MENAI IR SKAITINIAI

valiuke.lt: KETURI

Menai ir skaitiniai
KETURI

Daug blogerių naujuosius metus laiko atskaitos tašku, kai nori pasidalinti atradimais, nusivylimais ir naujais tikslais. Mano atskaitos tašku jau ne vienerius metus yra sausio 15. Simboliškas tapo 2014 sausis, kuomet palydėjus tryliktuosius sėdau rašyti tinklaraščio, norėdama įsipūsti kažko naujo į savo gyvenimą. Dalinausi kuo gyvenu, ką matau ir jaučiu bei ką skaitau. Ketveri metai. Nėra … Toliau skaityti "KETURI"

sausio 15, 2018/ Vilma Valiuke

Obuolienė: 2017

Menai ir skaitiniai
2017

Daug ką praleidau, tyčia ar netyčia, kur plaukė juodas piktas mėnulis, ir liko šis tas, šitaip ir štai dar taip. Kitiems metams nekėliau tikslo gerti daugiau vandens. Kitais metais reikia daugiau stebėti ir, svarbiausia, matyti. Tai mano oras ir vanduo.   – Blogai nusivalei makiažą, – mes kalbėjomės su Medžiu net vonioje, kol valiausi dantis. […]

sausio 15, 2018/ Julija

Obuolienė: Puikus ir naujas

Menai ir skaitiniai

Šlumštelėjus serotonino kiekiui žemyn, mokausi viską priimti iš naujo. Suprantu, ko niekada neturėsiu, ko visada norėsiu ir ilgėsiuosi. Kartūs pelenai gerklėje ir neskaniai kvepiantys pirštai, kurie šiek tiek virpčioja. “But I don’t want comfort. I want God, I want poetry, I want real danger, I want freedom, I want goodness. I want sin“, – laukinio […]

sausio 15, 2018/ Julija

Šiukšlynėlis: 923(22) Neil Gaiman „Niekurniekada“

Menai ir skaitiniai

Neil Gaiman „Niekurniekada“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Aš skaičiau ne vieną Neil Gaiman knygą, bet jis tikrai nepretenduoja tapti mano mylimiausiu autoriumi. Taip pat galiu pasakyti, kad nė viena tų knygų nebuvo kažkuo mane nuvylusios, nebuvo taip, kad reiktų kankintis,.

sausio 14, 2018/ Salomėja

valiuke.lt: Beata Tiškevič „Vyvenimas“

Menai ir skaitiniai
Beata Tiškevič „Vyvenimas“

Aš sakau: Beatos Tiškevič pristatinėti nereikia, ji šiuo metu girdima ir matoma asmenybė, tiek per TV ekranus, tiek radijo bangomis, tiek tekstais feisbuke. Laiko klausimas tebuvo kada ji išguldys mintis ir gyvenimišką patirtį knygoje. Jos tekstai gydo. Paliečia kažkokį sustabarėjusį randą, primena apie patirtus jausmus, situacijas ir kuomet pamatai visa tai išrašyta svetimo žmogaus tekste, … Toliau skaityti.

sausio 14, 2018/ Vilma Valiuke

Perskaičiau: J. K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne “Haris Poteris ir prakeiktas vaikas”

Menai ir skaitiniai
J. K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne “Haris Poteris ir prakeiktas vaikas”

„Tai knyga, kurios labai laukė visas gausus Hario Poterio fanų būrys. Iš pirmo žvilgsnio Hario Poterio istorija vaikiška, tačiau su šiuo pasakojimu užaugo jau kelios kartos gerbėjų, kurie dabar jau patys augina vaikus. Dėl šios priežasties jau suaugę skaitytojai laukė istorijos tęsinio ne ką mažiau, o gal netgi dar labiau nei vaikai ar paaugliai. Pati būdama 29 metų savo bendraamžių tarpe turiu labai daug ir kur.

sausio 13, 2018/ Ieva Visockienė

Šiukšlynėlis: 922(21) Peter May „Juodasis namas“

Menai ir skaitiniai

Peter May „Juodasis namas“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: paburnosiu ne visai į temą. Kadaise labai mėgau el. parduotuvę knygos.lt, bet po to jie išprotėjo ir užuot skatinę mane kažką pirkti, paleido pop-up’us, kurie iššokdavo ir nukreipinėdavo mane iš doros (noriu.

sausio 10, 2018/ Salomėja

valiuke.lt: Vadim Zeland „Nepasiduok sistemai. Laisva ir švari sąmonė“

Menai ir skaitiniai
Vadim Zeland „Nepasiduok sistemai. Laisva ir švari sąmonė“

Aš sakau: Pirkimo beprotybė. Prieš gerą pusmetį besistumdydama alkūnėm, priartėjus prie lentynos, per knygų išpardavimą čiupau knygas. Nu ir pagriebiau variantą. Mane kurį laiką domina medijų, socialinių tinklų, interneto įtaką žmogaus savijautai, asmenybei ir bendravimui. Kažkaip nutiko, jog man pasirodė, jog ši knyga bus apie tai. Kuomet pradėjau skaityti buvo jausmas toks, kai ateini į … Toliau skaityti.

sausio 10, 2018/ Vilma Valiuke

Šiukšlynėlis: 921(20) Ruta Sepetys „Druska Jūrai“

Menai ir skaitiniai

Ruta Sepetys „Druska Jūrai“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai:  dar viena labai greitai perskaitoma knyga, nors jos turinys jautresnius gali šokiruoti. Iš esmės istorija pasakoja apie vieną Antrojo Pasaulinio karo pabaigos fragmentą, kuriam įvairios knygos (filmai) skiria gana mažai.

sausio 8, 2018/ Salomėja

pegaso šnabždesys: late night show arba vėlyvasis šou

Menai ir skaitiniai
late night show arba vėlyvasis šou

Metus pradedu nuo lengvesnių kūrinių ir pirmas jų – detektyvas su trilerio elementais susiskaitė puikiai. „Vėlyvasis šou“ – naujausias detektyvų autoriaus Michael Connely detektyvas, pirmoji serijos apie jauną ir labai užsidegusią, bet neįvertintą ir naktinėje pamainoje dirbančią detektyvę, dalis. Autorius matomai prikepė daug trilerių, jie eina serijomis, kurių viena susideda iš 20 knygų, o dar yra ir.

sausio 7, 2018/ konstanta

Šiukšlynėlis: 920(19) Kathleen Tessaro “Mergina iš antikvariato”

Menai ir skaitiniai

Kathleen Tessaro “Mergina iš antikvariato” Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: šios autorės knygos (aš dar skaičiau „Kvepalų kolekcionierę“) įdomios tuo, kad neblogai nupiešia laikmetį. Pvz., čia veiksmas vyksta sausojo įstatymo laikais JAV. Ir dar man patinka, kad istorijos.

sausio 5, 2018/ Salomėja

Perskaičiau: Hannah Kent “Gerieji žmonės”

Menai ir skaitiniai
Hannah Kent “Gerieji žmonės”

„Pristatant Hannah Kent “Geruosius žmones”, šalia tokių vaizdingų epitetų kaip “reto grožio grynuolis”, nuolat minima pirmoji autorės knyga “Paskutinės apeigos”. Šis kūrinys pelnė autorei begales pagyrų ir visuotinį pripažinimą, bei greičiausiai ir atsakomybę nenuleisti kartelės ateityje. Su pirmąja autorės knyga man susipažinti neteko, tad priešingai nei daugelis pažintį su rašytoja pradėjau nuo.

sausio 5, 2018/ Ieva Visockienė

Šiukšlynėlis: 919(18) Ruta Sepetys „Tarp pilkų debesų“

Menai ir skaitiniai

Ruta Sepetys „Tarp pilkų debesų“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: pagaliau ir aš skaičiau šią populiarią knygą. Ar man patiko? Taip, lengvai ir greitai skaitoma bei svarbi knyga, ypač užsienio skaitytojams, kuriems kaip suprantu ji ir parašyta. Labai norisi vakarų pasauliui.

sausio 5, 2018/ Salomėja

valiuke.lt: Teal Swan „Šešėliai prieš aušrą: pamilkite save ir tamsiausių išgyvenimų laikais raskite vidinę šviesą“

Menai ir skaitiniai
Teal Swan „Šešėliai prieš aušrą: pamilkite save ir tamsiausių išgyvenimų laikais raskite vidinę šviesą“

Aš sakau: Kas jau skaito mano knygų blog‘ą tai jau turbūt nenustemba, kad aš visai nespjaunu į motyvacines – savipagalbos, koučingines (koks tai keiksmažodis patapo) knygas. Dalis jų būna vienadienė graži pasaka kaip galim turėt viską, kitos padeda surasti kaltus – dėl visų savo suaugėliškų bėdų kaltinti tėvus, yra tokių, kurios bando auginti titaną, kuris … Toliau skaityti "Teal Swan „Šešėliai.

sausio 5, 2018/ Vilma Valiuke

pegaso šnabždesys: 2017 knyginė ataskaita

Menai ir skaitiniai
2017 knyginė ataskaita

Kaip man patinka paskutės metų dienos su visu tuo senų metų užbaigimu, kuris supa iš visų pusių. Ypač nuostabiai tai matyti tarp skaitytojų, skaičiuojančių savo šiais metais perskaityus puslapius ir dedančius knygas į lentynėles. Paskutinią 2017 metų dieną štai ir aš imuosi to paties ir einu pamedituoti su šiais skaitymo metais, kurie šiemet visai nuėjo šuniui ant uodegos. Buvau pernai išsikėlusi du tikslus -.

gruodžio 31, 2017/ konstanta

valiuke.lt: Andrius Tapinas „Vilko valanda“

Menai ir skaitiniai
Andrius Tapinas  „Vilko valanda“

Aš sakau: Visi turim kažkokių filmų ar knygų sąrašą, kuriuos visi matę, skaitę tik ne patys. Mano viena iš šio sąrašo knygų Tapino „Vilko valanda“. Vis gulėjo ir laukė savo momento kuomet užeis tinkama nuotaika, bet tiesiog nusprendžiau perskaityti nesulaukus didelio įkvėpimo, nes kiek gi tempti galima. Taip jau simboliškai sutapo su metų pabaiga, kai … Toliau skaityti "Andrius Tapinas „Vilko valanda“"

gruodžio 30, 2017/ Vilma Valiuke

Šiukšlynėlis: 918(17) John Curran „Slaptosios Agathos Christie užrašų knygelės: penkiasdešimt detektyvinių siužetų kūrimo metų“

Menai ir skaitiniai

John Curran „Slaptosios Agathos Christie užrašų knygelės: penkiasdešimt detektyvinių siužetų kūrimo metų“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Šią knygą labai netikėtai gavau dovanų, tad prisėdau ir perskaičiau. Realiai aš nesu didelė gerbėja istorijų apie rašytojus, jų.

gruodžio 28, 2017/ Salomėja

pegaso šnabždesys: (ne)bepročiai, arba 22-oji išlyga

Menai ir skaitiniai
(ne)bepročiai, arba 22-oji išlyga

 Juodųjų karinių komedijų ankščiau kažkaip privengiau, kas lygtai nutiko ir be pastangų, nes jos turbūt nepakliūdavo į akiratį. Šiemet perskaičiau net dvi. Pirmoji Vonneguto “Skerdykla Nr. 5” paliko labai gerą įspūdį. Tačiau nors romanas tikrai patiko, paties žanro neprisijaukinau 100 procentų ir prisibijojau (20)17 iššūkyje karinės tematikos kategorijoje įrašytos “22-osios išlygos”, bet kad jau.

gruodžio 27, 2017/ konstanta

Šiukšlynėlis: 917(16) Nele Neuhaus „Moteris, kurios nekentė“

Menai ir skaitiniai

Nele Neuhaus „Moteris, kurios nekentė“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Skelbiu šį detektyvą Kūčių knyga, nes pradėjau skaityti laukdama vakarienės, o pabaigiau po jos. Šiaip, kažkaip, labai įtraukė. Žinau, kad ši autorė ne visiems limpa, pvz., mano vyras neįsitraukė į.

gruodžio 26, 2017/ Salomėja

Šiukšlynėlis: 916(15) Douglas Adams „Restoranas visatos pabaigoj“

Menai ir skaitiniai

Douglas Adams „Restoranas visatos pabaigoj“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Kažkaip per šventes nelabai yra ką veikti, tik gulinėti ir skaityti, tad gaunasi taip, jog neaprašytų įspūdžių krūva tik auga auga ir va bandau kažkaip pasivyti. Prisipažinsiu, kad aš nežinojau, kad.

gruodžio 26, 2017/ Salomėja