MENAI IR SKAITINIAI

Šiukšlynėlis: 879(49) Eve Chase „Juodųjų Triušių dvaras“

Menai ir skaitiniai

Eve Chase „Juodųjų Triušių dvaras“ Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Mano nuolatiniai skaitytojai, jau seniai turėjo pastebėti, kad mano skonis knygoms yra absoliučiai eklektiškas. Nuo Bridžitos Džouns nuotykių iki Murakamio veikėjų. Nuo Markesio realybės iki young adult.

liepos 25, 2017/ Salomėja

Mama su Knyga: Knygos vaikams. Lina Žutautė - Kakė Makė ir supertėčio diena

Menai ir skaitiniai
Knygos vaikams. Lina Žutautė - Kakė Makė ir supertėčio diena

“Kakė Makė ir supertėčio diena” tai nuotaikinga istorija apie smagią superdieną, kurią Kakė Makė praleido su tėčiu ir kokius nuotykius jiedu patyrė.

liepos 25, 2017/ Jurgita Dzikienė

Obuolienė: Lėta valtimi į Vakarus

Menai ir skaitiniai
Lėta valtimi į Vakarus

Jei ne milijonas aplinkybių, nesikelčiau sekmadienį anksčiausiai, kuomet dar niekas nesiruošia bažnyčion, o varnų pulkas dar net negalvoja traukti į miesto pakraščius, ir bent trumpam nebūčiau įsileidusi į plaučius daugybės laimės dalelyčių – tai ne miesto dulkės, ne ofiso ertmėse girdimas mygtukas tarškėjimas – tai jūros kvapas, palinkusios pušys, tas sūrus skonis burnoje, tyla, prie […]

liepos 24, 2017/ Julija

Šiukšlynėlis: 878(48) Lauren Oliver „Panika“

Menai ir skaitiniai

Lauren Oliver „Panika“ Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Kartais knygų pasirinkimas tiesiog turi istoriją. Buvau su vyru garaže ir kol jis buvo rankas sukišęs į motociklą, aš skaitinėjau interentą. Kai jau viskas nusibodo prisiminiau Milžinas.lt ir sugalvojau paskaityti ką nors.

liepos 23, 2017/ Salomėja

Šiukšlynėlis: 877(47) Station Eleven „Vienuolikta stotis“

Menai ir skaitiniai

Station Eleven „Vienuolikta stotis“ Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Seniai norėjau paskaityti šią knygą, nes paprasčiausiai esu pasaulio pabaigos žanro gerbėja. Ir skaitau ką randu, apie ką išgirstu, sužinau. Beje, dar ir šios knygos viršelis man yra vienas gražiausių.

liepos 23, 2017/ Salomėja

valiuke.lt: Julia Cameron „Kūrėjo kelias. Praktinės kūrybingumo pamokos“

Menai ir skaitiniai
Julia Cameron „Kūrėjo kelias. Praktinės kūrybingumo pamokos“

Aš sakau: Ši knyga nėra sensacinga naujiena, kuriančių ir skaitančių žmonių tarpe ji dažnai aptariama, tai iš jų ir sužinojau apie ją. Matytos citatos ir geros nuomonės paskatino paskaityti, nes ir man tai aktualu. Dalį laiko savo gyvenime praleidžiu fotografuodama, todėl iš knygos tikėjausi daug asmeninės naudos. Knyga yra praktinio pobūdžio, temos suskirstytos į 12 … Toliau skaityti "Julia Cameron.

liepos 20, 2017/ Vilma Valiuke

Mama su Knyga: #10 Jolita Herlyn "Trys mano vieninteliai"

Menai ir skaitiniai
#10 Jolita Herlyn

Jolitos Herlyn "Trys mano vieninteliai" kūrinys - tai "Svaigulio" priešistorė. Ši istorija tarsi santykių ir jausmų lego dėžė: statomos pilys, griaunami namai, veikėjai keldinami iš vieno statinio į kitą lyg neturėdami teisės priešintis.

liepos 20, 2017/ Jurgita Dzikienė

Skaitymo valandos: Giunteris Veizenbornas „Dienoraštis“

Menai ir skaitiniai
Giunteris Veizenbornas „Dienoraštis“

Giunteris Veizenbornas Vasaros atostogos geros tuo, kad visą laisvą laiką be jokios sąžinės graužaties galima skirti skaitymui. Nėra jokio knygų pasirinkimo ribotumo (nebent, žinoma, į rankas įteiktas privalomos literatūros sąrašas – tokiu atveju siunčiu supratingą šypsnį), taigi galima skaityti tai, ko tik tą akimirką užsigeidžia širdis. Šitokios sąlygos daug džiaugsmo atnešė vieną tvankią popietę,.

liepos 19, 2017/ Aušrinė

Šiukšlynėlis: 876(46) Ruth Ware „Tamsioje tamsioje girioje“

Menai ir skaitiniai

Ruth Ware „Tamsioje tamsioje girioje“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Šie laikai yra gėris. Užpraeitą savaitę išvažiavome į Anykščius. Įsidėjau skaityklę, bet kempinge vyras pasiskundė, kad pamiršo savąją. Paskolinau. Pati išsitraukiau telefoną, įsijungiau.

liepos 18, 2017/ Salomėja

Gatvės meno galerija: Gidas po spalvingąjį brazilų „Os Gemeos“ pasaulį

Menai ir skaitiniai
Gidas po spalvingąjį brazilų „Os Gemeos“ pasaulį

„Os Gemeos“ išvertus iš portugalų kalbos reiškia dvyniai. Taip visam pasauliui prisistato gatvės menininkai iš Brazilijos – dvyniai Gustavo ir Otavio Pandolfo. Šie menininkai kelis kartus lankėsi Lietuvoje, tad susipažinkime su jais iš arčiau.

liepos 18, 2017/ Kristina Kurilaitė

Obuolienė: Timestamp

Menai ir skaitiniai
Timestamp

– Pagarsink šitą dainą, – pasigirdo man už nugaros. Oda kvepiančiame salone jis glostė savo būsimos žmonos ranką, aš, negirdėdama savęs, dairiausi trumpai tai kairėn, tai dešinėn. Kas savaitgalį mano kompanija keičiasi kelis kartus per dieną. Vieną savaitgalį net atslinko visa naikinanti migrena. Šeštadienį vaikštai lėčiau. Pamiršti, kad būna telefonų. Balandžiai, kaip Hičkokui paliepus,.

liepos 16, 2017/ Julija

Mama su Knyga: #9 Jolita Herlyn "Svaigulys"

Menai ir skaitiniai
#9 Jolita Herlyn

“Svaigulys” tikrų tikriausia moteriška knyga, puikiai tinkanti į vasaros skaitinių sąrašą ir, manau, nepaliks abejingos nei vienos skaitytojos: vienos peiks, kitos sukios galvas negalėdamos patikėt, o dar kitos sakys “kaip aš ją suprantu.”.

liepos 13, 2017/ Jurgita Dzikienė

Mama su Knyga: Knygos vaikams. Kotryna Zylė - Didžioji būtybių knyga

Menai ir skaitiniai
Knygos vaikams. Kotryna Zylė - Didžioji būtybių knyga

Kotryna Zylė“Didžioji būtybių knyga”Visai neseniai skaičiau (gaila, nepamenu kur), kad dabar populiaru vaikiškose knygose įterpti įvairias lietuvių mitologines būtybes, tačiau dažnai jos būna netinkamai panaudotos, neįsigilinant į kilmę ir tikslias reikšmes. Susimąsčiau pati. Iš vaikystėje mėgtų pasakų tikrai pamenu baubus, raganas, milžinus, laumes, kaukus. Lyg ir suvokiu kokiame kontekste jie buvo.

liepos 11, 2017/ Jurgita Dzikienė

valiuke.lt: Colleen McCullough „Erškėčių paukščiai“

Menai ir skaitiniai
Colleen McCullough „Erškėčių paukščiai“

Aš sakau: Ši knyga nepelnytai ilgai laukė kol bus perskaityta. Atidėliojau ją skaityti dėl storio, nes tai į pliažą nepasiimsi tokios storos, į kelionę ir gi, tai vis ką kitą pačiumpu paskaityti, kol galų gale nusprendžiau nėra ko čia marinuotis, reikia imtis pagaliau. Nepasakyčiau, kad skaičiau ir visą laiką buvo intriga, tai ne detektyvas, kas … Toliau skaityti "Colleen McCullough „Erškėčių paukščiai“"

liepos 10, 2017/ Vilma Valiuke

Skaitymo valandos: Markus Zusak „Knygų vagilė“

Menai ir skaitiniai
Markus Zusak „Knygų vagilė“

Markusas Zusakas  „Knygų vagilės“ anotacijos pastaba „Jūs mirsite“ nėra priminimas ar grasinimas. Tai veikiau perspėjimas, nes skaitant gana ilgą (544 psl. siekiančią) istoriją, širdis keliskart sudūžta į milijoną šipulių. Kaip visada, tam nutikus nepasigirsta joks garsas, tik šį kartą dėl visai kitos priežasties – jį nustelbia romano puslapiuose krintančių bombų griausmas. .

liepos 10, 2017/ Aušrinė

Šiukšlynėlis: 875(45) Harlan Coben „Nepažįstamasis“

Menai ir skaitiniai

Harlan Coben „Nepažįstamasis“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: Daugelis žino, kad aš mėgstu trilerius ir detektyvus. Kai paprašydavau rekomendacijų, tai pastoviai tarp jų šmėžuodavo Coben pavardė. Nieko nebuvau skaičiusi, bet vis girdėjau ir girdėjau liaupses, kol vieną.

liepos 9, 2017/ Salomėja

Šiukšlynėlis: 874(44) Emma Haughton „Dabar tu mane supranti“

Menai ir skaitiniai

Emma Haughton „Dabar tu mane supranti“ Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems). Mano komentarai: šiuo metu vyksta kažkoks bibliotekų skaitymo iššūkis, kurio metu, man regis, yra vienas iš iššūkių pasirinkti bet kokią knygą iš lentynos. Su šia aš pasielgiau panašiau. Dūriau pirštu, nieko.

liepos 9, 2017/ Salomėja

valiuke.lt: Michail Bulgakov „Meistras ir Margarita“

Menai ir skaitiniai
Michail Bulgakov „Meistras ir Margarita“

Aš sakau: Nors esu žmogus, kuris skaito, bet kai kalba pasisuka apie klasikinę literatūrą imu rausti, keisti temą, kažką vapėti, nes nepapuola klasika į mano rankas, neatrandu laiko ir kažkaip linkstu prie šiuolaikinės literatūros, todėl laikas nuo laiko esu nutarus sau įsispirti į minkštąją, ir paskaityti klasikos, nors minimaliai. Ironiška nes mano tėvų namų bibliotekoje … Toliau skaityti "Michail Bulgakov.

liepos 6, 2017/ Vilma Valiuke

Mama su Knyga: #8 Vilius Kočiubaitis "Afganistano daktaras"

Menai ir skaitiniai
#8 Vilius Kočiubaitis

Vilius Kočiubaitis“Afganistano daktaras”Perskaičius šios knygos anotaciją tapo aišku, kad tai sudėtingas kūrinys, o pozityvumo atseikėta bus itin kukliai. Vis gi Afganistanas asocijuojasi su karu, pavojais, baimėmis, skurdžiai gyvenančiais žmonėmis. Anot autoriaus, šioje knygoje daug autentiškų įvykių, aplinkybių, vietovių ir žmonių. “Neįmanoma parašyti knygos apie Afganistaną ten negyvenus.” - teigia.

liepos 6, 2017/ Jurgita Dzikienė

kinomaistas.lt: Christopherio Nolano „Diunkerkas“ pasakos tris istorijas vienu metu

Menai ir skaitiniai
Christopherio Nolano „Diunkerkas“ pasakos tris istorijas vienu metu

Christopherio Nolano istorinė veiksmo drama „Diunkerkas“, kuri kino teatrų ekranus pasieks jau liepos 21 dieną, patenka į labiausiai laukiamų šių metų filmų sąrašus. Spėjęs pasaulį užkariauti tokiais filmais kaip „Tamsos riteris“, „Pradžia“ ir „Tarp žvaigždžių“, šįkart režisierius žada prasmingą istoriją, kurią žiūrovams pasakos aktoriai Tomas Hardy, Markas Rylance’as, Cillianas Murphy ir.

liepos 5, 2017/ Rasa Barčaitė