KITA

Mikrobiologija - kas tai?: Įdomioji biologija: planktomicetai

Pagrindinis skirtumas tarp eukariotinių ir prokariotinių ląstelių, kurį išmokome dar mokykloje, yra branduolio buvimas. Eukariotų ląstelėse paveldima genetinė informacija, užkoduota DNR molekulėje, yra apsaugota membrana dengtoje organelėje – branduolyje. Tačiau prokariotų ląstelės tokios struktūros neturi, jų genetinė informacija laisvai plaukioja citoplazmoje, ląstelės dalyje, vadinamoje nukleoidu. Apskritai,.

sausio 15, 2018/ chekas

Giedrės blogas: „Čiūrerija“ — vieta, į kurią norisi sugrįžti ir kiti siurprizai

Į vos prieš kelis mėnesius Vilniaus stoties rajone, Kauno gatvėje 16, atsidariusį „Uptow Bazaar“ norėjau nueiti jau per Austrių festivalį, tačiau tuo metu išvažiavau į Biržus. Tad apsilankymą nukėliau į kada nors, kai pasitaikys proga. Ir tos progos ilgai laukti nereikėjo. Į šią vietą mane atviliojo ne kas kita, o čiūros. Vos tik „Facebooke“ pamatėme, […]

sausio 15, 2018/ Giedrė Balčiūtė

Eklės blogas: Sukulentas lemputėje

Esu kaupikė. Nuolat stengiuosi, kad namuose būtų kuo mažiau nereikalingų daiktų, tačiau man taip sunku…

sausio 14, 2018/ Eklė

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: Submarine – Kaprio pica

Submarine yra tekę lankytis labai seniai – tuomet dar studentavimo laikais, po pirmo kurso, su grupiokais atlikinėjom praktiką Seime. Kiekvieną kartą vis kažkur kitur eidavome pietauti, ir kartą aplankėme Submarine. Dar kažkada kažkokios mano draugės ar grupiokės sesuo ten padavėja dirbo..The post Submarine – Kaprio pica appeared first on Raidė, kurios niekas nemoka parašyti..

sausio 12, 2018/ Justinas

Mikrobiologija - kas tai?: Mikrobų savybės

https://www.bbc.co.uk/education/guides/zr46fg8/revision/5Dezinfekcinės medžiagos efektyvumas priklauso nuo mikroorganizmų atsparumo šiam veiksniui, o tai yra susiję su mikrobo savybėmis. Dauguma biocidų yra efektyvesni prieš gramteigiamas bakterijas, nei prieš gramneigiamas. Pagrindinis faktorius, kodėl gramneigiamos bakterijos yra atsparesnės biocidams, yra tai, jog jų ląstelių sienelėje yra lipopolisacharido. Tarp.

sausio 11, 2018/ chekas

Nebegydyk: gm mokosi: patologinė anatominė mankšta.

Pamatyti kas vyksta už uždarų durų, man atrodo kaip vienas didžiausių mūsų studijų privalumų. Nes (aš nežinau ar jūs žinot) mes, studentai, galim eiti ir pamatyti tai, kuo domėtis dirbant jau nebebus laiko. Aš kartais jaučiuosi baisiai privilegijuota. Ypač, kai matau kažką baisiai intymaus: žmogaus vidurius arba jo dvasią.

sausio 11, 2018/ GM

Mikrobiologija - kas tai?: Mokslo naujienos: bakterinis sonaras

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180103132740.htm Ar jau prisijungei prie blog‘o fb puslapio? Dar ne – padaryk tai dabar Mikrobiologija – kas tai?1966 fantastiniame filme Fantastic Voyage mokslininkui suleidžiamas sumažintas povandeninis laivas, kad sunaikintų smegenyse esantį kraujo krešulį. Nors filmo scenarijus iki šiol skamba kaip fantazija, Caltech (taip, to paties, kur dirba ir The Big Bang Theory.

sausio 8, 2018/ chekas

Medaus Kalnas: Bičių žiemojimas/darbai/patikrinimas

Pasibaigus aktyviam bičių skraidymo sezonui, kai išsukamas pagrindinio medunešio medus, bitės ir bitininkai pradeda ruoštis žiemai. Bičių žiemojimas prasideda su…The post Bičių žiemojimas/darbai/patikrinimas appeared first on Medaus Kalnas.

sausio 8, 2018/ Vytautas

Giedrės blogas: „Pietinia kronikas“ – lietuviškasis „Martinas Idenas“

Niekada nemaniau, kad knyga gali nublokšti atgal į paauglystę, bet kaip tik taip nutiko skaitant Rimanto Kmitos knygą „Pietinia kronikas“. Pavadinimas skamba keistai tol, kol nesužinai, kad ši knyga parašyta šiaulietiška tarme. „O tau nebuvo sunku suprasti, kas parašyta?“ – klausė manęs draugai, sužinoję, kokią knygą skaitau. Ne, tiesą sakant, nebuvo. Net nustebau, kaip lengvai […]

sausio 8, 2018/ Giedrė Balčiūtė

Mikrobiologija - kas tai?: Dezinfektantų tipai. 3 dalis

https://plantcaretoday.com/chemical-storage-cabinet.htmlNauji metai, dvejus metus gyvuojantis blog'as įkvėpė sukurti ir jo facebook puslapį. Kol kas jis dar ką tik startavęs, tačiau greitai jame pasipils įdomūs faktai, straipsniai ir kita :) kviečiu prisijungti Mikrobiologija - kas tai?Maisto konservantaiCheminių konservantų į maistą yra pridedama tam, kad pristabdytų maisto gedimą. Sieros dioksidas (SO2) ilgą laiką.

sausio 4, 2018/ chekas

Eklės blogas: Knyginiai 2017-ųjų nuotykiai

Prieš ir po Naujųjų madinga sudarinėt skaitinių sąrašus. Ir aš noriu. Žvelgiant į praėjusių metų…

sausio 3, 2018/ Eklė

Eklės blogas: Laukiam geltonai šauniškų Naujųjų

Sako, kad kiti metai bus geltonojo šuns. Mes pasiruošėm, vis geltonėjam ir geltonėjam. Rezoliucijos parašytos…

gruodžio 31, 2017/ Eklė

Eklės blogas: 2017-ieji, arba Praėjusių metų gatyvai

Atėjo kartą kolegė į kabinetą ir klausia: -Tai kur jūsų gatyvai? -Ką? -Jei būna negatyvas,…

gruodžio 31, 2017/ Eklė

Mikrobiologija - kas tai?: Populiariausi įrašai

https://fi.pinterest.com/pin/280067670553658779/?autologin=trueSu praėjusiomis šventėmis :) po trumpos pertraukos, sėkmingų atsiskaitymų, grįžtu prie blog'o rašymo ir tikiuosi, kad būsima sesija neprivers jo vėl nustumti į šoną.Jau greitai švęsime Naujus metus, todėl šiame įraše pristatysiu 10 populiariausių blog'o įrašų. O artėjančio blog'o 2-ojo gimtadienio proga laukite šiokių tokių.

gruodžio 28, 2017/ chekas

Up And Under My Skin: 22 Things I've Learned In 22 Years/ 22 pamokos, kurias išmokau per 22 metus

LTPrieš porą dienų praėjusio 22-o gimtadienio proga noriu su jumis pasidalinti 22-omis naudingiausiomis pamokomis, kurias buvau priversta išmokti per šiuos metus:1. gyvenk taip, tarsi kiekviena diena būtų paskutinė;2. prieš spręsdama apie kitą žmogų, pirmiausia suprask, kodėl jis taip pasielgė;3. kad ir kaip stengtumeis, kai kuriems žmonėms niekada neįtiksi;4. kad ir kaip būtų sunku, prisimink, kad kažkam vis tiek.

gruodžio 27, 2017/ Laura

Eklės blogas: Atradimai #8

Paprasta, šmaikštu ir miela. Tokie apibūdinimai šauna į galvą perskaičius Naujosios Zelandijos rašytojos Joy Cowley…

gruodžio 21, 2017/ Eklė

Eklės blogas: LRT Klasikoje vaikų knygų penketukų autoriai (ir aš)

Šiandien lankiausi LRT Klasikos laidoje “Ryto allegro”. Ne tik aš – visi autoriai, kurių knygos…

gruodžio 20, 2017/ Eklė

Eklės blogas: Darbas ne vilkas į mišką nepabėgs?, arba Keli pastebėjimai apie darbą

Kadangi pastaruoju metu nuo darbų ir veiklų jaučiuosi kaip perdžiūvusi kempinė, susirankiojau iš užrašų visokių…

gruodžio 20, 2017/ Eklė