KITA

Margos paraštės: Be pavadinimo

Vieną rugsėjo pradžios vakarą, kai dargalėjo būti šviesu, kai, rodos, vos prieš kelias mažytes akimirkas ore tvyrojoauksinio ir ramaus artėjančio rudens nuojauta ir buvo juntama dar tikateisianti maloni vėsuma, akimirksniu užtraukė dangų taip juodai, kad uždegiauvisas šviesas. Ir prapliupo smarkiai lyti. Pamenu, tada pro langus matėsi tikvarno

rugsėjo 22, 2017/ Rūta Survilaitė

Mikrobiologija - kas tai?: Tiesioginis mikroorganizmų populiacijos augimo skaičiavimas 2

http://www.labm.com/products/plate-count-agar.aspFiltracija.Kai bakterijų skaičius mėginyje yra labai nedidelis, pavyzdžiui ežero vandenyje, jį galima suskaičiuoti naudojant filtracijos metodus. Naudojant šią techniką, bent 100 ml vandens yra praleidžiamas pro ploną membraną, kurioje poros yra tokios mažos, kad negali praeiti bakterijos. Taigi, bakterijos lieka ant filtro paviršiaus. Tada filtras yra perkeliamas į Petri.

rugsėjo 21, 2017/ chekas

Arsonist's Prayers: PSI

Psichiatras grįžo iš atostogų ir aš nuėjau apsilankyti pas jį, jis klausia kaip jaučiuosi, o aš sakau, kad jaučiuosi stabilus, kad nebegalvoju apie savižudybę, kad nustojau vartoti vaistus ir gal kiek jaučiuosi susierzinęs dabar, bet buvo įvairūs dalykai, kurie kėlė susierzinimą, todėl šis pojūtis normalus, tada psichiatras linksi galva, jo galva didelė, plaukai jau praretėję, […]

rugsėjo 20, 2017/ Povilas Šklėrius

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: Excel: Kaip pasidaryti MIN IF funkciją

Turėjau darbe tokią situaciją, kad reikėjo duomenų lentelėje prie projekto numerio palikti tik seniausias datas, nes Numeriai kartojasi po keletą kartų ir kiekvienam kartą turi skirtingą datą. Kolega šiam reikalui buvo pasidaręs atskirą stulpelį su datomis (kas yra gerai), o.The post Excel: Kaip pasidaryti MIN IF funkciją appeared first on Raidė, kurios niekas nemoka parašyti..

rugsėjo 20, 2017/ Justinas

Vakar lijo: Ventiliatorius

Vinstonas sėdėjoPriešais.Ir stebėjo.Galvodamas, kokiePamišėliai.Juk toks platus tarpasTarpHorizontų.Mes sėdėjom priešais.Ir girdėjo,Vinstoną, galvojantį -"Kokie pamišėliai".Tarpe nėra gyvybės.Mums patinka, kadMes pamišėliai.Patinka ir VinstonuiStebėtiMelodramą.

rugsėjo 20, 2017/ Ieva

Mikrobiologija - kas tai?: Mokslo naujienos: naujas požiūris į bakterijų toksinus

https://en.wikipedia.org/wiki/Pertussis_toxinPasak naujo tyrimo, šlapimo takų infekcijas sukeliančios bakterijos gaminamas toksinas yra panašus į toksiną, sukeliantį kokliušą. Šis atradimas gali padėti kurti naujas vakcinas.Dabar naudojamose vakcinose prieš kokliušą pagrindinis komponentas yra neaktyvi kokliušo toksino forma. Aktyvus kokliušo toksinas veikia patekdamas į baltuosius kraujo kūnelius ir modifikuodamas G.

rugsėjo 18, 2017/ chekas

Raidė, kurios niekas nemoka užrašyti: Hot Spot Pizza & Chicken – „Texas“ pica

Apie picas rašiau jau senokai, nes tiesiog paskutiniu metu nepavyko atrasti dar neįvertintos picerijos, kuri pristatinėtų picas už adekvačią kainą, nes kaip jau minėjau prieš tai mokėti 15 eurų už picą tikrai nesiruošiu. Bet nei iš šio nei iš to,.The post Hot Spot Pizza & Chicken – „Texas“ pica appeared first on Raidė, kurios niekas nemoka parašyti..

rugsėjo 15, 2017/ Justinas

Mikrobiologija - kas tai?: Tiesioginis mikroorganizmų populiacijos augimo skaičiavimas

http://www.labm.com/products/plate-count-agar.aspMikroorganizmų populiacijų augimas gali būti skaičiuojamas keliais skirtingais būdais. Vienais metodais galima suskaičiuoti ląstelių skaičių, kitais metodais galima apskaičiuoti visą populiacijos masę, kuri dažnai yra tiesiogiai proporcinga ląstelių skaičiui. Įprastai populiacijos vienetai išreiškiami ląstelių skaičiumi mililitre skysčio arba grame kietos.

rugsėjo 14, 2017/ chekas

kveir: "Lovely" užriečiantis blakstienų tušas "Pump up"

Jei skaitėte mano prieš porą dienų pasidalintą įrašą apie sąsiuvinių mainus su drauge iš Vengrijos, ko gero, pastebėjote ir dovanų gautą nuotraukoje įamžintą bei, žinoma, mano paminėtą blakstienų tušą. Kaip ir žadėjau, šįkart atskubu su jo apžvalga. Zoe šis produktas patinka net labiau už kai kuriuos brangesnius tušus, na o kokią nuomonę susidariau aš?

rugsėjo 12, 2017/ Irmina

kveir: "Lovely" užriečiantis blakstienų tušas "Pump Up"

Jei skaitėte mano prieš porą dienų pasidalintą įrašą apie sąsiuvinių mainus su drauge iš Vengrijos, ko gero, pastebėjote ir dovanų gautą nuotraukoje įamžintą bei, žinoma, mano paminėtą blakstienų tušą. Kaip ir žadėjau, šįkart atskubu su jo apžvalga. Zoe šis produktas patinka net labiau už kai kuriuos brangesnius tušus, na o kokią nuomonę susidariau aš? Šiandien ir skubu pasidalinti visais savo.

rugsėjo 12, 2017/ Irmina

Mikrobiologija - kas tai?: Įdomioji biologija. Biosaugumas

https://ehs.utexas.edu/programs/biosafety/Kadangi kiekvienam doram mikrobiologui (ar kitam specialistui, dirbančiam su mikroorganizmais) būtina žinoti skirtumus tarp biosaugumo lygmenų, šiame „Įdomiosios biologijos“ skyrelyje ir bus aprašomi biosaugumo reikalavimai, skirtingų lygmenų laboratorijoms.Pirmasis biosaugos lygmuo (BSL-1).Šis biosaugumo lygmuo yra žemiausias iš keturių, todėl jų darbuotojai dirba su mažos.

rugsėjo 11, 2017/ chekas

gyvenimaslysveje.lt: Kokie nusimato rudens darbai?

Kai paskutinį kartą lankiausi sodyboje mąstydama, ką čia reikia nuveikti iki žiemos, staiga supratau, kad elgiuosi, kaip eidama į parduotuvę apsipirkti: išsitraukiau mobilų, atsidariau darbų sąrašą ir pradėjau rašyti. Visai gal protingas sprendimas, nes rudenį be to, kad ištinka šiokia tokia melancholija, apima nuovargio nuo darbų sode jausmas, tai dar ir lengva panika „blyn, reikia .

rugsėjo 10, 2017/ Daiva Ausėnaitė

kveir: Rožiniai plaukai su Crazy Color Pinkissimo

Pastaraisiais metais su savo plaukais eksperimentavau tiek, kiek, ko gero, neteko dar niekuomet anksčiau - porą, gal net ir tris kartus nusirėžiau juos iki pečių (nors tą ir taip darydavau gana dažnokai), o ką jau bekalbėti apie dažymą - iš pradžių rinkausi tamsius dažomuosius šampūnus, vėliau savąją ševeliūrą nusišviesinau ilgalaikiais dažais, kondicionieriumi mėginau išgauti pilką atspalvį.

rugsėjo 10, 2017/ Irmina

kveir: JOURNAL SWAP | FROM ZOÉ

Jei kas pamena, praėjusį balandį pasakojau apie žurnalų mainus su drauge Zoé - tąkart rodžiau, kaipgi atrodys sąsiuvinis, iškeliausiantis į Vengriją. Tiesa, Lietuvoje jis užsibuvo dar gana ilgai ir draugę pasiekė tik rugpjūčio pradžioje. Keliomis dienomis anksčiau siuntinys nuo jos atvyko ir pas mane, tad, kaip ir buvau pažadėjusi, šiandien parodysiu taip ilgai lauktą ir pagaliau gautą žurnalą.

rugsėjo 9, 2017/ Irmina

Mikrobiologija - kas tai?: Augimo fazės

http://www.odec.ca/projects/2014/beso14s/research.htmlKai nedidelis kiekis bakterijų yra perkeliamos į skystą terpę ir tam tikrais intervalais populiacija suskaičiuojama, galime nubraižyti bakterijų augimo kreivę, kuri parodo bakterijų ląstelių augimą per tam tikrą laiką. Yra keturios pagrindinės augimo fazės: lag, log, stacionari ir mirties.Latentinė arba lag fazė. Patekusios į naują terpę, į naujas sąlygas,.

rugsėjo 7, 2017/ chekas

kveir: Journal swap | From Zoé

Jei kas pamena, praėjusį balandį pasakojau apie žurnalų mainus su drauge Zoé - tąkart rodžiau, kaipgi atrodys sąsiuvinis, iškeliausiantis į Vengriją. Tiesa, Lietuvoje jis užsibuvo dar gana ilgai ir draugę pasiekė tik rugpjūčio pradžioje. Keliomis dienomis anksčiau siuntinys nuo jos atvyko ir pas mane, tad, kaip ir buvau pažadėjusi, šiandien parodysiu taip ilgai lauktą ir pagaliau gautą žurnalą.Beje, Zoé.

rugsėjo 7, 2017/ Irmina

Mikrobiologija - kas tai?: Mokslo naujienos: žarnyno bakterijų kalba su žmogaus ląstelėmis

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/08/170830141248.htmMus sieja simbiotiniai santykiai su trilijonais mūsų organizmuose gyvenančių bakterijų – jos padeda mums, o mes joms. Paaiškėjo, kad jos net kalba ta pačia kalba. Šis naujas The Rockefeller universiteto ir Icahn medicinos mokyklos atrastas bendras bruožas atveria duris kuriant žarnyno mikroflorą, kuri turėtų reikiamą poveikį gydant ar kontroliuojant.

rugsėjo 4, 2017/ chekas

Mikrobiologija - kas tai?: Generacijos laikas

https://fineartamerica.com/featured/dividing-streptococcus-sp-bacterium-cnri.htmlSkaičiuojant bakterijų generacijos laiką, darome prielaidą, kad jos dauginasi binarinio dalijimosi būdu, nes jis bakterijų atveju yra dažniausias. Kaip matote lentelėje, vienos ląstelės pasidalijimas sukuria dvi naujas ląsteles, dviejų ląstelių pasidalijimai sukuria keturias naujas ląsteles ir t.t. Kai ląstelių skaičius kiekvienoje kartoje.

rugsėjo 1, 2017/ chekas

Growingaura: Programėlės, kurios nuotraukas padaro tobulas

Tokiame amžiuje, kai valgyti negalima, kol nenufotografuosi savo pietų, nuotraukų redagavimo programėlės yra geriausias dalykas nutikęs po programėlių, iškviečiančių taksi automobilius. Galbūt palyginimas ir ne koks, tačiau esmę supratai. Nuotraukų redagavimo programėlės yra auksas.

rugpjūčio 31, 2017/ Benas

Mikrobiologija - kas tai?: Bakterijų dalijimasis

https://www.britannica.com/science/binary-fissionKaip jau minėjau šio skyriaus pradžioje, bakterinis augimas reiškia bakterinių ląstelių skaičiaus, o ne individualios ląstelės didėjimą. Taigi, atėjo metas aptarti, kaip populiacijoje didėja bakterijų skaičius. Įprastai bakterijos dauginasi binariniu dalijimusi.Binarinis dalijimasis yra panašus į mitozės procesą, kuriuo dalijasi eukariotinių organizmų (pavyzdžiui.

rugpjūčio 30, 2017/ chekas