KITA

Mikrobiologija - kas tai?: Įdomioji biologija: alaus gamybos procesas

http://alohonyai.blogspot.lt/2013/09/worldwide-beer-production-and.htmlAlkoholio gamyba – pirmoji biotechnologija, atsiradusi tūkstančius metų prieš moderniąsias biotechnologijas, todėl rašant mikrobiologijai skirtą blog'ą neįmanoma neaprašyti šio proceso. Pagrindinius gamybos etapus jau esu surašiusi šiame įraše, o šį kartą apie juos išsamiau. Kadangi jau ir taip netrumpas įrašas išėjo, tai šį kartą.

liepos 24, 2017/ chekas

gyvenimaslysveje.lt: Šiemet viskas mėnesiu vėluoja

Nors daržininkauju tik trečius metus, šiemet mintyse vis kartoju „na taip dar nebuvo“. Žiūriu savo užrašus, kada ką sėjau, dar feisbukas primena, kad praeitais metais tuo pačiu metu jau skyniau burokus, rinkau žirnelius. Sakyčiau, kad šiemet viskas geru mėnesiu vėluoja. Sėjimui pasirinkau gegužės pradžią, bet matau, kad galėjau sėti vėliau, gal būtų geresnis sudygimas. Taip, .

liepos 24, 2017/ Daiva Ausėnaitė

gyvenimaslysveje.lt: Voras iš česnakų rajono

Kiekvieną vasarą lysvėje įsitaisau tokius sezoninius draugelius: buvo rūpužytė iš ketvirtos lysvės, paskui voras kryžiuotis žirniuose, šiemet turiu vorą iš česnakų mikrorajono. Jis atrodo gąsdinančiai, įsitaisė česnako stiebo raizgalynėje ir česnakui tiesiant savo galvą ištisai koregavo savo voratinklį. Vieną kartą ėjau tarp lysvės, kur įsikūręs voras ir greta esančios, ir pajutau, kad suplėšiau jo.

liepos 24, 2017/ Daiva Ausėnaitė

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: Kavinė „Grilis“ Varėnoje ir Itališka jos pica

Tęsiu ne tik Vilniaus picerijų apžvalgas, bet ir Varėnos. Nors su Vilniaus picerijomis, jau beveik baigta, bet apie tai kitame įraše. Varėnoje vietų, kur galima suvalgyti picą, ne tiek ir daug. Po įrašo apie Senosios Varėnos piceriją, gavau skaitytojo pasiūlymą.The post Kavinė „Grilis“ Varėnoje ir Itališka jos pica appeared first on Raidė, kurios niekas nemoka parašyti..

liepos 21, 2017/ Justinas

Mikrobiologija - kas tai?: Mikrobų augimas. Temperatūra

http://www.popsci.com/blog-network/our-modern-plagues/building-design-influences-bacterial-growthBaigėme ganėtinai ilgą ir sunkų metabolizmo skyrių. Pereisime prie kiek lengvesnio, bet labai svarbaus skyriaus apie mikroorganizmų augimą.Mikroorganizmų augimas yra ląstelių skaičiaus, o ne ląstelės dydžio, augimas. Nors ir per savo gyvenimą atskiros mikroorganizmų ląstelės dydžiu padvigubėja, palyginus su augalų ar.

liepos 19, 2017/ chekas

Mikrobiologija - kas tai?: Mokslo naujienos: DNR laikmena

 https://giphy.com/gifs/harvard-medical-school-seth-shipman-3o7btTvtseudix9pfOYra nemažai skaitmeninių laikmenų – USB raktai, SD kortelės, DVD ir t.t. Nuo šiol ir DNR galime pridėti prie šio sąrašo, kadangi neseniai Harvardo mokslininkams pavyko į gyvo organizmo DNR įrašyti GIF paveiksliuką. Tai liepos 12-ą dieną paskelbė Nature.Harvardo universiteto komanda, vadovaujama genetiko George Church, suprato didžiulį.

liepos 17, 2017/ chekas

Mikrobiologija - kas tai?: Metabolizmo integravimas

https://www.pinterest.com/pin/229050331020878182/Apžvelgėme, kad mikrobų metaboliniai procesai gamina energiją iš šviesos, neorganinių ir organinių medžiagų. Dalis gautos energijos išspinduliuojama kaip šiluma, o likusi panaudojama biosintezės reakcijoms. Greičiausiai įsivaizduojate, kad anaboliniai ir kataboliniai procesai vyksta atskirai vienas nuo kito, tiek vieta, tiek laiku. Tačiau iš tiesų anabolinės ir.

liepos 14, 2017/ chekas

Mikrobiologija - kas tai?: Lipidų, aminorūgščių, purinų ir pirimidinų biosintezė

Lipidų biosintezėKadangi lipidai stipriai skiriasi cheminėmis kompozicijomis, jie yra sintetinami skirtingais keliais. Riebalus ląstelės sintetina sujungdamos glicerolį su riebalų rūgštimis. Glicerolis yra kilęs iš dihidroksiacetono fosfato, kuris yra tarpinis glikolizės produktas. Riebalų rūgštys, kurios yra ilgos anglies, prie kurių prisijungęs vandenilis, grandinės, susiformuoja, kai susijungia du anglies atomus.

liepos 12, 2017/ chekas

eikgeryn: Join Us in the Fight for Net Neutrality

The free and open internet depends on Net Neutrality. Join us in the fight to preserve it on July 12.

liepos 11, 2017/ Justė Bakšanskaitė

Mikrobiologija - kas tai?: Alaus mėgėjo bruožai

http://www.menshealth.com/health/have-a-beerPrieš pradedant įrašą norėčiau pasakyti, kad neskatinu gėrimo. Vartokime alkoholį atsakingai.Alus tinka bet kuriai progai, tiek kai linksma, tiek kai liūdna. Jis pigus (palyginus su kitais gėrimais baruose) ir skanus bei tinka ne tik prie keptos duonos. Na o aš esu mergina, kuri be galo mėgsta alų. Taip taip, tokių merginų yra ir nedrįskit man į akis pasakyti, kad gerti alų.

liepos 10, 2017/ chekas

eikgeryn: The Best of WordPress.com: Summer Edition

This month: Tips for WordPress.com bloggers, a new Social Icons Widget, and Haruki Murakami’s advice to young writers.

liepos 10, 2017/ Justė Bakšanskaitė

Giedrės blogas: Malonus atradimas: natūrali, kvapni ir lietuviška kosmetika

Šios kosmetikos nenusipirksi jokioje fizinėje parduotuvėje, nes ji parduodama tik internete. Na gerai, jos dar kartais galima gyvai įsigyti tam tikruose renginiuose, pavyzdžiui, ne taip jau ir seniai Vilniuje praūžusiame Lietuvos veganų festivalyje „Vegfest“ (rugsėjo 16 dieną toks renginys, kurį drąsiai galima vadinti veganų Kalėdomis, vyks ir Kaune). Aš kalbu apie lietuvišką kosmetiką „Eco Desire“. […]

liepos 9, 2017/ Giedrė Balčiūtė

Mikrobiologija - kas tai?: Metaboliniai energijos naudojimo keliai. Angliavandenių biosintezė

Prieš tai aptarėme energijos gamybos procesus. Organizmai gauna energijos oksiduojant organines molekules aerobinio ir anaerobinio ląstelinio kvėpavimo bei fermentacijos metu. Nemaža dalis šios energijos atpalaiduojama šilumos pavidalu. Visiška gliukozės metabolinė oksidacija iki anglies dioksido ir vandens yra laikoma labai produktyviu procesu, tačiau vis tiek net 45% energijos atpalaiduojama kaip šiluma. Likusią energijos.

liepos 7, 2017/ chekas

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: Excel: vienas nuo kito priklausantys droplist’ai ir jų apsaugojimas

Sukūrus kokį nors excel failą, kurį pildydami darbuotojai turi įrašyti tam tikrus konkrečius duomenis, geriausia tokių duomenų įvedimui naudoti droplist’us. Tačiau kartais, kai duomenų labai daug, droplist’ai gaunasi labai dideli ir tampa nepatogu juose ieškoti reikiamos reikšmės. Tokiu atveju įvedamas.The post Excel: vienas nuo kito priklausantys droplist’ai ir jų apsaugojimas appeared first on Raidė,.

liepos 7, 2017/ Justinas

Namo statybos nuo A iki Z: Gruntas vanduo šilumos siurbliai

Parduodami naudoti du gruntas vanduo šilumos siurbliai VITOCAL 300-G. Pilnai veikiantys. MADE IN GERMANY.Šiluminė galia - 10,8kw prie 0/35. Copeland kompresorius.Pajungimas trifazis.Komplekte cirkuliaciniai siurbliai, lauko daviklis, fazių sekos kontrolės rėlė.Kaina 1500€ už vienetą.(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

liepos 6, 2017/ Arturas

Mikrobiologija - kas tai?: Mokslo naujienos: milijardo metų kova prieš virusus formavo ir mūsų evoliuciją

http://www.nature.com/news/a-billion-year-arms-race-against-viruses-shaped-our-evolution-1.22191Karas tarp virusų ir jų šeimininkų tęsiasi daugiau nei milijardą metų. Šios kovos rezultatas – dramatiška virusų ir jų šeimininkų imuninio atsako kaita. Nors ir seniausios antivirusinės sistemos yra išnykusios, mokslininkams galbūt pavyko atstatyti vieną jų, kaip fosilija įsiterpusią žmogaus ląstelėse.Drosha baltymas,.

liepos 5, 2017/ chekas

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: Roidmi 2S – pirmas mano gadget’as automobiliui

Kaip jau pastebėjote, mėgstu visokius įrenginius, kurie palengvina gyvenimą namuose, ar šiaip yra kokie nors įdomūs. Bet vat savo automobilyje kol kas jokio kiniško žaislo dar neturėjau. Todėl buvo tik laiko klausimas kol kas nors jame atsiras. Pirmuoju tokiu įrenginiu.The post Roidmi 2S – pirmas mano gadget’as automobiliui appeared first on Raidė, kurios niekas nemoka parašyti..

liepos 5, 2017/ Justinas

gyvenimaslysveje.lt: Kosmetologo patarimai daržininkėms, kaip pasirūpinti oda

Džiaugiuosi, kad man teko susipažinti su puikiu kosmetologu, masažo specialistu Robertu Kantausku. Kartą su juo pasikalbėjome apie miestiečių veido priežiūrą per atostogas, nes mane jis kaip tik pamatė po vienos paravėjimo sesijos, nugara buvo nusvilusi gabalais.   Galiu pasakyti, kad aš jau praėjau tą etapą, kai sėdi sau antrą savaitę sodyboje, panagės ištisai juodos, veidas .

liepos 5, 2017/ Daiva Ausėnaitė

Mikrobiologija - kas tai?: Metabolinė įvairovė

http://reasonandscience.heavenforum.org/t2173-origin-of-life-heterotrophic-or-autotrophic-the-emergence-of-the-basic-metabolic-processesTaigi, peržvelgėme kai kuriuos metabolinius kelius, kuriais dauguma organizmų gauna energijos. Mikrobai iš kitų organizmų grupių išsiskiria didele metaboline įvairove. Kai kurie mikroorganizmai metabolizuoja neorganinius junginius keliais, kurie nebūdingi nei augalams, nei gyvūnams. Visi.

liepos 3, 2017/ chekas

Giedrės blogas: Pedikiūras, jo nauda ir nepatogūs klausimai

„Kada pastarąjį kartą darėtės pedikiūrą grožio salone?“ – paklausė manęs grožio studijos „Angelos“ meistrė Vitalija, kol ramiausiai mirkiau kojas šiltoje vonelėje su kvapnia druska ir tuo mėgavausi. Klausimas buvo ne mažiau trikdantis, nei kunigo: „Kada pastarąjį kartą buvai išpažinties?“ Kol įnirtingai mąsčiau, ką atsakyti, Vitalija sukikeno: „Paprastai man sako: „Ai, tai pasibrūžinu kartais.

liepos 2, 2017/ Giedrė Balčiūtė