KITA

Mikrobiologija - kas tai?: Genų rekombinacija. Transformacija

https://epicgenetic.wordpress.com/2014/09/05/prdm9-my-favourite-gene/Genų rekombinacija – tarp dviejų DNR molekulių vykstantys genų mainai, kurių rezultatas – naujo geno rinkinių atsiradimas chromosomoje. Jei ląstelė pasiima svetimą DNR (donorinė DNR), dalis jos gali įsiterpti į ląstelės chromosomą (šis procesas vadinamas krosingoveriu) ir kai kurie chromosomose esantys genai yra sumaišomi. DNR įvyko rekombinacija,.

kovo 19, 2018/ chekas

Bardako blogas: Apie naujokus

Mano rašytas įrašas apie pirkėjų skundus galima sakyti tiesiogiai susijęs su tuo, kokie žmonės įsidarbina ir koks yra jų požiūris į darbą. Atrodo, į darbą priimami bet kas, kas nepatingėjo nusiųsti CV. Iš dalies taip ir yra.

kovo 18, 2018/ Arūnas

Protingos princesės: Stalo vanduo namuose su ekologiškais apelsinais

Baigiantis ekologiškų apelsinų iš Ispanijos sezonui, skubu pasidalinti gėrimu, kuris tapo neatsiejama mitybos dalimi. Tačiau apie viską nuo pradžių. Sausio gale turėjau garbės pasveikinti seną bičiulę su gimtadieniu. Be abejo, kaip ir priklauso, stalas lūžo nuo vaišių, o juoko decibelai siekė namų lubas. Beskanaujant įvairius patiekalus ir užkandžius, akį patraukė paprastai supjaustyti apelsinai. Paragavus.

kovo 17, 2018/ Tautė

Mikrobiologija - kas tai?: Mokslo naujienos: skaidulas fermentuojančios bakterijos pagerino antro tipo diabeto pacientų sveikatą

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/03/180308143047.htmDėka Rutgers universiteto (New Brunswick, Kanada) profesoriaus vadovaujamo daug skaidulų turinčios dietos tyrimo, kova su antro tipo diabetu greitai gali pasistūmėti į priekį. Gausia įvairių skaidulų dieta suaktyvinus tam tikrą žarnyno bakterijų grupę pasiekta geresnė kraujyje esančios gliukozės kontrolė, didesnis svorio kritimas ir palankesni lipidų kiekiai.

kovo 15, 2018/ chekas

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: ILife V7 Pro S sukvailiojo, arba kaip suremontuoti robotą

Siurbė tvarkingai mano siurblys, kol vieną dieną pradėjo kaip koks durnelis važinėtis pirmyn-atgal ir po kokį metrą ir daugiau niekur. Kaip tokiems atvejams priimta, pirmiausia pamaniau, kad reiktų jį „restartinti“. Išjungiau įjungiau, lyg ir geriau, bet pasivažinėjęs, vėl sugrįžo į.The post ILife V7 Pro S sukvailiojo, arba kaip suremontuoti robotą appeared first on Raidė, kurios niekas nemoka parašyti..

kovo 14, 2018/ Justinas

Protingos princesės: Kontaktiniai lęšiai: smagu ar nepatogu?

Tobulėjant technologijoms dar ne vienas susigadins savo regą, ko pasekoje lauks akinukai, mėginantys atgaivinti ryškų pasaulį. Kitiems (pvz.: man), labiau nepasisekė - jau ir be technologijų, nuo vaikystės vaikštom su akiniais ir nieko kito padaryti negalim. Yra kaip yra, o šiandien skubu su jumis pasidžiaugti savo dovanomis! Atsukus laiką atgal, dar prieš Kalėdas, jei tiksliau lapkričio mėnesį, buvau.

kovo 14, 2018/ Tautė

Protingos princesės: Paulo Coelho "Alchemikas"

Tai yra viena iš tų knygų, kurios istorijoje, gali pasislėpti kiekvienas skaitytojas. Lengvai skaitoma ir suprantama. Laiko negaišinanti, o jam suteikianti prasmę knyga. Joje gausu įvairių pamokančiu situacijų ir citatų. Tai knyga, kurioje kiekvienas atras kažką sau ir pritaikys individualiai. Jei esi pasiklydęs gyvenime, paskaityk, galbūt atrasi savo kelią, kartu su pagrindiniu knygos herojumi.CITATOS IŠ.

kovo 14, 2018/ Tautė

Bardako blogas: Geriausi matyti siaubo filmai #2. Klasika.

Šiandien nauja dozė siaubiakų pasimaloninimui ir šiurpių pojūčių pagaudymui. Visi filmai, kuriuos šiandien parekomenduosiu, gali būti daugumai matyti, bet jie per geri, kad nebūtų kažkur užrašyti. Vėl bus tik keturi filmai, tačiau tai filmai, kurie turi vieną bendrą dalyką. Koks – neminėsiu, nes paspoilinsiu viską. Kas žino – nesakykit!

kovo 14, 2018/ Arūnas

Protingos princesės: Nepakartojama Islandija

Kai sėdi darbe apsivertęs tiek darbiniais, tiek asmeniniais reikalais, mylimojo skambučio lauki ypatingai, nes vis tik žinai, kad leptelėjęs kokią nesąmonę nuotaiką iškart pakels. Tačiau šįkart - priešingai, skambutis atnešė žinią, kuri labai sunervino - vasario 27d. keliausim į Islandiją. Tąkart dingo visiškas noras ir dirbti, ir bendrauti ar juo labiau mandagiai suteikti informaciją klientams. Taip sakant viskas.

kovo 14, 2018/ Tautė

Protingos princesės: Makaronai arba tai, kaip išgyventi, kad netektų virti ledukų sriubos?

Šiuos „laimingus“ makaronus (visas maistas yra laimingas, kuris yra skanus) man užrodė pusseserė, kai dar nei ji, nei aš nebuvom susidūrę su studentiško gyvenimo ypatumais. O studentiškas gyvenimas tikrai pareikalauja išradingumo ir kūrybiškumo, tad posakis: „nėra to, ko nesuklijuotų lipni juosta“ tikrai ne iš piršto laužtas. Vienaip ar kitaip, populiariausias „barako“ maistas penkioms darbo dienoms –.

kovo 13, 2018/ Tautė

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: Muitų/PVM susigrąžinimas perkant prekes iš Kinijos

Prieš daugiau nei metus pirkau telefoną iš Kinijos. Tada pasirodė geras sandoris, nes gavosi keliais šimtais eurų pigiau, net ir priskaičiavus PVM ir muitų mokesčius. Tačiau vėliau išlindo rimtos bėdos ir teko su pardavėju tartis, kad grąžintų pinigus. Jis sutiko,.The post Muitų/PVM susigrąžinimas perkant prekes iš Kinijos appeared first on Raidė, kurios niekas nemoka parašyti..

kovo 13, 2018/ Justinas

Mikrobiologija - kas tai?: Mutacijų dažnis. Mutantų identifikavimas

https://www.whatisepigenetics.com/epigenetic-study-of-histone-modifications-and-dna-damage-could-lead-to-new-cancer-treatments/Mutacijų dažnis – tikimybė, jog ląstelės dalijimosi metu genas mutuos. Dažnis dažniausiai išreiškiamas laipsnio rodikliu, kurio pagrindas 10. Kadangi mutacijos yra labai retos, laipsnio rodiklis būna neigiamas. Pavyzdžiui, vienu atveju iš 10 000 atvejų ląstelei dalinantis genas mutuoja, taigi.

kovo 12, 2018/ chekas

Eklės blogas: Citata nr. 16: Rebecca Stead ir šydas nuo tikrovės

Nepastebėtos knygos. Būna tokių. Kažkodėl jos praslysta pro pirštus, prateka pro reikiamus žmones, lieka stovėti vienišos tarp kitų knygų (kol bus atrastos) nesulaukusios palankaus žodžio. Užtat jautiesi kaip vaikas netikėtai gavęs saldainį, kai tokią knygą imi ir aptinki. Savaitgalį patyriau literatūrinį nuotykį beskaitydama Rebeccos Stead knygą vaikams “Kai surasi mane”.

kovo 12, 2018/ Eklė

Bardako blogas: Geriausi matyti siaubo filmai #1

Su žmona esame nesveiki siaubo filmų mėgėjai. Kartais užtrunka pusė dienos rasti daugiau mažiau padorų siaubo filmą, kurį dar įmanoma žiūrėti ir nebūtų visiška pieva. Pirmąjį šios serijos įrašą pradėsiu su gerų, mažiau girdėtų filmų doze. Nesu filmų kritikas ar profesionalus apžvalgininkas, todėl ir apžvalgos bus.paprastos, buitinės.

kovo 11, 2018/ Arūnas

Bardako blogas: Sekmadienio vinilas. 2018-03-10

Šio sekmadienio vinilai prasidės šeštadienį vakare. Fuck the system. Šiandien apie vieną iš savo visų laikų mėgstamiausių grupių, kurios yra praklausyta belenkiek valandų ir visos dainos mokamos atmintinai – Scorpions.

kovo 10, 2018/ Arūnas

Medaus Kalnas: Bityno registravimas

Kadangi su kiekviena diena sulaukiu vis daugiau klausimų iš pradedančiųjų bitininkų arba tų, kurie dar tik ketina laikyti bites, tai…The post Bityno registravimas appeared first on Medaus Kalnas.

kovo 9, 2018/ Vytautas

Mikrobiologija - kas tai?: The COINS 2018

Praeitą savaitę VU GMC vyko studentų organizuojama tarptautinė konferencija The COINS. Joje sudalyvavau šiek tiek mažiau, nei buvau planavusi - nepavyko salėje gyvai stebėti Nobelio premijos laureatų prezentacijų, tačiau laimei, jas buvo galima žiūrėti konferencijos facebook paskyroje (tad didelis ačiū organizatoriams). Kurį laiką galvojau, ką gi galėčiau parašyti apie šią konferenciją. Taigi, noriu tiesiog.

kovo 8, 2018/ chekas

Eklės blogas: Kovo 8-oji

Gražus šiandien rytas. Kovo 8-oji. Kažkoks metų gynėjas neva užstodamas moteris jas išvadina vergėmis, kažkas eina Gedimino prospektu parėkauti “už moteris” ir projekčiuką “#metoo”, kažkas siuntinėja kičinius paveiksliukus su sveikinimais, kažkas dovanoja gėles, nes kaip kitaip pažymėsi Tarptautinę moters dieną. Kitaip tariant, viena tų dienų, kai norisi likti namuose ir atsijungti internetą, bet

kovo 8, 2018/ Eklė

Bardako blogas: Apie pirkėjų skundus

Šįkart noriu pakalbėti apie skundus. Ne tik kavinėse, bet visoj aptarnavimo sferoj, nes skundai visi panašūs. Klientai turi pilną teisę rašyti skundus, viskas tvarkoj. Tačiau skundo turinys ir priežastys dažnai verčia susiimti už galvos, kaip taip įmanoma sugalvoti. Turiu omeny tai, kad kartais parašyti skundai visiškai neatitinka to, kas vyko iš tiesų arba sumąsto skųstis dėl keisčiausių dalykų.

kovo 7, 2018/ Arūnas

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: Su svorio metimu baigta

Pagaliau pasibaigė mano svorio metimo etapas, ir dabar vėl galėsiu valgyti kiek tik telpa. Juokauju, bus ne visai taip. Šį kartą elgsiuosi atsargiau ir senų klaidų nekartosiu, nes svorio metimas – ilgas ir nelengvas kelias. Kadangi sverdavausi beveik kiekvieną dieną.The post Su svorio metimu baigta appeared first on Raidė, kurios niekas nemoka parašyti..

kovo 5, 2018/ Justinas