LEGENDA

Rokiškis Rabinovičius: Mokslas ir pseudomokslas Sovietų Sąjungoje

Sovietų Sąjungos mokslą valdė ideologija ir politika, persimaišiusi su tiesiog nevėkšliškų aktyvistų kliedesiais ir nuolatinėmis valdžios veikėjų intrigomis. Todėl mokslinė realybė egzistavo tik tiek, kiek jai leisdavo egzistuoti režimo ideologai. Jei kažkokiems ideologams ka nors nepatikdavo, jie pareikšdavo, kad kokia nors mokslinė kryptis esą yra pseudomokslas – o jau tada tuos menamo pseudomokslo.

sausio 30, 2017/ Rokiškis Rabinovičius

Danielius Goriunovas: Kur susipažinti su naujais žmonėmis? Apklausos rezultatai.

Dienos tikslas: 357 žodžiai. Parašyta: 893.   Foto autorė Agne * (lietuvaitė, debesylietė) Prieš kurį laiką nusprendžiau atliktą apklausą tarp savo draugų: Kur galima susipažinti su naujais, įdomiais žmonėmis? .Ir, be didelių įžangų – štai jų pasiūlymai. Inga Betuza-Bertuza: Zen studijoje, pasirenkant patinkančią veiklą – tapyba ant šilko, mandalos ir kitokia saviraiška. Petras Kasiulynas:.

sausio 30, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: Debesyla: Paprastumo iššūkis + Vieninteliai 152 daiktai, kuriuos turiu

Dienos tikslas: 354 žodžiai. Parašyta: 1388. Skaityk: http://debesyla.lt/paprastumo-issukis/ Paprastas, DanieliusThe post Debesyla: Paprastumo iššūkis + Vieninteliai 152 daiktai, kuriuos turiu appeared first on Danielius Debesyla.

sausio 29, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: Keli eksperimentai, kuriuos aš išbandžiau (Ir štai, ką patyriau)

Dienos tikslas: 350 žodžiai. Parašyta: 386.   Foto autorė Agne * (lietuvaitė, debesylietė) Aš jau penktus metus keliu sau įvairius iššūkius. Bet, ei – žinau, kad tau tai ne naujiena, tai turbūt ir nesikartosiu. Tik noriu pasidalinti trumpučiais pastebėjimais apie savo buvusius eksperimentus. Žvaigždutėmis žymiu sudėtingumą. Gyvenimas be laikrodžio kambaryje (*) Nuo 2013 metų vasaros pradžios. Patartas.

sausio 28, 2017/ Danielius Goriunovas

Rokiškis Rabinovičius: Štirlico likimas. Istorija, kurios jūs nežinojote.

Vienas draugas man mestelėjo mintį, kad parašyčiau apie Štirlicą. Tą patį naujai kartai visiškai nežinomą, tačiau senąjai kartai taip gerai pažįstamą herojų iš filmo „Septyniolika pavasario akimirkų“, kad tiesiog pusės šio straipsnio nei nereiktų rašyti, jei žinočiau, kad mane skaito tik mano amžiaus ar vyresni žmonės. Savo laiku absurdiški, filmo naratyvus pamėgdžiojantys anekdotai apie Štirlicą.

sausio 28, 2017/ Rokiškis Rabinovičius

Rokiškis Rabinovičius: Šiek tiek apie didžiuosius sovietinius pasiekimus

Sovietų Sąjunga išties buvo supervalstybė. Ne todėl, kad ji būtų buvusi kažkuo gera, o tiesiog ji turėjo begalinius gamtos išteklius ir daugybę žmonių. Visa kita buvo tiesiog begalinis smurtas, apvilktas begaline sovietine propaganda, daugybė vagysčių ir vergiškas begalės žmonių darbas. Apie vagystes aš parašysiu gal kokį kitą kartą, bet šiandien – tiesiog truputis apie kai kuriuos SSRS […]

sausio 27, 2017/ Rokiškis Rabinovičius

Danielius Goriunovas: Dienoraščiai iš mėnesio be interneto: „Tai turbūt buvo geriausias visų laikų iššūkis“

Dienos tikslas: 347 žodžiai. Parašyta: 513.   Foto autorė Agne * (lietuvaitė, debesylietė) Tarp kitko: Šį dienoraštį rašiau gruodžio mėnesio be interneto metu. Šiandien pabaigiau, sutvarkiau ir rodau tau. Diena 2: Pirmas vakaras/naktis/rytas be interneto yra keistas. Jaučiuosi liūdnas, betikslis ir… Vienišas. Net pradėjau pergyventi bei baisiausiai liūdėti, kad neturiu merginos! (Kas yra juokinga.) Labai.

sausio 27, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: Dienoraščiai iš mėnesio be interneto: „Mintys nebepasimiršta taip greitai“

Dienos tikslas: 343 žodžiai. Parašyta: 344.   Foto autorė Agne * (lietuvaitė, debesylietė) Pradėjau pastebėti keistus dalykus. Šiandien dvylikta diena ir pastebėjau du dalykus, iš kurių vienas už kitą keistesnis. Tarp kitko: Šį dienoraštį rašiau gruodžio mėnesio be interneto metu. Šiandien pabaigiau, sutvarkiau ir rodau tau. Pirmasis: Nežinau, ar tai priskirti mėnesiui be interneto (gali būti, kad tai šio.

sausio 26, 2017/ Danielius Goriunovas

Rokiškis Rabinovičius: Gretai Kildišienei apginti

Ponai ir ponios, aš pasakysiu truputį gero, truputį apie tai, kad Greta Kildišienė irgi yra žmogus. Verta supratimo, verta atjautimo, verta šilumos. Ir neverta persekiojimų. Tiesiog paprastai, žmogiškai, empatiškai suvokiant viską. Ji išėjo iš Seimo. Jos nereikia pulti toliau, nes jau viskas. Ji išėjo. Mes visi darome klaidas. Mes kartais darome jas ir viskas. Paskui išmokstame […]

sausio 25, 2017/ Rokiškis Rabinovičius

Danielius Goriunovas: Dienoraščiai iš mėnesio be interneto: „Šiandien jaučiuosi laisvesnis“

Dienos tikslas: 340 žodžiai. Parašyta: 344.   Foto autorė Agne * (lietuvaitė, debesylietė) Interviu. Interviu. Interviu. Trečią dieną iš eilės dirbu su interviu ir jiems nėra galo – su jais stumiuosi velniškai lėtai. Ir, jei kas – šiandien septintoji mėnesio diena. Tarp kitko: Šį dienoraštį rašiau gruodžio mėnesio be interneto metu. Šiandien pabaigiau, sutvarkiau ir rodau tau. Imti interviu, tai.

sausio 25, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: Dienoraščiai iš mėnesio be interneto: „Nebūtų alkoholikų, jei visi turėtų internetą“

Dienos tikslas: 337 žodžiai. Parašyta: 356.   Foto autorė Agne * (lietuvaitė, debesylietė) Žmonės tampa alkoholikais, nes jie neturi interneto. Ir tai supratau šeštą rytą iš eilės atsibusdamas su nedingstančia marmuro kietumo rytine erekcija ir begaliniu noru pasimylėti su kokia mergina. Vakarais su šiuo akmeniu užmigdavau, rytais atsibusdavau. …Ir atleisk dėl atvirumo, bet tai į temą. Tuojau suprasi. Tarp.

sausio 24, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: Dienoraščiai iš gruodžio be interneto: „Mano darbas tapo kitoks“

Dienos tikslas: 333 žodžiai. Parašyta: 338.   Foto autorė Agne * (lietuvaitė, debesylietė) Mano produktyvumas yra kažkur tarp nulio ir teigiamos begalybės. Ir nesuprantu, kurioje skaičių tiesės vietoje jį galima padėti tiksliau, nes per šias 5 dienas mano darbas tapo visiškai kitoks – atskiras nuo naujų idėjų mezgimo, senų perdavimo ir paleidimo. Tarp kitko: Šį dienoraštį rašiau gruodžio mėnesio be.

sausio 23, 2017/ Danielius Goriunovas

Rokiškis Rabinovičius: Stephen Karpman Dramos trikampis

Retokai ir mažokai rašau psichologijos temomis. Beveik visai nerašau, nors kartą ir teko kabinti jau, kai apie konfliktus dėl homoseksualumo rašiau. Man pačiam tai gana keista, nes tai viena iš sričių, po kurias kapstausi gana daug ir gana seniai. Ne taip seniai (bene prieš metus kokius) sužinojau, kad Lietuvoje psichoterapeutų sluoksniuose Stephen Karpman Dramos trikampis […]

sausio 22, 2017/ Rokiškis Rabinovičius

Danielius Goriunovas: Dar 21+ mažos iššūkių idėjos tavo 2017 metams

Dienos tikslas: 330 žodžiai. Parašyta: 423. Maži Išliekantys Paprasti Įdomūs Keičiantys Pozityvūs Teigiami Pokyčiai Iššūkiai Išbandymai Štai kelios idėjos: Naujų pažinčių mėnuo su įdomiais ar neįdomiais žmonėmis, bent po 1 kasdien. Arba daugiau Su kūryba… Rašymas Piešimas Džiazavimas (muzikavimas) Bet kas, dirbant rankomis – kulinarija, medžio darbai, origami Ar taip toliau.. Su paprastumu. Ar.

sausio 22, 2017/ Danielius Goriunovas

Rokiškis Rabinovičius: Vieno gyvenimo neurotinė istorija

Kartą gyveno šeima. Na, kadangi jau tai buvo labai seniai, tai nelabai net aišku, kokias ten vidines dramas ta šeima patyrė, bet aišku tiek, kad šeimos santykiai buvo visiškai kaip iš baisiausių neurotinių Sigmund Freud aprašytų variantų – hiperkontroliuojanti motina, besistengianti absoliučiai pajungti vaikus savo valiai ir visiškai nuo šeimos atitolęs tėvas, kuris vaikui atrodo […]

sausio 22, 2017/ Rokiškis Rabinovičius

Danielius Goriunovas: Haruki Murakami: „Visi dievo vaikai šoka“

Dienos tikslas: 327 žodžiai. Parašyta: 349. Murakami knygos: Pagrindinis veikėjas: 25-35 metų vyras. Susituokęs. Santuoka nėra labai nuostabi – tai tik partnerystė. Grįžti namo, apsikabinimai ir seksas, užmiegi, į darbą, kartoji. Kažkas dingsta. Gyvūnas, žmona ar noras dirbti seną darbą. Keliauja į Hokaidą viduryje žiemos ar vėlyvą rudenį. Darosi šalta. Vieniša ir baugu. Gyvena keistoje, į namus.

sausio 21, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: Aš neturiu gyvenimo planų. Ir tuo didžiuojuosi!

Dienos tikslas: 324 žodžiai. Parašyta: 662. Foto autoriaus nerandu.

sausio 20, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: 24 dalykai, kurių NEIŠMOKAU per 24 savo gyvenimo metus

Dienos tikslas: 320 žodžių. Parašyta: 320. Lygiai tiek, kiek reikia. Šiais laikais kai kurie žmonės mėgsta sudarinėti sąrašus ir mokyti pasaulį. Bet, prisipažinsiu, mane tai šiek tiek erzina. Kas aš esu, kad galėčiau tave mokyti? Nuoširdžiai, man daug įdomiau yra tai, ko aš neišmokau. Nes… a) Galėsiu tai išmokti ateityje; b) Galėsiu su tuo susitaikyti ir nesimokyti niekada; …Ir abu keliai geresni,.

sausio 19, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: Kodėl tu niekada nesurasi savo laimės žiburio, jei…

Dienos tikslas: 317 žodžiai. Parašyta: 393. Aš nesuprantu tobulėjimo. Šios žodžio, frazės, tikėjimo ir skatinimo nuolatos siekti daugiau ir nesustojamai mokytis bei dirbti. Ir tikiu, kad, giliai širdyje, to nesupranti ir tu. Vieną sykį, dar mokantis mokykloje, lietuvių kalbos pamokose skaitėme kažkurio lietuvių autoriaus istoriją apie laimės žiburį. Jei neklystu, tai buvo Jonas Biliūnas, bet aš nežinau –.

sausio 18, 2017/ Danielius Goriunovas

Danielius Goriunovas: Ką sapnuoja katės arba ką darytum, jei turėtum keturis gyvenimus?

Dienos tikslas: 314 žodžiai. Parašyta: 333. Magija.  Foto autr. Audrys Karalius. Šiąnakt mūsų katė ir vėl sapnavo košmarus.. Kokius? Nežinau nė pats. Tačiau ji vėl tamsoje kniaukė, tarytum kas būtų jai pamynęs koją ar suspaudęs širdį. Kniaukė, kniaukė. Iki kol ją pašaukiau vardu. Įdomu – kokius košmarus sapnuoja katės? Ko jos bijo? Galbūt mūsiškė, kadangi jau tokia sena, sapnuoja juos, nes. Na,.

sausio 17, 2017/ Danielius Goriunovas