KULTūRA

Akvilia: Lietuviai Pietų Korėjai suprojektavo išskirtinį tiltą, turi idėjų ir Vilniui

Publikuota laikraštyje bei portale „Verslo žinios“ 2018 metų pabaigoje Seule planuojama pabaigti statyti 9,15 mln. EUR vertės ekologišką tiltą, kurį suprojektavo lietuvių komanda „KILD“. Šis tiltas – dalis šiuo metu Seulo įgyvendinamo 2030 metų bendrojo miesto plano, kuriuo siekiama sugrąžinti gamtą į miestą. Šiuo metu Seulas stengiasi atsižvelgti į ekologiją ir atkurti gamtą mieste, kuri buvo ….

rugpjūčio 17, 2017/ Akvile

Kultūros aktualijų tinklaraštis PRISILIETIMAI: Kūrybos ir laisvės proveržis LINK vasaros stovykloje – kitoks požiūris į edukaciją

Grupė aktyvių žmonių jau aštuntąjį kartą kviečia į vaikams ir jaunimui skirtą vasaros stovyklą LINK. Stovykla siūlo prisiliesti prie kuo įvairesnių sričių – technologijų, menų, išgyvenimo, chemijos, fizikos, muzikos ar sporto. Apie kitokį požiūrį į edukaciją, pozityvios tėvystės idėjas ir taikomąją kūrybą kalbamės su viena iš stovyklos įkūrėjų - Fausta Tamašauskiene.

balandžio 11, 2017/ Laura Bartusevičiūtė

Kultūros aktualijų tinklaraštis PRISILIETIMAI: Aktorius Rokas Petrauskas – profesijos įkaitas savo noru

„Šiuolaikiniame pasaulyje, kur svarbesnis produktyvumas ir rezultatas, užmirštamos kertinės vertybės  – žmogiškumas ir meilė“, – apie Artūro Areimos režisuotą spektaklį „Po ledu“ kalba Pauliaus Nieko vaidmenį kuriantis Rokas Petrauskas. Pozityvios teatro kritikos Edinburgo Fringe festivalyje sulaukęs ir ypatingu prizu apdovanotas spektaklis  – jau vasario 27 d.  Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatre. .

vasario 24, 2017/ Laura Bartusevičiūtė

Kultūros aktualijų tinklaraštis PRISILIETIMAI: Aktorius Vytautas Rašimas: „Visada reikia išeiti iš saugaus uosto – laivas tam ir yra, kad plaukiotų“

Vasario 24d. House of Puglu erdvėje atgims aktoriaus Vytauto Rašimo monospektaklis pagal Gendručio Morkūno esė rinkinį „Švęsti kosmose ir tvarte“. Apie paprasto žmogaus paieškas (ne)paprastame mūsų pasaulyje, nuolatos balansuojančio tarp nepaprastumo ir prastumo, kalbamės su aktoriumi Vytautu Rašimu. Kviesdamas į spektaklį teigiate: „Tai vieno paprasto aktoriaus išpažintis“. Vytautai, paaiškinkite man, kas yra.

vasario 19, 2017/ Laura Bartusevičiūtė

Akvilia: Politikų Podiumas: Kalbėkime tol, kol situacija ims keistis

Publikuota portale „Miesto džiunglės“ Kiekvienam, norinčiam atrodyti rimtai, būtinas solidžią išvaizdą teikiantis kostiumas. „Kas gali būti nuobodžiau už ofisinį kostiumėlį?“, – paklausite. Nuobodesnio varianto gal ir nėra. Bet, jei sutiksite, taip pat nėra ir geriau profesionalumą  atskleidžiančios priemonės. Darbo aplinkoje kartais jau geriau pilka masė nei pajuokų objektas, ypač kai nori būti.

lapkričio 23, 2016/ Akvile

Akvilia: Darbas laive – moteriai iššūkis?

Publikuota portale „Universiteto žurnalistas“ bei „LRT“ Nepaisant jau pasiektų laimėjimų lyčių lygybės srityje, stereotipas, kad moteriai ne vieta jūroje vis dar gajus. O ir pačios moterys nesiryžta eiti į jūrą – Lietuvoje moteris, dirbančias jūrininkėmis ar jūreivėmis, galima suskaičiuoti ant pirštų. Tačiau dirbantieji jūrininkystės sferoje nemano, kad tai yra problema. Laivininkystėje moterų.

rugsėjo 29, 2016/ Akvile

Akvilia: Menas – individuali raiška ar tautinė bendrystė?

Publikuota portale „Universiteto žurnalistas“ Šiandien įprasta manyti, jog menininkas – tai maištininkas, turintis savitą požiūrį, o individualizmas yra neatsiejama meno dalis. Tačiau ne veltui egzistuoja sąvoka „nacionalinis menas“. Ekspertai pastebi, kad, nors kiekvienas menininkas turi unikalų kūrybinį braižą, tos pačios valstybės kūrėjus tam tikri bruožai vienija. Įtaką daro aplinka Nesvarbu, koks.

gegužės 25, 2016/ Akvile

Akvilia: Idealūs modeliai: liekno kūno kultas ar natūralus apkūnumas

„Veidrodėli, veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje gražiausia?“ – klausė pasakoje Snieguolės pamotė. Šiandien prieš veidrodį to klausia ne vienas. Atsakymo dažniausiai bandoma ieškoti mados industrijoje. Tačiau tai klaidinga, modelių nereikėtų tapatinti su idealaus grožio etalonu, teigia Vilniaus universiteto psichologijos lektorė dr. Vita Mikuličiūtė.     „Mados Infekcijos“ pavyzdys Diskusijų šia.

balandžio 4, 2016/ Akvile

Akvilia: 4 min || „Mados Infekcija“. II dalis.

Madonna ir Timberlake turėjo tik 4 minutes išgelbėti pasaulį. Aš turėjau po 4 minutes pažvelgti į mados reiškinius, kūrybą, vizijas skirtingų dizainerių perspektyvomis. 4 minutės susipažinti su „Mados Infekcija“, filosofija, mados industrija ir visa, kas susiję. 4 minutės atrasti universalias mados tiesas.  MAREUNROL‘s Galima sakyti, kad kepurės ir kiti uždengiantys elementai reiškia apsaugą, slapstymąsi?.

kovo 23, 2016/ Akvile

Akvilia: 4 min || „Mados Infekcija“. I dalis.

Madonna ir Timberlake turėjo tik 4 minutes išgelbėti pasaulį. Aš turėjau po 4 minutes pažvelgti į mados reiškinius, kūrybą, vizijas skirtingų dizainerių perspektyvomis. 4 minutės susipažinti su „Mados Infekcija“, filosofija, mados industrija ir visa, kas susiję. 4 minutės atrasti universalias mados tiesas.  Thom Bara   Ar galima sakyti, kad ant podiumo mes matėm tavo mintis, … More 4 min ||.

kovo 21, 2016/ Akvile

Akvilia: Knygos pristatymas || Kad neklaidintų kvepalų legendos

Kvepalai – tai, visų pirma, meno forma, kuri yra arčiausiai mūsų, supa mus aplinkoje ir liečiasi prie kūno bei lengvai įsilieja į kasdienį žmogaus gyvenimą, tačiau dažnai žinios apie kvepalus, apipintos legendomis bei mitologija. Siekdamas sumažinti patiklumą tais legendiniais faktais, kurie dar įvardinami kaip magiški, Aistis Mickevičius, nišinių „FUMparFUM“ kvepalų kūrėjas, besidomintis kvepalais jau.

vasario 28, 2016/ Akvile

Akvilia: Atotrūkis tarp vyrų ir moterų Lietuvos politikoje didesnis nei vidutiniškai ES

Publikuota portale „Universiteto žurnalistas“ Nepaisant to, kad šalies Prezidentūra ir Seimas vadovaujamas moterų, kaip socialinė grupė moterys Lietuvoje turi santykinai mažai politinės galios. Tai atskleidė Pasaulio ekonomikos forumo paskelbto „Global Gap 2015“  tyrimo rezultatai.  Lietuvos politinės galios nelygybės indeksas, per pastaruosius metus kiek pagerėjęs – pakilęs nuo 0,171 iki 0,227 (kur 0 –.

gruodžio 9, 2015/ Akvile