Dan Brown gerbėja. Tiesa, skaičiau tik jo simbolistinę Roberto Lengdono seriją, bet ja labai žaviuosi – greito tempo, labai įtraukiantys nuotykių romanai, keliantys stiprius disputus su savimi. Tačiau visi trilogijos tęsiniai – tiek „Inferno“, tiek „Kilmė“ gerokai silpnesni ir kitokie, nors bendrą stilių ir išlaiko. Mokslas ir religija visada yra esminiai Roberto Lengdono knygų.

kovo 7, 2018/ konstanta

Perskaičiau: Vaiva Rykšaitė “Kostiumų drama”

Menai ir skaitiniai
Vaiva Rykšaitė “Kostiumų drama”

Kostiumų drama – antrasis Vaivos Rykšaitės romanas ir antroji autorės knyga mano rankose. Pernai susižavėjusi Trisdešimt, nusprendžiau susipažinti ir su ankstesniais rašytojos darbais. Nors Kostiumų drama didelio įspūdžio nepadarė, tačiau nenusivyliau ir santykį su autorės kūryba išlaikau tokį patį – Vaivos Rykšaitės rašymo stilius, humoro jausmas ir pasaulio suvokimas man artimas, tad nedvejodama.

kovo 2, 2018/ Ieva Visockienė

Knygos.lt blogas: Meilės romanas MŪSŲ ŠIRDŽIŲ CHEMIJA – taip mylėję tikrai esate ir jūs

Menai ir skaitiniai
Meilės romanas MŪSŲ ŠIRDŽIŲ CHEMIJA – taip mylėję tikrai esate ir jūs

Krystal Sutherland parašytas meilės romanas paaugliams „Mūsų širdžių chemija“, panašu, drąsiai gali būti pavadintas vienu šiuolaikiškiausių šio žanro kūrinių. Čia nėra jokių rožinių svajonių, Disnėjaus princesių ir princų, nepamatuojamos prabangos ar perdėto herojiškumo. Jei reikėtų apibūdinti paprastai – ši knyga kaip „Gossip Girl“ serialas, tik kur kas tikroviškesnis ir ne toks prabangus..

kovo 1, 2018/ Knygos.lt

pegaso šnabždesys: tas nuostabus pasaulis arba pamaina

Menai ir skaitiniai
tas nuostabus pasaulis arba pamaina

Ne kiekvieną dieną rasi trilogiją, kurios viduryje – priešistorė, ir tai mane kiek baugino – imti ir dabar skaityti tai, kas buvo prieš. Ypač prisiskaičius neigiamų komentarų, dažnai rekomendavusių išvis šitą knygą praleisti. Bet aš niekaip neleisčiau sau paimti trečios dalies neperskaičiusi antros ir džiaugiuosi savo sprendimu.Man šitos priešistorės reikėjo. Suerzino pirmosios knygos pabaigoje lyg ir.

vasario 28, 2018/ konstanta

valiuke.lt: Ruta Sepetys „Tarp pilkų debesų”

Menai ir skaitiniai
Ruta Sepetys „Tarp pilkų debesų”

Aš sakau: Šią knygą norėjau perskaityti nuo senų senovės, o dar kai išgirdau apie ekranizaciją, tai suskubau, nes laikausi auksinės taisyklės pirmiau knyga, o tada filmas. Holokausto tema įtraukia, nors atrodo skaičiau visokiausių istorijų, girdėjau pasakojimų, bet ta kova tarp žmogiškumo ir nužmogėjimo yra visada aktuali. Beskaitant atrodo, kad per trėmimą žmonės parodydavo daugiau atjautos, … Toliau.

vasario 28, 2018/ Vilma Valiuke

Knygos.lt blogas: LEONARDAS DA VINČIS: faktai, kurių jūs greičiausiai dar nežinojote

Menai ir skaitiniai
LEONARDAS DA VINČIS: faktai, kurių jūs greičiausiai dar nežinojote

Išvardyti bent kelis darbus, kuriais pagarsėjo Leonardas da Vinčis, ko gero, galėtų kiekvienas. Tačiau genialios asmenybės gyvenimo nuopelnai buvo kur kas daugiau nei meno šedevrai „Mona Liza“ ir „Paskutinė vakarienė“. Pristatome YPATINGĄ NAUJIENĄ – išsamiausią visų laikų LEONARDO DA VINČIO biografiją, užkariavusią pasaulio knygynų TOP sąrašų viršūnes ir smalsių skaitytojų širdis. NETRUKUS geriau.

vasario 27, 2018/ Knygos.lt

Šiukšlynėlis: 933(32) Michael Katz Krefeld „Sekta“

Menai ir skaitiniai

Michael Katz Krefeld „Sekta“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Pastaruoju metu arba Danija tapo labai madinga, arba aš ją visur dėl tam tikrų aplinkybių matau. Danų autoriai, knygelės apie Danus, straipsniai žurnaluose apie tą šalį ir net įvairios reklamos kviečiančios aplankyti.

vasario 24, 2018/ Salomėja

Šiukšlynėlis: 932(31) Alessandro Baricco „Be kraujo“

Menai ir skaitiniai

Alessandro Baricco „Be kraujo“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Kartais juokauju, kad Baricco knygas galima skaityti dėl skaičiaus. Pvz., keturios per dieną būtų vieni niekai. Kelios dešimtys koncentruotų puslapių, kurie parašyti itin sklandžiai, taupant žodžius, atsisakant.

vasario 24, 2018/ Salomėja